Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Szerintetek én reagálom túl a...

Szerintetek én reagálom túl a kisgyereket?

Figyelt kérdés
van a szomszédunkban egy 3 éves kisfiú. hát nagyon durva. a bölcsibe mindenkit üt, ver, harap. bölcsipszichologushoz jár. anyját apját üti, leköpi, harapja. anyuka mindenórás, de a gyerek üti, fejeli anuyka hasát. sorházba lakunk. a házunk előtt van egy kis virágos kert, oda mindig bele tapos a gyerek és kiássa. a szülúk csak annyit mondanak, hogy nem szabad meg hát gyerek. én meg feszélyezve érzem magam, hogy mindig rá szóljak egy 3 évesre. a szomszédba van egy kiskutya, azt is mindig rugdossa ha meglátja meg mondja is, hogy őt most meg fogom rugni. ha kérdezi tőle az ember, hogy mit csinált a bölcsibe, azt válaszolja, hogy megverte a gyerekeket, és holnap is megfogja. ez egy 5 lakásos sorház és ha kint van sétál anyukával, akkor mindenhova oda megy és rugdossa az ajtót meg bekopog. ordít az ajtó előtt, ha anyuka elhozzná onnan, majd totál begurul és még jobban csinálja. már kezd nagyon zavaró lenni. én értem hogy kisgyerek, de nekem is van egy fiam, de ilyet nem csinált, pedig ő se volt egy angyal. mit tudok kezdeni ezzel a helyzettel hogy ne legyen sérdődés meg vita. én nem akarok rosszba lenni velük, de durva sokszor amit cisnál a kicsi. a kocsimat is homokkal fürdette, mikor mondtam, nem szabad az arcomba dobta :/
ápr. 8. 16:57
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
23%

3 évesnél? 😂 Nem életszerű.

Kamu

ápr. 8. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 A kérdező kommentje:
11es igen kamu, teljesen életszerütlen az hogy egy 3 éves gyerek rossz. bár ha nem látom nem hiszemel én sem hogy van ennyire durva 3 éves
ápr. 8. 20:07
 13/23 anonim ***** válasza:
100%
Sajnos nem minden gyereknek elég ha sutoggva a lelkére beszélnek, a szülőknek kéne korlátokat szabni, ha nem viselkedik elvinni, ok hogy gyerek, de nem állat.
ápr. 8. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
Ne a terhes anyját sajnáljuk már szerintem, mert az ő hülyesége, hogy egy ilyen gyerek mellé bevállal mégegyet. Mi lesz azzal is, a nagy majd üti azt is, a kis puha fejét beveri, mert az anyjuk tehetetlen? Ha baj van a naggyal, és nem vagyok képes korlátozni, akkor nem szül mégegyet. Oké, jár pszichológushoz, juhé! De ennyi? Próbálkozik egyáltalán az a nő? Még ha azt írnád, hogy látod, hogy megy utána, magyaráz neki, elhozza, állít valami határt... De ez... Nem mentség, hogy ő neki baja van. Nekem adhd a nagy, nem is lett kicsi addig, amíg nem lehetett vele lépést tartani és nem lehetett valamennyire megbeszélni vele. A többi gyerek szülei meg tűrik? Ha a fiam próbálkozott akár csak csúfolódással is, hát kaptam is lefelé a tíz körméről. Másét is egyébként, ha a sajátomnak nem lehet máséval, akkor a másiknak se lehet az enyémmel szemben, ha állt ott szülő, de nem szólt, én bizony szóltam, hogy na nem. Miért, komolyan, nem értem. Miért kevesebb az a szülő, aki a problémás gyereke mellett nem csak beleposhad, hogy hát jóvan, ő ilyen, leszarom. Az baromi könnyű.. Más meg megfeszül, mert tudja, hogy a gyereke az ő felelőssége, és milyen jövője lesz az olyannak, amelyik így szabadjára van engedve, lesznek-e barátai, terrorizálja-e majd a többit nagyobb korában is, ki fogja szeretni, ki fogja elviselni, hogy fog tanulni, milyen munkája lesz... Ah.. Idióták!
ápr. 9. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:

14, pedig mi vagyunk a kisebbség. A szülők többsége akár könnyű, akár "nehéz" gyereke van, nagy ívben tojik a nevelésre.

Adhd-s, autis csoportban is mi megy... A 6 éves, papíron ép értelmű gyerek szó szerint ugat, ha zárt térbe mennek. Mit tanacsolnak neki? Használj kitűzőt, mondd el mindenkinek, hogy auti, azért ilyen.

Hát NEM, egy francokat.

Ha ép értelmű, akkor igenis meg lehet tanítani, nem a kifogást kell gyártani.

Ha nem ép értelmű, akkor a fejlesztés az elsődleges, nem az, hogy kifogàsként használjunk egy diagnózist

ápr. 9. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
Így van. Rokonságban van auti kiskamasz fiú is, az anyja jelen van, segít, irányít. És igen egyébként, felnőtteket edukál különböző platformokon. Nem, mert küldetéstudata van, hanem mert cseszi az igazságérzetét, hogy van aki tökre félreérti az egészet. Nem debil, nem hülyegyerek, hanem ép értelmű. Ha beléjük állnak, nem hagyja magát, de a gyereknek sem lehet mindent. Amit tud, kivéd, amit nem, hát elnézést, de ez néha tényleg ilyen. Szerintem így lenne természetes. Csak sajnos ebben túl sok munka és ráfordítás van ahhoz, hogy mindneki így csinálja. Sokaknak neurotipikus gyerekkel sem megy.
ápr. 9. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
28%

Mindig kiakadok az ilyen okoskodóktól. Mit csinálj vele? Semmit, nem a te gyereked. Ahogy írtad, a szülők rajta vannak a problémán, jár pszichológushoz. Ott biztos jobban tudják, mi a baja, mint a Gyakorin random idegenek, akik megmondják, hogy ja, kéne neki pár pofon.

Amúgy 3 éves gyereknek nem adnak gyógyszert, 6 éves kor alatt nem fogják felírni neki, ha kell.

Ha konkrétan neked csinál bajt, akkor szólj rá, meg esetleg ha kárt okoz, fizettesd ki a szülőkkel. Egyébként meg hagyd őket békén, megvan nekik a maguk baja.

Főleg, ha nem akarsz velük rosszban lenni. Gondolom annyira jóban sem, ezek után.

ápr. 12. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
Nagyon rajta vannak a leírás alapján, igen...
ápr. 12. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:

Azt írta bölcsipszichológushoz jár. Mondjuk fogalmam sincs az milyen...

Ilyen kicsi gyerekkel sokat nem tudnak tenni, a szülőknek szoktak tanácsokat adni. Valóban kicsit kamuszagú a dolog.

ápr. 12. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:
51%

"Nagyon rajta vannak a leírás alapján, igen..."

Oké, és ha nem, nekünk mi dolgunk vele? Afrikában meg éheznek a gyerekek. Mindenki foglalkozzon a maga dolgával.

ápr. 12. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!