Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Ez minden kisfiunal eljon...

Ez minden kisfiunal eljon egyszer vagy mi lehet az oka?

Figyelt kérdés
Baratnom kisfia 3 eves az en lanyom is ilyen idos. Egy tunderi kedves aranyos kisfiu volt szuletese ota ismerem az utobbi idoben viszont sokszor elloki meguti a lanyom ha nem tetszik valami neki ordit visit. Soha elotte nem csinalt ilyet rengeteget talalkoztunk anyukaja es apukaja oriasi szeretetben nevelik soha nem utottek meg. Ha valami nem tetszik neki anyukajat is megloki beleboxol. Nem fer a fejembe hogy tud igy megvaltozni egy gyerek. Ez tipikusan egy szakasz a fiuknal vagy egyeni?
2023. júl. 7. 04:42
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
92%
Jajjj ez a fiús sztereotípia 🙄 Láttam én már kislányt kutyábbul viselkedni. Még a tiéd is kifordulhat magából. Gyerekek. Nagyon sokat változnak
2023. júl. 7. 05:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Dehogy. A lányoknál is lehet ilyen szakasz. Feszültséglevezetés, nem tudja meg kifejezni magát. Azért ilyenkor, gondolim, fegyelmezitek, mert nem szabad hagyni eldurvulni.
2023. júl. 7. 05:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Nem tudom miert letezik ez a sztereotipia ha nincs igy 1-es. Epp ezt szeretnem tudni egyelore a lanyomnak azt mondom hogy majd megvaltozik ne haragudjon a kisfiura. Nem konnyu mert imadja es nem erti ahogy en se. Eddig imadott vele talalkozni most meg ugrasra keszen varhatok mindig epp mikor kell kozbelepni (Anyukajanak is).
2023. júl. 7. 05:28
 4/12 A kérdező kommentje:
2 persze soha nincs rahagyva mar a kislanyom is mondja neki hogy ne csinalja. Jo lenne tudni meddig tart kb
2023. júl. 7. 05:31
 5/12 anonim ***** válasza:
81%

Amíg meg nem nevelik. Nem erőszakra gondolok.

Rá kell jönni miért csinálja és következetességgel kezelni.

Fiam sose volt erőszakos. Ellenben a lányom, brutál próbálkozásai voltak.... Fiú testvérével szemben is.

2023. júl. 7. 06:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

Ha sztereotípiákat gyártanánk, akkor én ezt a kislányomról kérdezhettem volna. Ő dühöngött úgy, hogy csapott amerre ért. Nyilván nem hagytuk rá.

Kisfiam pedig a legérzékenyebb gyerek, akit ismerek. Bújós cica mellé, míg a lányom ölelését "ki kell érdemelni", nem osztogatja úgy. Fiam max. halkan elpityeredett, ha nem úgy volt ahogy szerette és pikkpakk meg is lehetett nyugtatni.

Egyáltalán nem a nemüktől függ. Veleszületett habitus ÉS nevelés.

2023. júl. 7. 06:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Koszi de ez mit jelent atmeneti? Olyan mintha egy masik ember lenne.
2023. júl. 7. 08:58
 8/12 anonim ***** válasza:
83%
Ez lehet életkori sajátosság is. A fiam mindig is nyugodt, viszzahúzódó típus volt. Most 2,5 éves, sokat változott, sokkal verekedősebb lett. De ez ugyanúgy előfordulhat lányoknál is. Átmeneti, valószínűleg el fog ez múlni.
2023. júl. 7. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
65%
Hogy megy a két gyerek közti beszélgetés? Csak egy tipp: a lányok nagy dumásak, ha a fiúcska nem tudja lekövetni, vagy módja sincs megszólalni mellette, már kész a feszkó, ti meg észre se vettétek az okát.
2023. júl. 7. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%
Ennek semmi köze ahhoz, hogy fiú vagy lány. Kisgyerekek, így tudják kifejezni, ha valami nem tetszik. Nyilván el lehet (és el is kell) mondani neki, hogy nem ütünk meg másokat, stb.
2023. júl. 7. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!