Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Kezelhetetlen 9 évessel mit...

Kezelhetetlen 9 évessel mit lehet kezdeni?

Figyelt kérdés

Van egy 9 éves fiam, akinek mindig is önbizalomhiánya volt, már ovis korában is azt hallgattuk, hogy neki ez úgysem fog sikerülni, neki ez úgysem megy. Iskolában ez fokozódott, mostanra már agresszív is, csapkod, rohan, üvölt, ő hülye, mindenre ezva válasza, ő rossz, ő úgyis megbukik, őt úgysem szeretjük.

Mindez naponta többször.

Voltunk már több pszichológusnál, kivizsgáláson, pszichiátrián, de ott sosem találnak semmi eltérést. Csináltunk többféle rekaxációs tréninget, önkontroll fejlesztést, érzelmileg támogatjuk, elfogadjuk, 2 tesója van, ők egyáltalán nem ilyenek. Nem szoktuk őket bántani,de élete során kapott már pár nyaklevest, kiabálni idővel szoktunk, de ez egyébként nem jellemző. Már nem tudom hoca forduljak vele, úgy érzem, hogy totálisan megbuktam nála, bármit mondok az neki hazugság, minden. A tesója fogalmazott úgy, hogy attól is ideges lesz, ha azt mondjuk neki, hogy szeretjük, erre az volt a válasza, hogy mert úgyis tudja, hogy hazudunk. Minden lepereg róla, ha mondjuk és az is, ha tesszük, ha egész nap vele vagyunk, játszunk, akkor megkapjuk, hogy szar az élete, szar minden, főleg mi. Nem tudom, hogy merre lehetne még elindulni vele, mert a szokásos körökön már túl vagyunk. Lassan a másik 2 gyerekemet féltem, mert ők ebben az őrületben nőnek fel. Diétát, táplálékkiegészítőket próbáltuk, szünetekben egy fokkal jobb, iskola időben katasztrófa, itthon is, az iskolában is. Mit lehetné még tenni, merre vigyük?


jan. 9. 22:19
1 2 3 4 5 6 7
 21/67 A kérdező kommentje:
20as, én senkit nem pontoztsm sehova, de alapvetően nem is túl hasznos a váladzod, nem járhat mindenki ugyanoda, nem tudunk Pestre költözni, munkahelyen felmondani, gyerekeket közösségből kivenni, ez nem megoldás.
jan. 10. 07:23
 22/67 anonim ***** válasza:
49%
Szerintem ez egy figyelemprovokáló stratégia volt neki, ami megmaradt, mert hatékony volt, és eldurvult. Én is produkáltam hasonlót, igaz, nem ilyen durván, én befele szenvedtem. És hát az semmit sem jelent, hogy szerinted ti mindent szuperül csináltok. Anyám meg apám is mindig ezt mondta... Családterápiára mennék. Kkideríteni, hogy ez minek a tünete, mert ti nyilvanvalóan nem fogjátok tudni megállapítani. Csak ne utasítsátok el élből, ha a szakember változtatast javasol a ti viselkedésetekben.
jan. 10. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/67 A kérdező kommentje:
Nem utasítjuk, azért mentünk ezekre a helyekre. A másik 2 gyerekem abszolút nem csinál ilyet, azt nem mondom, hogy mindent szuperül csinálunk, de egyrészt a másik kettő is jelezne valahogy szerintem. Másrészt jócskán vannak gyerekek, akikkel tényleg nem foglalkoznak, akiknek bunkók a szülei a gyerekkel is, akik verik, akik üvöltöznei, akik megaláznak, vagy éppen nem érdekli őket a gyerekük, ott mégsem viselkedik így a gyerek.
jan. 10. 10:02
 24/67 anonim ***** válasza:
58%
23, na ez az. Vegyel kicsit vissza. A ket kisebb gyereked két masik ember, azért nem olyanok, mint a nagyfiad. Az meg, hogy masokkal üvöltöz ek, aztán megsem olyanok, mint a fiad... ez no comment, mar ne is haragudj. A fiad valami miatt szenved, erre azt tudod mondani, hogy ne legyél ilyen, hát nem is verlek? Szóval igenis van ott valami a családi dinamikában, ami miatt ilyen. Tagadás meg hiszti helyett kellene némi önkritika.
jan. 10. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/67 A kérdező kommentje:
Értem. Örülök, hogy te látatlanba is meg tudtad mondani mi a gond, a szakembereknek meg nem ment. Ezek után esetleg gyakorlati tanácsot tudnál adni? Akkor mit csináljunk másképp?
jan. 10. 10:52
 26/67 anonim ***** válasza:
100%

