Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Mozgásfejlesztés 7 éves...

Mozgásfejlesztés 7 éves kisfiúnál?

Figyelt kérdés

A konduktor felmérése:

"Gyermekének szenzoros mozgásvizsgálata alapján enyhe éretlenség figyelhető meg a tartási és egyensúlyi reakciókban,és a szerialitásban.Dominanciája kevertnek imponál,figyelmét,tempóját ez befolyásolhatja."

Egész pontosan ez mit jelent,segítenétek?



2015. szept. 17. 12:27
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:

Szia!

Nagyjából azt jelenti, hogy a korához képest egy kicsit le van maradva. Probléma van az egyensúlyérzékével és gondot okoz neki a bonyolultabb feladatok megoldása, nem tudja tartani a sorrendiséget ezért meg kell állnia, gondolkodnia kell például egy összetett feladatnál, hogy mi után mi következik.

2015. szept. 17. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:

Én csak egy laikus édesanya vagyok, a kifiam egy picit fiatalabb, mint a tiéd.


Egyensúlyt kell egy kicsit fejleszteni és még nem egyértelmű, hogy jobb vagy balkezes.


Az én kisfiamnak volt hasonló szöveg (mondjuk 4,5 évesen)- nála ismerős gyógytornász javaslatára elkezdtünk gördeszkázni és látványos, szuper eredményt ért el. Természetesen vannak erre szakosodott szakemberek (a konduktor, aki ezt a felmérést csinálta nálatok pl. ilyen- vagy a szakrendelőben is van ingyenes, TB alapú gyógytorna, házi gyermekorvos adhat beutalót!)- kérdezz rá, hogy pontosan milyen fejlesztést, milyen gyakorlatokat javasol.

2015. szept. 17. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:

Nem az életkorára jellemző szinten vannak a tartási és egyensúlyi (mozgásos) reakciói.

Szerialitás = sorrendiség érzék, sorrendiség reprodukálásának képessége

Dominanciája kevertnek imponál: nem egyértelmű, hogy jobbkezes vagy balkezes, esetleg jobbkezes de ballábas vagy balszemes stb.

A többi tök magyarul van )

2015. szept. 17. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
Ez nem orvosi probléma, nevelési tanácsadóban kell érdeklődni, vagy fejlesztő torna, Ayres, TSMT, SZIT, alapozó terápia címszavakra kell rákeresni a guglin.
2015. szept. 17. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
Sziasztok! Köszönöm a válaszokat! :)Elvileg TSMT-tornát javasoltak (nevelési tanácsadóban),ez a torna csak magán úton elérhető (persze elég borsos áron),a csoportos és az egyéni is jó lenne nekünk.Elvileg jobb kezes,de elég görcsösen fogja a ceruzát,a rajzolás neki kínszenvedés a helyesírással is problémánk van.Amúgy okos kisfiú,de a mozgása "esetlen".A gördeszkázást vagy görkorcsolyát el sem tudnám képzelni számára.
2015. szept. 17. 12:53
 6/14 anonim ***** válasza:
Attól, hogy jobbkezes, nem biztos, hogy teljesen egyértelmű a jobb oldali dominancia minden testrész esetén. Ha tudod, mindenképp járasd a TSMT-re, csak a javára fog válni. Oldani tudják a rajzzal, ceruzafogással kapcsolatos görcsöket, fel tudnak birizgálni olyan idegpályákat, amik e területek fejlődése előtt megnyitják az utat. Én azt vettem észre, hogy nagyon gyakran azok a gyerekek, akiknek ilyen részproblémái vannak, más területen messze megelőzik a társaikat; amit te leírsz, az is erre enged következtetni. Sok sikert, jó tornázást!!
2015. szept. 17. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
Kedves utolsó válaszadó! Ez valóban így van,átlagon felüli az intelligenciája (nézték ezt is),másodikos,de állítólag a figyelme könnyen elterelhető.Elfogjuk kezdeni a tornát,hiszen látom őt is zavarja az "ügyetlensége"és talán ez miatt nem barátkozik a többiekkel sem és nem szereti a tesi órákat sem.:(
2015. szept. 17. 13:13
 8/14 anonim ***** válasza:
"figyelme könnyen elterelhető" - nálunk detto ugyanez a helyzet + sszerialitás problémák is megvannak (azt tuti tőlem örökölte). 6,5 éves, majdnem 1,5 éve tornázunk már. Renegetet változott ez idő alatt minden területen!! Jó nyilván torna nélkül is elmondható lenne ez, de biztos vagyok benne, hogy nagyon sok kudarcélménytől kímélem meg azzal, hogy hordom a tornára.
2015. szept. 17. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

Lehet, hogy hülyeség, laikus vagyok, de esetleg lovaglással nem próbálkoznátok? Úgy értem, igazi jó szakemberrel, aki nem csak felrakja a lóra a kisfiút és kész, hanem megfelelő gyakorlatokat végeztet vele. A lovaglás nagyon fejleszti az egyensúlyérzéket, és biztos a koncentrációs készségére is jó hatással lenne.

Ezen kívül biciklizés, görkori/gördeszka, roller, gólyaláb, sok-sok erdei kirándulás, ugrálás is jól jöhet.

2015. szept. 17. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
TSMT-t csináld! Otthoni feladatsort tudsz kérni, pár hetente kell kontrollra visszamenni. Az otthoni feladatsornál kifejezetten a kisfiadra szabottan írja a konduktor a feladatokat, és nagyon jó! Én az autisztikus tüneteket produkáló kisfiamra kértem feladatsort, és 1 hét után látszik valamiféle pozitív eredmény. Az enyém például csak nagyon enyhe szemmozgást csinált a pörgetések után, mintha nem szédült volna el. Most 1 hét torna után már rendesen jár a szeme 10 pörgetés után. 1 hét alatt vagy 100 bukfencet csinált, mert 10 bukfenc van a feladatban, de saját magától is előveszi a matracot. Ha más haszna nincs is, tök szépen megtanult bukfencezni. De ezen felül csomó mindenben nagyon jót tesz a gyereknek.
2015. szept. 18. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!