Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Kezelhetetlen 9 évessel mit...

Kezelhetetlen 9 évessel mit lehet kezdeni?

Figyelt kérdés

Van egy 9 éves fiam, akinek mindig is önbizalomhiánya volt, már ovis korában is azt hallgattuk, hogy neki ez úgysem fog sikerülni, neki ez úgysem megy. Iskolában ez fokozódott, mostanra már agresszív is, csapkod, rohan, üvölt, ő hülye, mindenre ezva válasza, ő rossz, ő úgyis megbukik, őt úgysem szeretjük.

Mindez naponta többször.

Voltunk már több pszichológusnál, kivizsgáláson, pszichiátrián, de ott sosem találnak semmi eltérést. Csináltunk többféle rekaxációs tréninget, önkontroll fejlesztést, érzelmileg támogatjuk, elfogadjuk, 2 tesója van, ők egyáltalán nem ilyenek. Nem szoktuk őket bántani,de élete során kapott már pár nyaklevest, kiabálni idővel szoktunk, de ez egyébként nem jellemző. Már nem tudom hoca forduljak vele, úgy érzem, hogy totálisan megbuktam nála, bármit mondok az neki hazugság, minden. A tesója fogalmazott úgy, hogy attól is ideges lesz, ha azt mondjuk neki, hogy szeretjük, erre az volt a válasza, hogy mert úgyis tudja, hogy hazudunk. Minden lepereg róla, ha mondjuk és az is, ha tesszük, ha egész nap vele vagyunk, játszunk, akkor megkapjuk, hogy szar az élete, szar minden, főleg mi. Nem tudom, hogy merre lehetne még elindulni vele, mert a szokásos körökön már túl vagyunk. Lassan a másik 2 gyerekemet féltem, mert ők ebben az őrületben nőnek fel. Diétát, táplálékkiegészítőket próbáltuk, szünetekben egy fokkal jobb, iskola időben katasztrófa, itthon is, az iskolában is. Mit lehetné még tenni, merre vigyük?


jan. 9. 22:19
1 2 3 4 5 6 7
 51/67 anonim ***** válasza:
44%
50-as, a gyerek nem kutya! Te viszont egy mérhetetlenül agresszív ember vagy, aki le akarja uralni a környezetét. Nem is láttad a gyereket, de anélkül is biztos vagy benne, hogy csak a határok hiányáról van szó. De ha arról is lenne szó, akkor se lehet úgy bánni egy gyerekkel, ahogy - vissza az elejére - egy kutyával vagy lóval se!
jan. 20. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/67 anonim ***** válasza:
62%
pedig teljesen használható tippjei vannak az 50esnek, egyedül a stílusán van kifogásolni való, de ha arra koncentrálsz, hogy mit mond, akkor szerintem van benne valami.
jan. 20. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/67 anonim ***** válasza:
40%

#50 vagyok


Büntetés végrehajtásban dolgozok idestova 37 éve. Közéjük vagyok "zárva", teljesen mindegy, hogy a rács melyik oldalán vagyunk, a jellemük kisugárzik és akaratlanul részben felveszi mindenki (ha akarjuk, ha nem). Egymillió tanulmány van erről, akit érdekel megtalálja és elolvassa.

Lassan nyugdíj, ehhez értek, pár év és vége. Viszont kevés olyan típus van amivel ne találkoztam volna. Több tízezer emberrel volt dolgom, és nem állok le világtalannal vitatkozni, mert az alapok ismerete nélkül (amit nem tapasztalt, nem tanult meg) arról halvány fogalma sincs a gyakorlatban, csak habzó szájjal a laptop mellől magyarázza a saját igazát amit el is hisz. Ez a normális reakció, erről is van tanulmány.

Nos, az emberek több ezer éve még el voltak totálisan állatiasodva. Az idő múlásával ahogy a civilizáció utat tört magának, ezek a viselkedési formák átalakultak, ám de nem tűntek el. Mindenki DNS-ében ott vannak.

Az #51-es első mondata az, hogy az ember nem kutya. Igen, a Magyar nyelv sajátossága, hogy a szavak magyarázzák önmagukat, és megkülönbözteti a különbözőségeket. Igen ám, de az ember is volt a kutya szintjén. A szabad gondolkodóknak üzenem, hogy az ember a legbüdösebb állat.

