Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Hogyan lehet kezelni, feldolgo...

Hogyan lehet kezelni, feldolgozni, hogy a gyerekedet sem az oviban, sem az iskolában nem szeretik a gondozók azért mert más, sni-s?

Figyelt kérdés
A fiam 4 éves és ADHD-s. Nem verekedős, soha nem verekszik, sokat mosolyog, nevet, bohóckodik, csak nehezen tud egy helyben megmaradni, sokat fut, szaladozik, tekereg. Az oviban az óvónő nem szereti, nyilván ezt nem mondja, de látom. El sem köszön tőle, amikor megyek érte akkor nem hozza ki nekem, ma is egyedül jött ki a fiam a papucsával a kezében hogy azt átvegye. Közben látom ahogy főleg a kislányokat hogy babusgatja, szépen beszél hozzájuk. Ma is ez volt, ahogy fogta a kislányok kezét a fiam nem tudott rendesen kijönni az ajtón, mert elállták, kicsit meg is lökték a fejét, úgy bújt ki alattuk. Tudtam, hogy a lányokat jobban szeretik alapból, de a fiúkhoz is kedvesebb, vele nem,
2022. szept. 7. 13:38
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
46%
Eleve sosem várnám el, hogy egy vadidegen szeresse a gyerekemet. Miért kellene szeretnie? Nem az a dolga. A dolgát végezze, ennyi. Az meg evidens, hogy egy nehezen kezelhető gyerekért senki sem rajong. Te is megerted, ha picit belegondolsz.
2022. szept. 7. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim ***** válasza:
19%
Manapság ilyenek a tanárok, meg kell szokni. Én sem barátkozni járok oda velük.
2022. szept. 7. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 anonim ***** válasza:
78%
2-es, a te tanáraid sem lehettek a helyzet magaslatán. Egy 4 éves gyerekről van szó. Hogy jönnek ide a tanárok?
2022. szept. 7. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 anonim ***** válasza:
87%
Az én lányom ADHD-s, és szerették az oviban és az iskolában is. A viselkedése a fontos, és ő kedves volt mindenkivel. Gondolom te sem rajongsz minden munkatársadért, csak aki normális veled. Attól még elvégzik a munkájukat.
2022. szept. 7. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 A kérdező kommentje:
Egy 4 évesnek igenis fontos még, hogy szeressék, odafigyeljenek rá, ne átnézzenek rajta. Amikor a csoporttársait körberajongják azt igenis érzi, látja, mégha nem is tudja úgy kifejezni magát. Még most fejlődik a személyisége, ismeri meg a különböző viselkedésmintákat, embereket.
2022. szept. 7. 14:05
 6/29 anonim ***** válasza:
100%

Nekem a 4.5 éves lányom nagyvalószínűséggel adhd-s, még nem vagyunk túl mindenen, de a súlyos figyelemhiány már biztos, ő is örökmozgó, fura hangokat ad ki magából, mindig kedves mosolygós, imád bohóckodni. Ő sem agresszív, viszont nagyon hisztis, és erőszakosan rátud akaszkodni az emberre, hogy csak vele foglalkozzon a kiszemelt személy.


Nekünk az első oviban nagyon szerették, sőt a dadusnak a kedvence volt, túlságosan elkapatta.


Most költöztünk, ovit váltottunk. Egyenlőre nincs probléma, sőt sokkal együttműködőbb itt, jobban követi a szabályokat (még) mint az első oviban.



Kedves anyuka! Szerintem megérthető, hogy nem mindenki képes elfogadni és szeretni egy problémás gyereket, pláne ha nem is az ővé. Sokszor nekem is nehéz a 2 problémás gyermekemet (a nagy már papíros sni-s) mindig nyugodtan kezelni..

2022. szept. 7. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 A kérdező kommentje:
4-es.Ő is kedves gyerek. A lányokat alapból jobban szeretik azért mindenhol, ezt még Vekerdy is leírta a könyvében. Az ovis nénik, tanárok 90%-a nő, alapvetően jobban megértik őket, könnyebben azonosulnak a lányokkal.
2022. szept. 7. 14:11
 8/29 anonim ***** válasza:
85%
Írasd át máshová, feltéve ha az ovistársak se barátkoznak vele, ha igen esetleg kérdezz rá az óvónő él, hogy a te fiad miért egyedül jön ki, kezében a papucsával, neki miért nem segít. Illetve a köszönéskor biztosan mondanám az óvónő előtt, hogy hallja, ügyes vagy Pistike, szép hangosan illik köszönni érkezéskor/távozáskor
2022. szept. 7. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 anonim ***** válasza:
94%

Őszintén? Adhd -s a fiam, sokszor én is alig bírom elviselni. Ha nem az én gyerekem lenne nem is tudom mit éreznék iránta... De anyaként nekem is rossz átélni, hogy mindenhol csak teher és rossz gyerek a fiam! Nem is viszem minden nap oviba, bár csak szerencse, hogy ezt megengedhetem magamnak!

Egyébként én is problémás gyerek voltam, engem sem szerettek a tanárok (az ovira nem emlékszem) szóval nagyon nehéz érzelmileg ezen más szemszögből is átesni. Legszívesebben kiköltöznék tanyára!

2022. szept. 7. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 anonim ***** válasza:
100%
9: pacsi, ugyanígy, csak mi már iskolások vagyunk...
2022. szept. 7. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!