Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Kezelhetetlen 9 évessel mit...

Kezelhetetlen 9 évessel mit lehet kezdeni?

Figyelt kérdés

Van egy 9 éves fiam, akinek mindig is önbizalomhiánya volt, már ovis korában is azt hallgattuk, hogy neki ez úgysem fog sikerülni, neki ez úgysem megy. Iskolában ez fokozódott, mostanra már agresszív is, csapkod, rohan, üvölt, ő hülye, mindenre ezva válasza, ő rossz, ő úgyis megbukik, őt úgysem szeretjük.

Mindez naponta többször.

Voltunk már több pszichológusnál, kivizsgáláson, pszichiátrián, de ott sosem találnak semmi eltérést. Csináltunk többféle rekaxációs tréninget, önkontroll fejlesztést, érzelmileg támogatjuk, elfogadjuk, 2 tesója van, ők egyáltalán nem ilyenek. Nem szoktuk őket bántani,de élete során kapott már pár nyaklevest, kiabálni idővel szoktunk, de ez egyébként nem jellemző. Már nem tudom hoca forduljak vele, úgy érzem, hogy totálisan megbuktam nála, bármit mondok az neki hazugság, minden. A tesója fogalmazott úgy, hogy attól is ideges lesz, ha azt mondjuk neki, hogy szeretjük, erre az volt a válasza, hogy mert úgyis tudja, hogy hazudunk. Minden lepereg róla, ha mondjuk és az is, ha tesszük, ha egész nap vele vagyunk, játszunk, akkor megkapjuk, hogy szar az élete, szar minden, főleg mi. Nem tudom, hogy merre lehetne még elindulni vele, mert a szokásos körökön már túl vagyunk. Lassan a másik 2 gyerekemet féltem, mert ők ebben az őrületben nőnek fel. Diétát, táplálékkiegészítőket próbáltuk, szünetekben egy fokkal jobb, iskola időben katasztrófa, itthon is, az iskolában is. Mit lehetné még tenni, merre vigyük?


jan. 9. 22:19
1 2 3 4 5 6 7
 61/67 A kérdező kommentje:

Közben elvittük újra pszichológushoz, ahol kiderült, hogy iskolai bántalmazás áll a háttérben ( verbálisan, a pedagógustól), kiderült, hogy sajnos nem csak vele, de az osztàlyban több gyerekkel történik ez.

Mindenkinek üzenem, aki erre téved, hogy ne higgye el, hogy miatta vannak gonjai a gyereknek! Ha azt érzed, hogy szeretettel, odafigyeléssel van nevelve és ennek ellenére valami nagyon nem működik jól, akkor ne hidd el a sok okoskodónak, hogy te vagy a hibás, mert nem vagy az!

márc. 6. 13:56
 62/67 anonim ***** válasza:
100%
ezt hivatalos utra terelném az tuti..nem hagynám annyiba és átiratnám másik iskolába a gyereket
márc. 6. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 63/67 anonim ***** válasza:
25%

Fel kellene nőni! Szinte az összes iskolában vannak "mérgező" tanárok. Ez a felhozatal, csoda ha megvan a tanári létszám. Igazgató is tudja jól, de ha nem akar minden órát lehelyettesíteni akkor nem vesz észre mindent IS.

Tegyetek egy hangrögzítőt a gyerek táskájába úgy, hogy ne derüljön ki.

A hajatokat fogjátok tépni! Lásd pl. az autista srácot, akit Mauglinak csúfoltak azok a retkek.

márc. 6. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 64/67 anonim ***** válasza:
Kérdező ne hagyd annyiban a dolgot,véd meg a gyereked mert mire kijárja a sulit lelki roncs lesz meg más gyerekeket is tönkre tesz a tanár.
márc. 6. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 65/67 A kérdező kommentje:

Hogyan tudnám ettől megvédeni? Többször beszéltem már ezzel a tanárral, a többi szülő idáig sem jutott el, nagyon helyesen, mert utána az enyémet piszkálta. Már én is megbántan. Ő egy kiskirály az iskolájában.

Hova vinném másik helyre? Mi a garancia arra, hogy nem lesz ott ugyanez, csak a meglévő barátok, osztályközösség nélkül.

A tanítónő nekünk is folyamatosan személyeskedő megjegyzéseket tesz, a diktafonnal semmit nem érnénk. Pont úgy, ahogy az autista kisfiú anyukàja sem, hiszen az óvónőt ki sem rúgták, a másik 2 résztvevő pedig pár utcával arrébb továbbra is gyerekekkel dolgozik.

márc. 7. 00:20
 66/67 anonim ***** válasza:
28%
Hát csodálatos..de készülj fel lelkileg kifog teljesen készülni és felnőtt korában egy lelki roncs lesz.
márc. 7. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 67/67 A kérdező kommentje:
66-os, jó, majd 20 év múlva meglàtjuk.
márc. 8. 02:52
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!