Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Az ujjszopás miatt bántani...

Az ujjszopás miatt bántani fogják oviban?

Figyelt kérdés
Szeptembertől ovis lesz a lányom épp akkor lesz 3 éves. Fogalmam sincs mit kéne tennem mert csak alváshoz szopja az ujját ennek a segítségével tud elaludni. Van valakinek tapasztalata az óvónők és dadusok hogy állnak ehhez? Lefognak engem cseszni? Szobatiszta, beszél, társasági személyiség a lányom szóval óvodaérettnek látom. Ezzel az ujjszopással meg nem akarom "bántani" vagy idegesíteni mert neki így komfortos gondolom megnyugtatja. Persze lehet, hogy én gondolom ezt rosszul. Egèszen 2 hetes kora óta szopizza az ujjait hiába szoptattam mégis rászokott. Van alvós nyunyója is azt tudom hogy kaphat bent az oviban.
2023. jún. 26. 16:32
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
72%
Elképzelhető, az óvónők elég sokfélék, a gyerekek meg képesek gonoszkodni már ebben a körben is.
2023. jún. 26. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
93%
Hát, nálunk az oviban tanulta el valamelyik kishavertól 4 évesen az ujjszopást, úgyhogy nem hiszem, hogy különösebb problémátok lenne ezzel.
2023. jún. 26. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
77%
Óvónő vagyok és megnyugtatásul mondom, hogy nagyon sok kisgyermek szopja az ujját, sőt van aki cumival alszik az oviban. Mások pedig alvókával (plüss vagy szundikendő). Minden gyereknek van valami eszköze, ami segíti az elalvásban.
2023. jún. 26. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! 3 mint pedagógus mit tanácsolsz? Próbáljuk elhagyni?
2023. jún. 26. 16:41
 5/12 anonim ***** válasza:
88%
Ugyan már, nálunk az 5 évesek cumiztak, a 3 évesek meg nem cikizik egymást, túl kicsik hozzá.
2023. jún. 26. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Az én lányomat sosem piszkálták az oviban ujjszopás miatt.
2023. jún. 26. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
Az én lányom is szopja még az ujját, 4 éves. Soha senki nem csúfolta, az óvónők sem mondták, hogy probléma. Több társa még cumizik is, azért sem szólnak.
2023. jún. 26. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim válasza:
24%
Azonnal megnèzetni a gyereket! Az ujszopás kihatással lesz a jövöjère is,csufolni fogják. Kifognak állni a fogai mint a nyuszinak a sok szopizástol
2023. jún. 26. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

a gyerekeim csoportjában is van aki szopja az ujját, sőt alvásnál cumizó is. Nálunk nagyon aranyosak az óvőnők, próbálnak kompromisszumot kötni a gyerekekkel, elterelik a figyelmüket. Mind 2 gyerkőc napközben is volt h szopizott/cumizott az óvőnőknek sikerült ezt alvásidőre lecsökkenteni.

Az anyukákkal beszélgettem erről.Ők mesélték. Nagyon örültek, szóval biztosan nem durván történt ez.

A gyerekek nem csúfolják őket. Erre is nagyon figyelnek az óvónők

(a nagyobb lányom is oda járt és a suliban szembesült először a csúfolódással, előtte ismeretlen volt a számára)

2023. jún. 26. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk azzal alszik a gyerek, amit hoz magával reggel ebből a célból. Van aki alvókát, van aki cumit, van aki az ujját. Nem foglalkoznak vele különösebben.
2023. jún. 26. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!