Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Azt mondtam neki, hogy csalódt...

Azt mondtam neki, hogy csalódtam benne, és nem hiszek már abban, hogy tud viselkedni?

Figyelt kérdés

A lányom 10 éves és vannak problémák vele, újabban elég sok.

Nem akarom részletezni, de bele vagyok fáradva. Milliószor ígért, jutalmazva volt, de max 1-2 napig tart. És ma mikor hazajött és megint a sulis magatartásáról kellett beszéljünk, nem lettem mérges, nem fenyegettem, nem kérleltem, nem akartam elmagyarázni ezredszer. Annyira rosszul esett hogy a szünet utáni első nap ez van.

Annyit mondtam neki, hogy nem tudok mit mondani, feladom. Hogy látom, hogy képtelen viselkedni, ne is ígérjen semmit, mondja meg, hogy nem megy, én meg elfogadom, nem idegesítem sem magam, sem őt. Hogy én nem beszélni sem fogok vele erről, csináljon amit akar.


Nem vagyok ilyen. Nyilván nem pont ezt gondolom, de tényleg azt érzem, hogy elég volt és most már azt is, hogy hiába lenne képes viselkedni, mert nem őrült, nem fog, mert ez a vicces, ez a vagány, ezt csinálja még másik pár is.


Persze lefekvés előtt mondtam, hogy szeretem bármit csinál, de értse meg, hogy elfáradtam.

Olyan rossz érzéssel telt el az este. Szerintem tényleg csalódottnak látott. Játszottunk, de nem tudtam őszintén mosolyogni. Bújt hozzám, átöleltem, de olyan rossz érzés volt bennem. Bánt, mert nem szoktam ilyen lenni és nem szeretném ha azt gondolná, nem szeretem vagy nem hiszek benne. Szerintetek ez lehet valamilyen törés benne?


2023. jan. 9. 21:50
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
20%

En emlekszem, ovodas voltam amikor anyam a haz ele ki ültetett, hogy menjek vilagga vagy apamhoz, mert olyan vagyok mint o. Sirtam, zokogtam, feltem, hogy nekem el kell mennem, mert nagyon rossz vagyok.


Tudod ez akkora trauma volt ovodas korban, hogy mai napig van hogy ok nelkul is magamban keresem a hibat. Szerinted egy iskolas leanyzonak mennyire segit, ha igy allsz hozza?


Miert akarod elvarni, hogy a te fejed szerint gondolkozzon? 10 eves gyerek. Szerintem lazabbra kellene venned a figurat, es neked az o fejevel gondolkozni. Hiszen o nem fog tudni a te agyaddal gondolkozni, hiszen 10 eves...

2023. jan. 9. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
84%

Nem baj az, ha látja, hogy tényleg elszomorított a viselkedése. Nem olyan kicsi már. A felnőtté váláshoz kellenek ezek a "pofonok", hogy lássa, milyen hatással lehet másokra, akiket szeret, a viselkedése.

Mondjuk mi ezt a 10 éves lányommal és a 12 éves fiammal kb. hetente eljátszuk sajnos, mindent megígérnek, és tudom, hogy akkor komolyan is gondolják, de az első adandó alkalommal elfelejtik.

Nem szeretnék regényt írni erről. Aki benne van, tudja, aki meg nincs (leginkább azért, mert nincs ennyi idős gyereke, vagy már régen volt, és elfelejtette), annak meg felesleges magyarázni. De soha nem gondoltam volna, hogy ennyire nagyon nehéz lesz, és ilyen kevés öröm lesz bennük.

2023. jan. 9. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
77%

11-es!

Az a különbség, hogy ez a gyerek nem óvodás. 10 éves. Nagyon is tudja, mit csinál. Nyilván nem véletlenül nem írta le a kérdező, hogy mi a gond vele, mert akkor meg azért lenne szétszedve, mert "nem neveli" (az ilyen kérdéseknek itt mindig ez a végük).

Semmi gond azzal, ha egy 10 éves azt látja, hogy a viselkedése elszomorítja az anyját. Különben honnan kéne megtanulnia, hogy milyen fájdalmat tud okozni másoknak?