Az iskolából küldtek már titeket tovább nevelési tanácsadóba vizsgálatra az iskolai viselkedése miatt? Gyerekorvos küldött titeket valamerre? Védőnőtől kértetek segítséget? Elvileg ezzekkel a problémákkal nem marad magára a szülő. A Szakértői Bizottságot is fel lehet keresni, szülőként is lehet vizsgálatot kérni.


Én első lépésként mindenképpen az iskolával és a gyerekorvossal beszélnék.


Nálunk szociális funkciók zavarát állapították meg, és külön fejlesztés kap heti 3 órában, hogy hogy kezelje a helyzeteket, illetve saját magát is reálisan tudja értékelni. Nem kell érte fizetni, és a gyógypedagógussal külön is lehet beszélgetni.

jan. 10. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/67 anonim ***** válasza:
21%

Egyébként tényleg kezelhetetlen, szigorúbb szülő az ilyen ordítós "válaszért " egy ilyen egyszerű kérdésre hogy mi legyen a vacsora, simán beküldte volna a szobájába vagy büntetést adott volna. Nem 9 évesen, hanem 3.


Lehet élvezi hogy ezzel sakkban tarthat titeket, mert úgyse lesz következménye, erre nem gondoltatok?


Végül is a pszichológus szerint nincs vele probléma, lehet otthon csak túlságosan elengedi magát, mert tudja hogy mindent elnéztek neki, mert sajnáljátok őt ahelyett hogy nevelnétek. Nem tudom, én csak találgatok, nézted már ilyen szemszögből a dolgot?

jan. 10. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/67 anonim ***** válasza:
77%

Előző vagyok.


Mert nem is gondolná az ember, de például a tanulmányi teljesítményét abszolút befolyásolhatja a szociális funkciózavar. Tudja a feladatot, tudja az anyagot, de mégsem tudja magából kihozni egyéb frusztráció miatt. De ezeken lehet segíteni, hát apró lépésekkel tud haladni az ember, de megéri!

jan. 10. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/67 anonim ***** válasza:
70%
25 nem mondtam meg semmit. Nincs szükség erre a cinikus passziv agressziora. Olvasd vissza magad. Ahogy felmerül, hogy esetleg ti valtoztathatnatok, azonnal ezt csinálod. Az, hogy nem vered meg a gyereked és nem üvöltözöl vele, nem teljesitmény, amiért ő legyen hálás, hanem alap. A tanacsom tovabbra is a hosszú távú csaladterápia, ahova mind az öten jártok. Es nem egyszer meg kétszer. Videózd le, mit csinál a fiad, amikor őrjöng és mutasd meg a szakembernek. Csinálj legalább 3-4 ilyen felvételt. És írd le a pontos kontextust.
jan. 10. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/67 A kérdező kommentje:
26os, nem küldtek, magunktól mentünk, jellemzést írtak csak. Előtte voltunk már emiatt, ott semmi eltérést nem talált a pszichológus, 2x voltam én és 2x a gyerek, nem talált semmit, jó a verbális készsége, fáradékonyabb, terelhetőbb a figyelme. Utána voltunk kivizsgáláson ott gyógypedagógus csinált vele teszteket, teljesen együttműködő volt, én is bent voltam. Meg pszichológus vett fel vele IQ tesztet, az jól sikerült figyelemfejlesztést javasoltak. Én kerestem fel a gyermekpszichiátriát, ott 2x látta pszichiáter és 2x gyógypedagógus, adhd-t kizárták, enyhe figyelemzavart állapítottak meg, de viselkedési, magatartási egyéb dolgot nem. Ezek a vizsgálatok kb 6 hónap alatt zajlottak le. Közben én jeleztem az iskolapszichológusnak is a problémákat, írásban, tavaly februárban, nem sikerült elvinnie egyszer sem. Ez csak a tavalyi évünk, de óvodás kora óta visszük pszichológushoz, valamilyen fejlesztésre, alkalmaztunk különböző technikákat, meséltünk, báboztunk, sportoltunk, van énideje velünk.
jan. 10. 14:05
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!