Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Kezelhetetlen 9 évessel mit...

Kezelhetetlen 9 évessel mit lehet kezdeni?

Figyelt kérdés

Van egy 9 éves fiam, akinek mindig is önbizalomhiánya volt, már ovis korában is azt hallgattuk, hogy neki ez úgysem fog sikerülni, neki ez úgysem megy. Iskolában ez fokozódott, mostanra már agresszív is, csapkod, rohan, üvölt, ő hülye, mindenre ezva válasza, ő rossz, ő úgyis megbukik, őt úgysem szeretjük.

Mindez naponta többször.

Voltunk már több pszichológusnál, kivizsgáláson, pszichiátrián, de ott sosem találnak semmi eltérést. Csináltunk többféle rekaxációs tréninget, önkontroll fejlesztést, érzelmileg támogatjuk, elfogadjuk, 2 tesója van, ők egyáltalán nem ilyenek. Nem szoktuk őket bántani,de élete során kapott már pár nyaklevest, kiabálni idővel szoktunk, de ez egyébként nem jellemző. Már nem tudom hoca forduljak vele, úgy érzem, hogy totálisan megbuktam nála, bármit mondok az neki hazugság, minden. A tesója fogalmazott úgy, hogy attól is ideges lesz, ha azt mondjuk neki, hogy szeretjük, erre az volt a válasza, hogy mert úgyis tudja, hogy hazudunk. Minden lepereg róla, ha mondjuk és az is, ha tesszük, ha egész nap vele vagyunk, játszunk, akkor megkapjuk, hogy szar az élete, szar minden, főleg mi. Nem tudom, hogy merre lehetne még elindulni vele, mert a szokásos körökön már túl vagyunk. Lassan a másik 2 gyerekemet féltem, mert ők ebben az őrületben nőnek fel. Diétát, táplálékkiegészítőket próbáltuk, szünetekben egy fokkal jobb, iskola időben katasztrófa, itthon is, az iskolában is. Mit lehetné még tenni, merre vigyük?


jan. 9. 22:19
1 2 3 4 5 6 7
 31/67 A kérdező kommentje:

27es van következménye, el szoktuk tiltani tvtől, beküldjük a szobájába gondolkodni, kitalálni kit kellene máshogy, volt, hétvégén lehet nálunk gépezni felügyelettel, arról is letiltjuk, ha olyan a helyzet. De adtam már házi munkát is pluszban. Tehát van szankció, naponta van szinte elbeszélgetés ezek miatt, se minden miatt valóban nem, mert akkor percenként ez menne, ő simán kikiabál a szobájából is, ha bezavarom, nem érdekli, de az sem,ha én kiabálok, vissza kiabál.

Biztis, hogy az iskola is nehéz terep, de szereti az osztályát, biztos, hogy kamaszodik is, de ez nem új dolog nála, de most határozottan romlott tavaly tavasz óta.

jan. 10. 14:11
 32/67 A kérdező kommentje:
29es, de elmondtam már, hogy voltunk és csináltunk itthoni dolgokat is, csak valamiért szeretnéd ezt arra kiélezni, hogy fixen mi rontunk el valamit. Ok, vállalom, hogy igen, csak akkor valaki mesélje el mit. Voltunk már olyan pszichológusnál, ahova ketten jártunk a férjemmel, 2nél is, a gyerekeket nem így kezelik, hogy mindenki odamegy a 3 éves is.
jan. 10. 14:14
 33/67 anonim ***** válasza:
90%

Csak ti nem szeretitek, vagy más sem? Mármint mond olyat is, hogy a tanárnéni is utálja, hogy a társai nem akarnak vele barátkozni, nem kedvelik, stb? Vagy kizárólag rátok korlátozódik?


Én is ilyen gyerek voltam, én csak a szüleimnél éreztem ezt, mindenki más úgy állt hozzám, ahogy kellett. A mai napig meg vagyok róla győződve, hogy anyám sosem szeretett, bánásmódban is látszik, megjátssza csak magát, olyankor mindig megemelkedik a hangja és nem a helyzetre reagál, hanem általánosságban. A néha verés is verés, nincs olyan, hogy nem bántjuk, de néha kapni szokott.


