Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Problémát okoznák azzal a...

Problémát okoznák azzal a fiamnak, ha a saját szeme láttára porszívóznám fel a legoit?

Figyelt kérdés

Fiamnak saját szobája van, ahol már egyedül is alszik. Itt is játszik a játékjaival köztük puzzle, lego, matchbox és egyebek. Miután játszott sosem pakolja el őket, hanem ott hagyja ahogy éppen végzett és ha mennék takarítani szólok neki, hogy rakja el ő pedig csak annyit válaszol mindig, hogy “oké, mindjárt”. Régebben kétnaponta takarítottam a szobáját, de most már hetente sem tudom emiatt. Természetesen én az ő játékjaihoz nem nyúlhatok, mert az az övé majd ő elpakolja…

Legoit nagyon félti, az utolsó szemre is figyel nehogy átkerüljön a másik lego szettbe. Emiatt arra gondoltam, hogy egyszer amikor sokszor szóltam, hogy pakolja már el a legot, hogy had menjek takarítani bemennék a porszívóval és a földről felporszívóznák legokat mivel, hogy már nagyon muszáj összetakarítani és meguntam, hogy nem tudok takarítani. Tudom, ez így nagyon undorító dolog, de mit gondoltok, fog ebből tanulni, hogyha elveszik jópár lego? Valamint egy adag síráson kívűl lehet-e más következménye?


Habár a kérdés elég faramuci, de máshol is olvastam, hogy szülők beporszívózták a gyerek legoit emiatt. Kérdésem lenne még, hogy ti megcsinálnátok-e? Jónak látjátok-e ezt így? Valamint hogyan oldanátok meg, hogy mindig rend legyen a szobába és ne legyen minden játék elől?



febr. 24. 03:11
1 2 3 4
 31/34 Menőcsajszi72 ***** válasza:
25%
Ne, ne.. emellett írni is tanulj meg.
ápr. 27. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/34 anonim ***** válasza:
77%
Esetleg 1-2 darabot szippants fel a szeme láttára, de ne úgy, hogy szándékosan szippantottad fel, mert mérges vagy rá, hanem, mert a földön volt és a porszívó pedig mindig be fogja szívni az apró lego darabokat. Ezután biztosan végiggondolja, hogy ő ezt nem szeretné és valószínű legközelebb mielőtt porszívózol el fogja pakolni a legóit
máj. 1. 02:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/34 anonim ***** válasza:
100%

Ha felporszívózod ki tudod szedni a porzsákból utána.


Szerintem szólj neki, hogy most menjen összepakolni őket, menj vele te is és megszokja rendes úton is.

máj. 6. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/34 anonim ***** válasza:
62%
Mi lett végül?
máj. 6. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!