Hogyan lehet hatni egy ex állatra, aki nem civilizált emberként viselkedik? A saját szintjén ami bele van kódolva!

Aki programozik tudja, hogy a #C programnyelvben hiába írjuk a Pascal programsorokat, nem tudja értelmezni. Vannak esetek, amiken nem lehet változtatni, rehabilitálni mert olyan géneket örökölt és/vagy olyan trauma/behatás érte ami felborította az általunk elfogadott viselkedési normákat. És kiemelném azt a típust aki egyszerűen szemét, mert csak alapon. Sziklaszilárd gondolkodás jellemzi, semmiféle behatással nem lehet rá hatni. És a vallási fanatikusak, viszont eltértem a témától.


Tudomásul kell venni, hogy mindenkit a saját szintjén kell kezelni. Aki állatként viselkedik azt domináljuk, megtörjük, átvesszük az irányító szerepet. Idővel meg lehet vele újra barátkozni majd egyenlő társként tekinteni rá. Rohadt fárasztó tud lenni, és rengeteg időbe telik.

Ennyi lett volna az érdemi mondandóm.

Az okoskodó anyukáknak, megbántott lelkű apukáknak, az unatkozó, vergődő, kínlódó embereknek üzenem, hogy lehet ám hajléktalanokat fürdetni, ételt osztani, beteg-rákos gyerekeket szeretgetni, kutyát sétáltatni vagy időseket támogatni. Nem kell totálisan idő előtt meghülyülni, mert sajnos mindenki oda kerül.

jan. 20. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/67 anonim ***** válasza:
0%

#53-asnak


Mièrt szánsz időt egy harmadrangú anoním kèrdèsre, ahol beteg troll emberek oltogatnak?

Az ilyet kerüljük már el, ne süllyedj erre a bohóc szintre.

jan. 20. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/67 anonim ***** válasza:
0%

#53 vagyok


A korral jár. Semmelweis?

jan. 20. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/67 anonim ***** válasza:
0%
Telibe 🙂
jan. 20. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/67 anonim ***** válasza:
33%
Hát akkor igyekezzél nyugdíjba a büntetés-végrehajtásból, mert durván eltorzította a személyiségedet! Nem, a 9 éves gyerek nem kutya, és nem is bűnöző. De a bűnözők is emberek, akiknek az élettörténetükben van az oka, hogy mért jutottak oda, ahol vannak, és bennük is az embert kéne meglátni, nem valamiféle embernek nem nevezhető selejtes férget, feljogosultságot érezve arra, hogy eltapossuk őket!
jan. 20. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/67 anonim ***** válasza:
0%

Családállítás?


Transzgenerációs trauma felmerülhet?

febr. 13. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/67 anonim ***** válasza:
76%

Nem tudom miért kell azon pattogni, hogy nem kutya. SENKI sem mondta, hogy az. Vannak közös dolgaik, ahogy bennem is, meg a kutyákban is, és tuti benned is. A kutya is érez, szomjas, fáradt, éhes, szőrös stb. Ez nem azt jelenti, hogy ne lehetne tudni a különbséget, de attól még a hasonló tulajdonságokhoz hasonlóan állunk hozzá. Aki szomjas inni kap, akár kutya akár nem, és akin nem hat a szép szó, logikai levezetés, mert még nem képes átlátni ilyesmit, ahhoz úgy kell állni, mint a kutyához, mert ebben a tulajdonságban olyanok. Egyébként én tök szépen bánok állatokkal is.


A nagyon alacsony százalékos válaszoló helyesen mondja, úgy kell hozzáállni, ahogy tanulni tud belőle. Pár év és elég lesz a szép szó is.

febr. 14. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/67 anonim ***** válasza:
Kérdező esetleg próbáljátok meg valami szakkőrre be íratni amiben más kisgyerekekkel van és nőhet neki az önbizalma.valóban nem normális ez a viselkedés,de szerintem ülj le vele kicsit kettesben beszélgetni és magyarázd neki el a dolgokat hogy így nem szabad viselkedni stb Egyébként tényleg vigyétek el valami speciális kivizsgálásra.. nem lehet hogy esetleg autista? Mert ők szoktak így dühöngeni meg csapkodni stb
márc. 5. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!