Gyerekem eszi a taknyát?

Figyelt kérdés

Csak az írjon, akinek a gyerekénél volt ilyen!


Már elég sok mindent megpróbáltam, nem megy, gyakran titokban eszi, máskor meg nem is zavartatja magát. Most náthás, nagyon rákiabáltam mennyire undorító, kihúzta hosszúra majd be a szájába, amit művel, valami embertelenül gusztustalan, de ha nem náthás, akkor is bányássza, hogy megehesse.


Adtam már rá kesztyűt napközbenre, elmeséltem neki hogyan fogják kiközösíteni miatta, hogy beteg lehet tőle, meg volt véres/sebes is az orra miatta, mikor kapargatta, mert nem jött semmi, meg naponta mondom, mennyire undorító és totál lepereg róla, pedig másoknál észreveszi és megszólja őket(vagy nevetve meséli), mégis csinálja.


Nem érdekli, ha szólok, általában azt mondja, hogy "nem is" meg hogy "hagyjál", de gyakran fordul el, hogy elfordul, hogy megehesse, ha már egyszer rászóltam. Ha még csak túrná az orrát, de azért túrja, hogy megehesse. Ami még rátesz a dologra, hogy extrém válogatós gyerekről van szó, de a taknyát, azt bezzeg megeszi, és nem éhségből, most pl itthon van betegség miatt, benyomott 4 darab melegszendvicset, majd ezt. Épp ettünk, és már nem tudom befejezni az étkezést.


Tudom, hogy más lehet szorongás jele, de a taknyát nem úgy eszi, hogy nem veszi észre, hanem tudatosan csinálja, gyakran sunyul, hogy megehesse, bebújik a takaró alá, vagy eltakarja az arcát, miközben megeszi, tehát nem az van, hogy megfeledkezik magáról vagy kényszercselekvés lenne, úgy érzem ő meg akarja enni. Azt se mondja, hogy "nem tudom, miért csinálom", hanem "mert finom" szerinte. Most rendesen kiakadtam rá, mert ez nagyon látványosan undorító volt. Ép értelmű gyerek, fel kellene fognia, hogy van, ami nem fér bele. Állítása szerint a suliban nem csinálja, mert van annyi esze, de annyi bezzeg nincs, hogy egyáltalán ne csinálja.


2022. okt. 11. 08:04
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
81%

Le fog szokni róla. A gyerekem is csinalta és anyám elmondása szerint én is. A csaladban van kisgyermeknevelo, azt mondta anno, a kicsik szinte kivétel nélkül csinálják. Általában iskolás korra leszoknak róla - vagy hát ahogy a tiéd is, titokban csinálják. Igazándiból azon kívül hogy gusztustalan, a világon semmi kára nem lesz belőle.

Amennyiben téged zavar, amit mondjuk egyértelműen megertek, ha előtted csinálja, pláne ha eszel, ki kell találnod valami büntetést rá.

2022. okt. 11. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%
Kiskoromban én is csináltam egy ideig, de hamar leszoktam róla.
2022. okt. 11. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
97%

én is csináltam, tisztán emlékszem, hogy oviban barátnőmmel libikókázás közben időnként megálltunk, hogy "sajtot" együnk... szimplán kinőttem.

szerintem ne vegyél tudomást a gyerekedről ilyenkor... mármint az orrtúrásról, fikaevésről. lehet már csak azért is csinálja, hogy idegesítsen, elvégre már legalább kiskamasz bár nem írtad hány éves. de ha stresszhelyzetet idéz elő benne hogy kiabálsz érte vele, azért is csinálhatja tudat alatt. ha ez sem válik be, hogy nem foglalkozol vele mintha nem is látnád, kérd meg, hogy ne előtted csinálja, de ezt szépen, nem kiabálva, és egy mindkettőtök számára nyugodt pillanatban. ha ez sem segít, gyerekpszichológussal beszélnék a helyedben.

2022. okt. 11. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
97%
Szerintem is elég ha rászólsz, de ekkora cirkuszt ne csinálj belőle, mert simán lehet, hogy igazából a figyelmedet akarja (nem tudatosan). A válogatósság is sok gyereknél vezethető vissza erre, hogy minél nagyobb a felhajtás, annál inkább olaj a tűzre.
2022. okt. 11. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%
Mindenki csinalta pici koraban (TE IS). Ez is resze annak, hogy az immunrendszer fejlodjon. Mint a homok evese.
2022. okt. 11. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:
Persze, de nem iskolásan, pláne nem 3-4.ben. És ez, hogy kihúzza hosszúra, megcsodálja és benyalja... Ilyet az életben nem csináltam.
2022. okt. 11. 09:47
 7/16 anonim ***** válasza:
44%
Lehet sóhiánya van.
2022. okt. 11. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
54%
Én sosem csináltam és a lányom sem, tuti elvinném pszichológushoz a helyedben, iskolás nagy gyerek.
2022. okt. 11. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
53%
Empatikus anyára van szüksége, aki nemcsak annyit lát, hogy fúj de gusztustalan, és ordít, hanem aki beszélget vele a mindennapi érzéseiről. Ha nem tud segítséget nyújtani, ítélkezés nélkül, akkor pszichológushoz viszi. 10 éves gyerek, nem óvodás.
2022. okt. 11. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
52%
Állati gusztustalan, de van, hogy felnőttként is megeszem. Iskolában nem ettem, munkahelyen nem eszem, gyerekem előtt nem eszem, társaságban nem eszem. Nincs semmi baja a gyerekednek.
2022. okt. 11. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!