Tsmt torna 3 èv alatt?

Figyelt kérdés

Sziasztok tapasztalatokat szeretnék kerni, hogy 3 ev alatti gyerkőcök mennyire szabalykovetoek, mennyire csinaltak nektek otthon a kotott tornat. Meg nem tudom mi hany percet kapunk, de nem igazan tudom rávenni arra, amit nem akar 🤔. Igy mar elore aggodok ezen... Beszedfejl.elmaradasra irtak, amit nem ertek mert 3 ev alatt van es 140+ szava van es mondatban használja. De kitoltettek velunk egy kerdoivet az ovi mini csoportban es az o szokincse nem egyezik azzal amit a lapon kernek (alatt,mogott,felett, ma tegnap,holnap, rendor,bohoc,huvelykujj,dinoszaurusz stb). Nekunk atlag szavaink vannak meg, mint kutya,cica,tejcsi,pók, auto,kamion,traktor,ami erdekli.

Megkoszonok minden tapasztalatot, amit irtok.



2022. okt. 28. 07:27
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
94%
16 hónapos kortól toltuk otthon a tsmt-t. Megküzdöttünk vele, mint korábban a többi tornával is. 2 év felett màr csoportosra járt. 3 körül már ugyan nem tudtam volna plédben hintáztatni vagy fejjel lefelé lógatni (részei voltak a mi feladatsorainknak).
2022. okt. 28. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Igen. Probaltuk a pledet. Azt szereti, de gorcsol a kezunk nekunk is rendesen, az orias kerek feladatot hagyjuk is. Es meg enekelj majd kozben. :) Nalunk egyeni itthoni torna lesz. A masik : Videki ovodaba jar, a fejlesztes a varosban lenne persze 8-9-10 orakor. Dolgozunk, egy heten 2-3* ki tudja munkaidoben ide oda vinni varos es videki lakhely kozt? Nekunk logisztikailag megoldhatatlan a szemelyes jelenlet. Utazo pedagogus persze nincs. 16 utan megint semmi nincs. Max kora du., de akkor meg alszik. Nem tudom mas hogy oldja meg munkaidoben a heti 2-3 d.e fejlesztest, mert dolgozni nem lehet mellette akkor.
2022. okt. 28. 07:46
 3/15 anonim ***** válasza:
7%
Biztos, hogy nem vinném el tsmt-vel kínozni, ha nem indokolt, és nálatok nem az!
2022. okt. 28. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
Azt mondtak pedig kell. Mar 2 évesen 50 szo kell. 3 evesen kozel 1000. Nah persze...
2022. okt. 28. 08:50
 5/15 anonim ***** válasza:
62%

Hát, nekünk nem vált be. Mi is beszédindítás miatt kezdtük, de a szabálykövető, szófogadó lányomnak ez hatalmas trauma volt. KB 1 év kellett mire helyreállt a bizalma. Valószínűleg a terapeuta hibája is, de szerintem túl van értékelve ez az egész TSMT.

Kölcsön adtuk még 2 családnak az eszközöket és ők is ugyanezen a véleményen voltak.

Nekünk a logopédia és szoc. kom. sokkal hatékonyabb volt.

Egyébként ilyen idős korban (ha találkozik emberekkel, beszéltek hozzá, mondókáztok neki), akkor magától is be szokott indulni a beszédfejlődés, csak azonnal a TSMT-re fogják.

Mi 2 hónap után abba hagytuk a tornát, akkor még nem beszélt. 1-2 hónap múlva elkezdett szavakat használni, fél év múlva mondókázott. Találkoztunk a városban a TSMT terapeutával, meg is lepődött, hogy milyen jól beszél már a gyerek és azonnal az volt rá a reakciója, hogy igen, késleltett eredmény a tornától. Lópikulát! Egyéni érési folyamat és sok-sok foglalkozás.

Nekünk helyben vannak a foglalkozások és ellentétes váltásban dolgozunk, így könnyű volt megoldani a dolgot. Van akinél a nagyszülő segít, van akinél anyuka otthon maradt vagy GYOD-on van. Nem tudjátok esetleg megoldani, hogy online konzultáljatok a terapeutával? Esetleg az új feladatsorokat vegyétek át élőben, arra meg kérjetek 1 nap szabit (egyszer te, egyszer a férjed).

2022. okt. 28. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
Havonta egy alkalom lesz elo. De az is evi 12 nap szabi! Mikozben ott a tavaszi oszi nyari szunet+karacsony a sulis miatt. Nincs nagyszuloi segitseg. En 3 ev utan megyek vissza, azzal vartak higy oruljek hogy megmaradt az allasom. Masra nem vartak max 20 honapot sem. Szoval ennyi szabit nem tudok kivenni. Utana nezek nincs e jogszabalyban, hogy a munkaltatonak el kell engednie,fejlesztesre,mint a lombiknal es terhesgondozasnal.
2022. okt. 28. 10:33
 7/15 A kérdező kommentje:
Amugy most kezdte az ovit ,mini csoportot. De 2*2 napot jart csak betegsegek miatt. En vartam volna meg legalabb 3-4 ovis honapot, most is egesz nap fecseg,csak neha belekever egy kis blablat is. De egesz mondatai vannak, pld Apa vette tejcsit a boltba babának. Neha raccsol kicsit. Nyaron mèg tenyleg csak szavakat mondott. Ahhoz kèpest rengeteget fejlodott.
2022. okt. 28. 10:48
 8/15 anonim ***** válasza:

2-3 éves kora között csináltuk otthon az autista kislányunkkal. Csinálta,mert muszáj volt.

Meg kell találni a megfelelő motiváció és a szülői szigor egyensúlyát,mert ez a gyerek érdeke.

2022. okt. 28. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:
Utolso,semmire nem tudom rávenni amit nem akar,se ha kérem, se buntetem sem. Max a kinder csoki az egyetlen. A matricat letojja. Nincs otletem es mar elore szorongok rajta.
2022. okt. 28. 20:21
 10/15 anonim ***** válasza:
72%
Ayres vagy diszit? Ezek kevesbe kotottek.
2022. okt. 28. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!