2023. jan. 9. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
86%

Hát nézd. Mondhattad volna szebben is, de ez legalább egy új út. Nem pedig az, amit már ezerszer próbáltál és egyszer se működött. Szóval holnap szerintem mondd el neki reggel, hogy nagyon sajnálod, amit és ahogy tegnap mondtál, és valójában jobban rá szeretnéd bízni a saját életét. Amit tesz, annak következménye lesz - nem a részedről, hanem a világban, az iskolában, a barátai között stb.. Te többet nem fogsz könyörögni, hegyi beszédeket tartani, csak mellette állsz, és amennyire tudsz (és amilyen fokban úgy gondolod, hogy ez az érdeke), segítesz neki. Bármikor kérhet segítésget, de kérnie kell, és te döntöd el, hogy milyen fokban adod ezt meg neki.


Jobb lenne, ha csak 14 évesen jutnátok el ide, egy 10 éves még kicsi ehhez a felelősséghez. De lehet, hogy nála ez fog működni. Esetleg csak részterületeken is lehet növelni a saját felelősségét.

2023. jan. 9. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
85%
Ez halovány, ahhoz képest, amiket a fiam kapott már tőlünk, szintén 10 éves. Őrá is csak a panasz van, kivizsgálásokra is küldték, de nem találtak nála semmit. Így még csak azt sem mondhatom, hogy baja van és azért ilyen, nem tehet róla. De, tehet róla, és tele a hócipőnk vele! Nem rejtem véka alá, ha idegesít, tud róla. Ahhoz már túl régóta megy ez, hogy megjátsszam magam. Ez van.
2023. jan. 9. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
15%
remek, tehát közölted a 10 éves kislánnyal, hogy csalódtál benne, feladod, innentől kezdve nem érdekel, mi van vele. szülőségből ötös... nem, ne aggódj, egyáltalán nem okoz törést egy gyerekben, hogy az anyja így de facto lemond róla, hogy majd lesz vele valami, de azt ő már leszrja... innen vezet az egyenes út a drogokhoz meg a szektákba, a "Mindegy ki az, csak legyek végre fontos" elv alapján. tudom, mert kipróbáltam, csak nekem volt olyan krvanagy szerencsém, hogy valaki jött, és kibányászott félúton lefelé, és gyűjtötte az ősz hajszálait az összes hülye balhém miatt, mert ugye folyamatosan próbálgattam, hogy ez mikor adja fel és mond le rólam... meg amúgy is, amíg balhé van, addig legalább mindig üvöltött velem valaki, tehát balhét okozni kölyökésszel nem rossz dolog. foglakozva volt velem olyankor.
2023. jan. 9. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
67%
16-os: amíg nincs problémás gyereked, ne ítélkezz! A szülő is ember, és mond meggondolatlanul dolgokat. Ez ennyi, nem több. A gyereke meg nem lesz szektás drogos azért, mert szar magaviseletért le lett baszva. Így nőtt fel mindenki, aki rosszul viselkedik és nem egyenes út az sehova! Az, hogy téged elrontottak, sajnálatos, de a kérdező nem az anyád. Vele beszéld meg a bajaidat!
2023. jan. 9. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
84%
Nem tudom minek ennyit dramazni? Van olyan gyerek aki konkrétan le se sz.arja ha ilyet mondanak neki, ha a lányod "rossz" gyerek meg se hallotta, hogy mit mondasz neki. De amúgy nem is mondtál durva dolgokat szerintem.
2023. jan. 10. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:
84%

Ennyi álszent p.át.

Nálunk a 7 éves ugyanígy megkapta már ezt.

Szar szülő lennék?

Aligha.

Születése ótom a világ összes fejlesztésére, szakorvosok tömkelegéhez, de valamire nincs magyarázat.

És amikor a lelkedet is kiadod (meg a tested és a "vagyonod" is rámegy) és többet jársz az igazgatóiba meg fogadóórákra, mint lassan a munkahelyedre, akkor egy "kicsit" elfáradsz.

A rendszerrel ne jöjjetek, mert szar.

2023. jan. 10. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:
86%
Semmi rosszat nem mondtál. Csak az igazat. Sokszor megbeszéltétek? Igen. Lett eredménye? Nem. Nem azt mondtad, hogy nem szereted, hanem azt, hogy csalódást okozott a viselkedése. Ettől még nem lesz drogos, és nem fog elköltözni 14 évesen. Inkább elgondolkozik azon, hogy a viselkedése bizony nyomot hagy másokban. A szüleiben is.
2023. jan. 10. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!