Azt is aláírom, hogy a gyereked túlérzékeny, én is(és okosabb is másoknál, ez a kettő szerintem összefügg). Az én gyerekem is okosabb és túlérzékeny. Onnan tudja, hogy szeretem, hogy mondom, mutatom, de ami lényegesebb, nevetek vele és őszinte vagyok. Én pl szeretem a gyerekem, de nem mindig kedvelem, és meg is mondom neki, hogy mázlija, hogy a gyerekemnek született, mert ha random ember lenne, nem szívesen lógnék vele. Megbízom benne, megkérem dolgokra, figyelek, amit mond és érdeklődök róla, őszinte vagyok vele. Nagyon ritkán szokta érezni, hogy kompenzálok tárgyakkal(igaza is van), de ezt igyekszem elsumákolni sokszor, szerintem fontos kapni, birtokolni is, és lefoglalja, ha épp nem érek rá, vagy nincs idegrendszerem hozzá.


Szerintem a gyereketek érzékenyebb(mennyit mértek iqban?), és hát.. anyám a mai napig állítja, hogy szeret, de nem ilyen, amikor szeretnek valakit. Szóval én megértem itt azt a válaszolót, aki azon a véleményen van, hogy ti is elronthatjátok, de az tuti, hogy a gyereketek nem olyan átlagos, mint a másik kettő, és ez nem feltétlen rossz, hogy átlát az embereken.

Nevessetek sokat együtt és beszélj vele őszintén az állapotáról.

jan. 10. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/67 anonim ***** válasza:
64%
Ja igen, amiket még mondanak, hogy legyen háziállata, lehetőleg kutya, illetve csináljon valamit egyedül, amiben sikeres. És sportoljon és egyen sok csokit:)
jan. 10. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/67 A kérdező kommentje:

Nem, ez mindenkire vonatkozik.

Ő egy nagyon jófej gyerek, bármiről lehet vele beszélgetni, érdekli a világ, a világháború, szereti, ha a gyerekkorunkról mesélünk neki, vicces, szoktunk nézni együtt filmet, kirándulni, főzni, tegnap este pl társasjátékoztunk. Sok időt töltünk együtt, próbálunk minél minőségibb időt. Kifejezetten figyelek rá, hogy soha ne a gyereket szidjak, hanem a tettét, ezt ki is szoktam emelni. Ezek ezerszer elhangzottak már, hogy akár mi van mi szeretjük, ez az ő otthona, szeretünk vele élni, nem csak szavakkal, de tettekkel is, soha nem mondtunk neki semmi olyat, amivel elküldenénk, lehülyéznénk, nyilván az ajtón sem raktuk ki. Ha iskolai balhé van, akkor is megvárjuk, hogy megnyugodjon és megbeszéljük mit kellett volna máshogy.

jan. 10. 14:58
 36/67 anonim ***** válasza:
78%

Meg büntetitek állandóan ...

Akkor a 80. pszichológust is meg kell találni, mert csak ő tudja megoldani. Nem képességeket kell vizsgálni (mi a lófsznak?), hanem az érzéseket és indulatokat.

jan. 10. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/67 anonim ***** válasza:
100%
Hmm.. próbáld meg akkor, hogy sportoltatod, vagy kisgyerekek közé rakod, akiket bátorítani kell, és szeretik és mellettük ügyes nagyfiúnak érezheti magát. Nem is figyeltem, van kutyája?
jan. 10. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/67 A kérdező kommentje:
36os. Miért kell kiforgatni, amit írok? Nem büntetjük állandóan, pont ezt írom, és azt is írtam, hogy nem csak képességet vizsgáltunk, több embernél több helyen voltunk már, azt látom, hogy a pszichológusok nem nagyon tudnak vele mit kezdeni. Nem nagyon van értelme még egy embernek kifizetni óránként 15 ezret a semmiért.
jan. 10. 22:14
 39/67 A kérdező kommentje:
Nincs kutyája nem is lesz, eddig sportolt, de úgy meg a délutáni játékidőből ment el, és utálta, túl sikeres sem volt, a kudarctűrés nem erőssége.
jan. 10. 22:16
 40/67 anonim ***** válasza:
Keressetek olyan sportot, ami nem verseny, nincs kudarc
jan. 10. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!