Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Kisfiammal baj lehet? Keveri...

Kisfiammal baj lehet? Keveri a dolgokat! 5 és fél éves!

Figyelt kérdés
A cukorra sót mond,édesre savanyút,jobb kezét keveri a ballal,alul -felül,elől -hátul összekeveri !Ez nem okoz később problémát?
2010. okt. 1. 12:26
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

szerintem vidd el nevelési tanácsadóba, ahol megvizsgálják, hogy tényleg baj van-e vagy semmi probléma, csak játszik veled.

Ezek olyan dolgok, amik fejleszthetőek, igazából suliban lehet belőle sok problémátok, ha most nem foglalkoztok vele. Pl. az, hogy keveri a jobb és bal oldalt, az lehet annak is az oka, hogy még nem hangolódott össze a két agyfélteke működése, lehet gond emiatt az írástanulás során.

Szóval ezeket a készségeket nem lehet könyvből megtanulni, erre megérni szoktak a gyerekek, meg kell érteni. Ne aggódj, csak járj utána, hogy később ne legyen problémátok.

2010. okt. 1. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

hm, nem lehet hogy direkt csinálja? játékból, úgymond.

próbáld ki ezt: készítsetek közösen teát, és kérdezd meg, mit szertne bele?

2010. okt. 1. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
folytatom : mit szeretne bele? és ha mondja, hogy sót, akkor rakj neki bele sót...rövid úton kiderül, hogy komoyl-e a baj, vagy csak szórakozik.
2010. okt. 1. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
A cukor-só,édes-savanyú inkább viccelődés,de az irányok keverése a diszlexia korai jele IS lehet,tehát nem törvényszerű.5 éves kora körül az én fiam is keverte az irányokat,jól meg is ijedtem,mert pont akkor olvastam ezt a diszlexiáról,de azóta rendeződött nála.Egyébként a logopédus szűr diszlexiára-ha jól tudom-.
2010. okt. 1. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

A nevelési tanácsadó jó ötlet, ha baj lenne ott tudják kezelni a helyzetett, ha nincs semmi megnyugtatnak.

[link]

2010. okt. 1. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Volt az oviba logopédus ,mindent rendben talált!
2010. okt. 2. 08:08
 7/12 anonim ***** válasza:
36%

Szerintem nagyon nagy baj, az ismerősünk kisfia volt így és most legutolsó beszélgetésünkor azt mondta, hogy az iskolában azt mondták ha nem hozza be magát, akkor kisegítő, mert sehogy nem boldogul. Ja és neki is csak közvetlen iskola előtt szóltak, és már késő volt a fejlesztő foglalkozásoknak.

És ha onnan közelítem meg a dolgot, hogy az én fiam két éves és tudja még a jobb-balt is, a felül-alul,elöl-hátult meg már egy évesen tudta, akkor bizony el van maradva.

Hogy ez dislexia vagy a foglalkozás hiánya, azt nem nekünk kell eldönteni. Vidd el nevelési tanácsadóba mielőbb, nehogy késő legyen, mert bármi okozza is, behozható, csak iskolás korban késő elkezdeni.

2010. okt. 3. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
A nevelési tanácsadónál jobbat én sem tudok,de az midenképp hasznos lesz.Egyébként meg biztos nem a foglalkozás hiánya miatt van...Az én gyermekem 14 hónapos és nem tudja az elöl-hátult ami tök normális,szóval ne ehhez viszonyíts,kedves utolsó.
2010. okt. 5. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
egyik ismerősöm most is keveri az irányokat pedig 3 diplomás:D
2010. okt. 9. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
51%

14:18-nak!

Na ne röhögtess,hogy egy évesen tudta már a gyereked a jobb meg a bal fogalmát...Azért ennyire nem kéne dicsekedni,mert ez egyszerűen képtelenség!

Ne aggódj kérdező,lehet,hogy direkt szórakozik veled a gyerek.Mindenesetre vidd el a nevelési tanácsadóba,aztán majd meglátjátok.

2010. okt. 10. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!