Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » A problémás testvér elveszi a...

A problémás testvér elveszi a másiktól az időt és a figyelmet. Mihez kezdjek?

Figyelt kérdés

3 éves ikreim vannak, az egyik idegrendszere éretlen, nemsokára elkezdjük a kezelést. Az a baj, hogy mivel ő kezelhetetlen, a testvére pedig egy angyal, egész nap vele kell foglalkoznom, sokkal többet beszélek hozzá, veszem fel, fegyelmezem stb, mivel róla tényleg nem vehetem le a szemem.

Nagyon sajnálom a testvérét, mert nagyon nagy igényem lenne rá nekem is, hogy csak vele foglalkozzak, szeretném bepótolni a kimaradt játékokat stb. Amikor a férjem itthon van, elmegyünk kettesben az egészséges gyerekkel ide-oda, de úgy érzem, hogy ez nem elég, hiszen a nap többi részében csak szemmel tartom, nem tudok vele külön minőségi időt tölteni, mert a másik gyerektől nem lehet.

Mit tennétek a helyemben?


2023. okt. 21. 17:36
 1/7 anonim ***** válasza:
99%

Nem tudom, mit tennék...Viszont megértelek. Mi nem vállaltunk a beteg gyerek után újabb babát.


De te egyszerre kaptad őket...Talán fizetett szaksegítség néha nem lehetséges?

2023. okt. 21. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Az a baj, hogy az nem helyettesíti az anyát...

Sajnálom, sajnos ez van. Nagyon nem tudsz semmit tenni, max. amíg valaki, apa pl. foglalkozik a problémassal, addig te tudsz a másikkal minőségi időt tölteni csak kettesben.

2023. okt. 21. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Ekkora gyerekek esetében már fel lehetne fogani valakit, aki nap közben pár órára átvállalja a problémás gyereket, mert ez a helyzet idövel oda fog fajulni, hogy a másik gyereknek meg komoly pszichikai problémái lesznek amiatt, ha ennyire háttérbe szorul.

Meg az apának is sokkal többet kellene részt venni a gyerekek körüli teendökben - a fejlesztésre szoruló és az egészséges gyerek esetében is. A problémás gyerek ne csak a te feladatod legyen, márcsak azért sem, mert egy idö múlva te is belebetegedsz a helyzetbe.

2023. okt. 21. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
94%

Szerintem a legfontosabb, hogy ne emészd rajta magad. Amit lehet tedd meg és ennyi.


Itt a fórumon néhányan úgy válaszolnak, mintha azzal, hogy leírják hogyan kellene csinálni, minden cukormázassá is válna.


Vagy lelki beteg lesz tőle a másik gyereked vagy nem. Amit lehet tegyél meg, de utána azzal teszel a legjobbat, ha nem emészted még pluszba magad rajta.


Engem pl. nem zavart az, hogy oviba kellett járnom sokat, amíg anyum egyszer el nem mondta, hogy ettől neki milyen bűntudata van. Onnantól nagyon rosszul érintett és hetekig sírtam minden nap az oviban mikor a többieket elkezdték elvinni.


Nagyon jó anya vagy akkor is, ha nem tudsz tökéletes körülményeket teremteni a gyerekednek. Simán lehet így is boldog élete.

2023. okt. 21. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a válaszokat!
2023. okt. 21. 20:08
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

köszönöm, hogy feltetted a kérdést.


Nekem is ikreim vannak, csak még kicsik( fél év alatt), de màr most ezt érzem.

Félek, hogy îgy marad.


Azzal nyugtatom most magam, hogy mindenkit igény szerint szeretek.

2023. okt. 22. 06:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Próbáld meg, hogy hétköznap délelőtt elviszed őket játszóházba. Az olyan, mint egy babakarám, kb senki nincs, tök nagy hely, a problémás eljátszik egyedül, gondolom örökmozgó, betámadja a csúszdát vagy a mászóvárat, a másikkal addig tudsz kettesben lenni. Ha van nem veszélyes udvarotok, az is ilyen, rakd ki az egyiket és ennyi elég is. Ugyan nem ikreim voltak, de nekem ez jelentette a megoldást pihenésre, ledőltem a bőrkanapéra, amíg a nehezebb gyerek a szivacsos talajon csetlett botlott és minden kipróbált. Ha jött egy egy anyuka gyerekkel, szépen játszottak együtt, ha balhé volt kivettem az enyémet a kanapéra, majd ha lehiggadt visszaengedtem. Áldás egy ilyen szivacsos játékos "dühöngő", kb a camponában nőtt fel a gyerekem.
2023. okt. 22. 06:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!