Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Szerintetek én reagálom túl a...

Szerintetek én reagálom túl a kisgyereket?

Figyelt kérdés
van a szomszédunkban egy 3 éves kisfiú. hát nagyon durva. a bölcsibe mindenkit üt, ver, harap. bölcsipszichologushoz jár. anyját apját üti, leköpi, harapja. anyuka mindenórás, de a gyerek üti, fejeli anuyka hasát. sorházba lakunk. a házunk előtt van egy kis virágos kert, oda mindig bele tapos a gyerek és kiássa. a szülúk csak annyit mondanak, hogy nem szabad meg hát gyerek. én meg feszélyezve érzem magam, hogy mindig rá szóljak egy 3 évesre. a szomszédba van egy kiskutya, azt is mindig rugdossa ha meglátja meg mondja is, hogy őt most meg fogom rugni. ha kérdezi tőle az ember, hogy mit csinált a bölcsibe, azt válaszolja, hogy megverte a gyerekeket, és holnap is megfogja. ez egy 5 lakásos sorház és ha kint van sétál anyukával, akkor mindenhova oda megy és rugdossa az ajtót meg bekopog. ordít az ajtó előtt, ha anyuka elhozzná onnan, majd totál begurul és még jobban csinálja. már kezd nagyon zavaró lenni. én értem hogy kisgyerek, de nekem is van egy fiam, de ilyet nem csinált, pedig ő se volt egy angyal. mit tudok kezdeni ezzel a helyzettel hogy ne legyen sérdődés meg vita. én nem akarok rosszba lenni velük, de durva sokszor amit cisnál a kicsi. a kocsimat is homokkal fürdette, mikor mondtam, nem szabad az arcomba dobta :/
ápr. 8. 16:57
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
93%
Valószínűleg van valami baj azzal a gyerekkel.De erről valószínűleg tudnak a szülei,mert ha más nem is,de a gyerekorvos,védőnő,bölcsődei gondozó biztos,hogy jelezte már.Az is lehet,hogy foglalkoznak is a problémával,csak ennyire lehet ezt pillanatnyilag kezelni,vagy nincs még pontos diagnózis,hogy mi a baja,és addig pl gyógyszert nem tudnak neki adni.Igazából te annyit tehetsz,amit eddig is,hogy mikor olyat tesz,amit nem szabad,vagy konkrétan kárt okoz, akkor rászólsz te is, illetve a károdat kifizettetheted a szüleivel.
ápr. 8. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
92%

Hát sajnos ötletem nincs. De az biztos, hogy a megszülető kistesóját is bántani fogja.....Szegény baba...


Amúgy panelban lakok,volt egy ilyen kislány itt. Már nem csinálja ezt. Kb ötödikes. A kishúga is kapott rendesen, ütötte-verte, hisztizett.


Valami idegi gyengeség. Nevelési tanácsadó lenne a minimum, amit fel kellene keresniük.

ápr. 8. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 A kérdező kommentje:
nem találtak nála semmit, mondom pszichologushoz jár, bölcsi javaslatára. egyszerüen ilyen agresszív :/
ápr. 8. 17:10
 4/23 anonim ***** válasza:
83%
Mindig ez van, a sok besz*ri gyáva ahhoz,hogy rászóljon a kölyökre,én biztos,hogy nem hagynám annyiban, ha kell leorditom anyjával,apjával együtt. Álljunk már meg.
ápr. 8. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 A kérdező kommentje:
nekem se tetszene ha az én gyerekemre szólna bárki. bár mi nem is jutottunk odáig hogy más kelljen rá szóljon. vagy nem is tudom, lehet jobb ha egy idegen szól rá? de mondjuk már én mondtam neki, hogy nem szabad mert fáj a virágnak meg ez csónya dolog, de még jobban csinálta :/ szóval orditani nem fogok vele
ápr. 8. 17:29
 6/23 anonim ***** válasza:
54%

Az ilyenekből lesznek a bűnözők.

Kell felnyitni, nem csak jajj kicsi fiam blabla. Hanem azabalyokat es rendes fenyítést. Ha nem akkor ne csodalkozzon ha majd a gyerek fogja az anyját nagykorába fenyíteni vagy kinyírni . Nem laknek a közelébe, ha az anya ilyen esélytelen helyzet

ápr. 8. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
75%
Szerintem meg nem véletlenül viszik szakemberhez, ahogy írtad. Minden bizonnyal a szakember - aki a gyereket is ismeri, meg azt is tudja, hogy mi van a háttérben, miben más ennek a kisgyereknek az idegrendszere, mint a tipikus fejlődésűeké - ellátja a szülőket is tanácsokkal. Legalábbis remélem. A két nagy pofon, fenyítés meg mittudomén milyen "hasznos" tanácsokat szoktak még adni random idegenek a nehéz természetű vagy sérült gyereket nevelő szülőknek, nem használnak, sőt. Ott a pszichológus, őrá kell hallgatni. És idő is kell, instant megoldások nincsenek.
ápr. 8. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
100%

Nem mentség az, ha bármi baja van. Autista az egyik gyerekem, mégse hagytam soha ajtókat rugdosni, állatot bántani, de még a virágágyásban se garázdálkodhatott.

Egy diagnózis nem mentség, csak mankó ahhoz, hogy miben kell megsegítés.

ápr. 8. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
77%
Nincs fegyelmezve, gyagyás az anyja is hogy engedi
ápr. 8. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
61%

#8, erre írtam, hogy idő kell. Nyilván nem kellett volna hagyni eddig fajulni a dolgot. De most a terhes anyja kevéssé tudja fölvenni és elvinni az ajtótól, ha döngeti, mert ha tudná, akkor bizonyára ezt tenné a pszichológus tanácsa alapján. Azt felépíteni, hogy magától hallgasson rá, pedig több idő.


Vagy legalábbis én inkább ezt gondolom, ez az én feltételezésem. Lehet az is, hogy a szülő a hülye, nem tudhatjuk.

ápr. 8. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!