Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » 20 hónapos kisfiúnál probléma,...

20 hónapos kisfiúnál probléma, hogy nem beszél?

Figyelt kérdés
Mindent megért,végrehajta az utasítást,de a nem (a fejét is csóválja),apu,bele,"vau-vau",kell,kuki szavakon kívül nem lehet érteni,leginkább halandzsázik! Mennyi idős korig normális? A nővére ennyi idősen sokkal többet beszélt,érthetően!
2015. nov. 5. 03:37
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Az én kisfiam 24 hónapos volt amikor elkezdett beszélni. Ő is mindent megértett csak kicsit lusta volt mindenre az "ö" betűt használta. Majdcsak megszólal az uraság.
2015. nov. 5. 04:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
szerintem bajra az utalhatna ha egyaltalan semmit se mondana es nem is ertene esetleg nem is hallana. nekem azt mondta szakember kb 24 honaposan tunik el a halandzsa nyelv. meg siman behozhatja magat
2015. nov. 5. 06:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim válasza:
Nálam is igy van csak a kislányomal jövöre lesz 3 éves de még pár szó kivül nem nagyon akar beszélni.
2015. nov. 5. 06:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Normális, ha egyébként más módon megértetni magát.
2015. nov. 5. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Nemrég mesélte egy ismerősöm, nekik neurológiàra és mindenféle vizsgàlatokra kell menni a kisgyerekkel valami betegség folytàn, születése óta. Azt mondtàk nekik, hogy papìrforma szerint 2 éves gyereknek màr mondatokban kellene beszélni. De ugye nem mindenki hozza a papìrformàt.
2015. nov. 5. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Kicsit megnyugodtam, 2 éves koráig van még 4 hónap.
2015. nov. 5. 11:47
 7/13 anonim ***** válasza:

Hivatalosan valóban 2 évesen már rövid mondatokat kéne alkotnia, de sem az én fiam, sem a környezetemben lévő többi kisfiú nem produkálta ezt, és egyikükkel sem történt semmi probléma, szépen behozták. A védőnő is csak annyit mondott a 2 éves státuszon, hogy kicsit túllőttek a célon a kérdőív készítői.

Szóval nyugi, akkor sem történik baj, ha 4 hónap múlva még nem alkot mondatokat, szerintem a 20 hónapos fiúk nagy része kb. hasonló szinten áll a beszédfejlődésben. A lányok rendszerint hamarabb beszélnek.

2015. nov. 5. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Dehogy baj! Az én kisfiam is annyit tudott 20 hónaposan, mint a Tiéd. Kb 2 és fél éves korában kezdett el beszélni, igazán 3 évesen kezdett mondatokban beszélni. Most 4 és fél éves, és nagyon szépen, választékosan beszél, nagyon okos!
2015. nov. 5. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Én bölcsiig pár szót tudtam , elküldtek oda, 3 hónap múlva kerek mondatokban beszéltem, szóval nem kell aggódni, fog beszélni ha már nem értik a gügyögést és kénytelen elmondani mit kér :)
2015. nov. 7. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Egyáltalán semmi bajra nem utal önmagában, hogy 20 hósan ezen a szinten áll a beszédkészsége.


Gond csak akkor van, ha a 36. hónapra nem beszél minimum tőmondatokban a gyermek, 100+szókinccsel.


A gyermekek egy részéről elmondható, hogy hirtelen indul fejlődésnek adott részképesség, nagyon gyors lefolyással, akár 1-2 hónap alatt,

tehát ha 34 / 35 hósan is itt tartana kisfiad, még akkor sem valószínű, hogy gond van.

Persze némelyik más képességei adott gyermeknek, meg időben elnyújtva érnek.


Ráadásul kisfiúról van szó. Átlagban később jelenik meg a beszédkészség adott foka, mint a lányok nagy átlagánál.

2015. nov. 9. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!