Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » 4 súlyosan problémás gyerek...

4 súlyosan problémás gyerek után miért kell bevállalni egy 5.-et is?

Figyelt kérdés
Papír van róla hogy mindnek problémája van.
2023. márc. 23. 07:06
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Vagy optimista az illető, vagy buta.
2023. márc. 23. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
16%
Egyet is ökörség bevállalni, nem hogy ennyit. Gombócból is sok.
2023. márc. 23. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
98%
Gondolom remélte, hogy lesz legalább egy egészséges gyereke. Nem mindegy amúgy az sem, hogy Down kóros az a 4 gyerek, vagy pl. SNI. Ha nincs nagyon súlyos betegségük, akkor lehet, hogy úgy érezte, hogy ő ezzel együtt is be tud vállalni még egy gyereket, mert nagy családot szeretne.
2023. márc. 23. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
85%
Gondolom C-típusúak. Náluk szokás féltucat gyereket csinálni, aztán sírni-ríni, hogy mindegyiknek speciális baja van, segítsenek rajtuk.
2023. márc. 23. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
97%

Nem tudom de én sem bírom megérteni.


Ismerős családban (ex albérlőnk) hat gyerek van, a legnagyobb teljesen bizonyosan önálló életre képtelen (beszédképtelen és integrálhatatlan autista), ezentúl az egyik kisebbik is hasonlóan biztató. Van további kettő akik szintén erősen próbatételesek. Igaz, ott anyu és apu is flúgos, teljesen természetesnek veszik, hogy a hat gyerek töredéke képes normális életet élni.


Nem, nem cigányok, igaz nem is sírnak. Így boldogok...

2023. márc. 23. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
95%

2 súlyosan problémás gyerek után miért kell bevállalni egy 3.-at is?

(feltehetném a kérdést még eggyel lejjebb tolva a határt is)

2023. márc. 23. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
84%
Passz. Én sem értem. Volt szomszédasszony sem adta fel. Az első Down szindrómás volt, a másodikat már nem tudom. Megmondták neki világosan, hogy genetikai probléma miatt soha nem fog tudni teljesen egészséges gyereket szülni. Ezek után bevállalt még egy terhességet. Vegyes ikerpár, a kisfiú teljesen vak volt, a kislány csak rövidlátó, és az orrából hiányzott egy darab. Ezt később plasztikai műtéttel megoldották. A legszomorúbb az egészben, hogy állandóan úgy üvöltözött a gyerekekkel, hogy zengett a lakótelep. Mondanom sem kell, hogy a nem kívánatos gyerekeket beadogatta olyan helyekre, ahol szakemberek gondoskodnak róluk, csak hetente/2 hetente hétvégére hordta haza őket. (Mit lehet üvöltözni egy pár éves vak kisfiúval? A szívem szakadt meg.) Szóval nem az volt, hogy s hét minden napján annyira kimerült a speciális igényű gyerekeitől, hogy hétvégente már csak ordítozni maradt idegzete. Akkor is, és később is, mindig csak a viszonylag egészséges lányával lehetett látni.
2023. márc. 23. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
57%
Sok nő olyan, mint a nyúl. Ellik a semmire, mert Isten azt mondja
2023. márc. 25. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
31%

mert a szektásoknál tilos a fogamzásgátlás.

vagy azért szüli őket, hogy hátha végre lesz egy egészséges, és akkor arra rálőcsölheti a többit, hogy legyen az ő baja meg ne jusson semmire az életben, mert ő örökli az életképtelen testvéreit is, és sose fog eleget keresni hogy az ő gondozásukon kívül másra is jusson.

2023. márc. 29. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
87%

Nem tudjuk sajnos megmondani

De van remény akar milyenek is.


Lehet rossz pelda de hasonló:


Nagy családból szarmazom. Akkor nem fogtam fel, de utólag tudom hogy mélyszegénységben éltünk.

A legfiatalabb vagyok a családból.

Sajnos anyám nem vitt oviba egyáltalán, egyrészt a butasága miatt mert utólag mint kiderül-aggódott nehogy bántsanak, így amikor az iskolát kezdtem a 0 ról indultam.

(Erdelybe nőttem fel)

A suliba folyton terrorizált a tanítónő hogy nem tudok románul. Soha előtte egy szót sem hallottam, hisz magyarok kozott nőttem fel.

Apám mindenkit stresszelt, anyám nem volt kepes őt elhagyni így mi lettünk vmilyen szinten a háttérbe szorítva.


Akkor azt gondoltam es kb mindenki azt gondolta rólam hogy "buta "vagyok hisz románból mondhatom analfabéta voltam.

De segítség nélkül elvegeztem az iskolakat,(gyerekként a házi feladatba se engedte apám anyámat hogy segitsen mert: nem kell románt tanulni gondolattal (nem szerette a romanokat es nem akarta hogy idot toltsunk a nyelv tanulásával, elég bután gondolkodott) de sikerult elvegezni a sulikat, leérettségizni, majd fősuli és jó munkahely .


Ma már Magyarországon élek a ferjemmel, gyerekemmel, de az ha van egy kis nehézség az nem azt jelenti hogy vége es ugy marad minden .

Ez csak egy átmenet.

Nem minden gyerek nagy képességű, de vannak más adottságaik ,és ha megfelelő szakmát tanulnak, lehetnek a legjobbak benne.


Ezen kívül az sni-s gyermekek vagy down koros gyerekeknek is jobban fejlodnek ha vannak testvéreik.


Ha a szülők bírják oké,csak tisztességesen tudják felnevelni őket , hogy "jó" emberek legyenek majd , es nyilván a társadalomnak hasznos tagjai.

2023. márc. 30. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!