Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Problémát okoznák azzal a...

Problémát okoznák azzal a fiamnak, ha a saját szeme láttára porszívóznám fel a legoit?

Figyelt kérdés

Fiamnak saját szobája van, ahol már egyedül is alszik. Itt is játszik a játékjaival köztük puzzle, lego, matchbox és egyebek. Miután játszott sosem pakolja el őket, hanem ott hagyja ahogy éppen végzett és ha mennék takarítani szólok neki, hogy rakja el ő pedig csak annyit válaszol mindig, hogy “oké, mindjárt”. Régebben kétnaponta takarítottam a szobáját, de most már hetente sem tudom emiatt. Természetesen én az ő játékjaihoz nem nyúlhatok, mert az az övé majd ő elpakolja…

Legoit nagyon félti, az utolsó szemre is figyel nehogy átkerüljön a másik lego szettbe. Emiatt arra gondoltam, hogy egyszer amikor sokszor szóltam, hogy pakolja már el a legot, hogy had menjek takarítani bemennék a porszívóval és a földről felporszívóznák legokat mivel, hogy már nagyon muszáj összetakarítani és meguntam, hogy nem tudok takarítani. Tudom, ez így nagyon undorító dolog, de mit gondoltok, fog ebből tanulni, hogyha elveszik jópár lego? Valamint egy adag síráson kívűl lehet-e más következménye?


Habár a kérdés elég faramuci, de máshol is olvastam, hogy szülők beporszívózták a gyerek legoit emiatt. Kérdésem lenne még, hogy ti megcsinálnátok-e? Jónak látjátok-e ezt így? Valamint hogyan oldanátok meg, hogy mindig rend legyen a szobába és ne legyen minden játék elől?



febr. 24. 03:11
1 2 3 4
 11/34 anonim ***** válasza:
86%
Nem ez a legjobb módszer, de szerintem megcsinálhatod. Főleg akkor lenne hatékony, hogyha látja amikor beszippantod őket a porszívóval és talán még félelmetes hangja is van a legonak, ahogyan keresztül meg a csövön és még jobban fogja sajnálni a legoit. Porzsákot cseréld ki előtte majd amikor nem látja szedd ki azt a porzsákot amibe vannak a legok és rakd el úgy, hogy ne tudjon róla…
febr. 24. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/34 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk két lehetőség volt.

A kész művet fel kellett rakni a polcra.

A legózáshoz pedig a földre terítettünk egy lepedőt. Azt csak össze kellett fogni és már mem volt szanaszét semmi. A kupacból vagy " dolgoztak " még, vagy berakták a dobozba.

febr. 24. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/34 anonim ***** válasza:
64%
Nem javaslom az eféle nevelési módszert. A gyerekeket nem büntetni kell első sorban hanem ösztönözni. Ha a lányom nem akar össze pakolni akkor én mindig azt mondom neki hogy mérem az időt (telefonon stopperrel) milyen villámgyorsan tud rendet rakni ilyenkor neki is áll és siet hogy gyors legyen de szépen a helyére is rak mindent mert ha csak össze szorná az nem rendrakás lenne. Illetve szeret segíteni a házi munkába is szóval ezzel is lehet ösztönözni hogy össze pakol akkor utánna ő porszívózhat vagy locsolhat. Vagy ő választhat mesét vagy akármi amit szeret a gyerek. De akár matricával is lehet ösztönözni hogy ha rendet rak kap matricát.Nálunk minden játéktipus után el kell pakolnia a játékait az esti elpakolás a nehézkes mikor már vacsora lenne.
febr. 24. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/34 NTBS ***** válasza:
49%

Semmi gondot nem okozol vele.

Esetleg tudom ajánlani az összehajtható szennyestartót. Rengeteg minden belefér és gyorsan pakolható.

febr. 26. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/34 anonim ***** válasza:
100%
#12 Nagyon jót írt. Legyen egy "legózós pokróc/pléd/lepedő akármi", amin játszik és a végén simán bele lehet borítani a "legós dobozba" az egészet. Ezt ketten is megcsinálhatjátok, de ha neked kéne egyedül, akkor is csak két mozdulat. Az időkorlát viszont legyen betartva.
febr. 27. 03:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/34 anonim ***** válasza:
89%

Nálunk bevált az hogy ha nem rakják el azt mondom összeszedem egy zsákba és kirakom a tárolóba vagy odaadom egy kukásgyereknek.


De ha annyit mondok hogy segítek neked én is hamarabb a helyére kerülnek a dolgok.


Helyedben nem tenném tönkre a porszívót egyrészt, másrészt utána moshatod el mert tiszta por lesz, ahhoz meg drága mulatság hogy kidobd. Nagy érték.

febr. 28. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/34 anonim ***** válasza:
23%

Ha azt akarod, hogy megutáljon a gyereked, akkor porszívózd fel. Csak aztán ne panaszkodj, ha kamaszkorában meg majd nem bírsz vele.

Mennyi idős a gyereked?

Ha az ő szobája, akkor az az ő birodalma, hagyd békén a játékait.

febr. 29. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/34 anonim ***** válasza:
47%

Huuu utolsó, de egy elkényeztetett kamasz lehetsz. Na neked aztán tuti nem voltak korlátok...

Az ő birodalma? De akkor jó anyuci, mikor kaját rak eléd. Meg kiganéz alólad. Ha az ő birodalma, akkor tartsa is rendben magának.

febr. 29. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/34 anonim ***** válasza:
53%

#17 Azért látom a gyereknevelés nálad is arról szól, hogy megszületik a gyerek és megnő akkorára, hogy eléldegéljen a saját szobájába egyedül aztán pedig majd felnő magától és lesz amilyen lesz…


Gratula!!!

márc. 1. 02:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/34 anonim ***** válasza:
12%
Szerintem nincs gyereke, csak egy sértődött kamasz, aki felháborodott azon, hogy Anyuci takarítás közben el mert mozdítani a szobájában valamit 2 centivel, látta ezt a kérdést, és kiadta a feszültséget. Normális értékrendű felnőtt, pláne szülő nem ír olyat, hogy a kérdező hagyja békén a gyerek játékait, mert az az ő birodalma 😂
márc. 1. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!