Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Hogy kezeljem ha a saját...

Hogy kezeljem ha a saját családom utálja a gyerekem?

Figyelt kérdés
Van egy súlyos magatartás és figyelemzavaros ADHD-s kiskamasz gyerekem. Látom a nagyszülőkön, testvéreken, az apján és az ő családján is,hogy egyre kevésbé szeretik. Nem szeretik ha náluk van, nem beszélgetnek vele ha itt vannak, már nem játszanak vele, hozzá se szólnak, mintha itt se lenne. Nekem ez borzasztó rosszul esik, már említettem nekik de azt mondják, hogy semmi bajuk vele. Tudom,hogy nagyon más mint a többi gyerek és ennek oka is van, mégsem fogadják el,hogy másképp viselkedik. Tény,hogy nehéz vele beszélgetni, mert sokszor álomvilágban él, de nem direkt, hanem a betegségéhez tartozik, és ahogy kamaszodik egyre tapintatlanabb, visszabeszél. Úgy gondolom, hogy a szeretet és figyelem megvonása a lehető legrosszabb, mégse érdekli őket. Borzasztóan el vagyok keseredve, nem tudom hogy segítsetek rajta.
máj. 9. 08:47
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
76%

9!


"...súlyos magatartás és figyelemzavaros ADHD-s..."


"Tény,hogy nehéz vele beszélgetni, mert sokszor álomvilágban él,..."



"Ő észre se vette, hogy senki nem beszélget már vele, nem is érdekli úgy látom."


Ezért nem szeretik, a kamaszsag csak egy extra lapát rajta.

máj. 9. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:
72%

Ilyen gyerekhez nem is nagyon lehet kapcsolódni. De ez így természetes. Ha nyersen tekintünk rá, ilyen elemek egy csapatba nem illeszkednének be, ha vadállatok lennénk még most is, akkor már ki lenne közösítve. Csak az emberek hülyesége, hogy minden gyenge tagot életben tart. Ha elfogadottabb lenne társadalmilag, sokan lemondanának róluk, ha érted a célzást.

(Ja. Jöhetnek a piros kezek)

máj. 9. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 A kérdező kommentje:

Nem egy vadállat, igen jószívű gyermek, az osztálytársaival is mindig segítőkész, osztozik.

De nem tudja mit illik és nem illik mondani, pl. a mamának azt mondja,hogy "te öreg vagy". Folyamatosan bohóckodik, vonná magára a figyelmet, ez nem tetszik a családnak. Hogy nem ül ott az asztalnál csendben nyugodtan és beszélget, hanem nevetgél, folyamatosan mocorog. Autizmus nálunk is felmerült, de végül kizárták.

máj. 9. 14:46
 14/24 anonim ***** válasza:
35%
Oké, és a mamának körbe kellett volna csókolnia a gyereket, amiért beszólt neki?
máj. 9. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 A kérdező kommentje:
Egyáltalán nem erről van szó, úgy látom nem értesz.
máj. 9. 15:40
 16/24 anonim ***** válasza:
35%

Te:"De nem tudja mit illik és nem illik mondani, pl. a mamának azt mondja,hogy "te öreg vagy".


Én: "Oké, és a mamának körbe kellett volna csókolnia a gyereket, amiért beszólt neki?"


Te: "Egyáltalán nem erről van szó, úgy látom nem értesz."


Én: Nem erről van szó????

máj. 9. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 A kérdező kommentje:

Ez csak egy példa volt arra,hogy nem ismeri fel,hogy mit nem illik mondani. Senki az ég világon nem várta, hogy ezután "csókolja körbe a gyereket".

Nem tehet arról, ami a szülés közben történt, nem tehet arról,hogy beteg lett. Nem ő akarta így, nem is én. Nyilván ilyenkor szólok, hogy ezt nem illik mondani és utána már nem is mondja többször, de minden szavát le kell reagálni, sokszor nem érti a szavak értelmét.

A mama tudja,hogy beteg, ő hangoztatja a leginkább, nem is vette a szívére a beszólást, mégis jelzem a gyerek felé, hogy ezt nem kéne.

máj. 9. 16:26
 18/24 anonim ***** válasza:
100%
Azt írtad, ő észre sem vette, hogy a rokonai távolságtartóbbak. Tehát nem lesz törés neki, csak téged izgat, és kivetíted rá.
máj. 9. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:
95%
Igaz már kétnapos a kérdés, de most találtam rá. Én átérzem a fájdalmadat. Saját fiam szintén mutatott ADHD-ra emlékeztető tüneteket óvodás korában. Ő soha nem kapott diagnózist, utólag kiderült, hogy nem is volt az. De a viselkedése ahhoz volt hasonló. Súlyos epilepsziás volt. Valószínűleg vagy a betegség, vagy a sok gyógyszer okozta a tüneteit. De a lényeg, hogy a család egy része nagyon nehezen viselte. Igazából azok, akik nem vérrokonok voltak. A sógorom és anyukám élettársa. Ebből sok kellemetlen helyzet született. Én nem találtam rá más megoldást, minthogy a lehető minimálisra csökkenteni a velük való találkozást. Ez sokszor komoly szervezést igényelt. Emlékszem egy esetre, mikor a Balatonnál nyaraltunk. Egy napra lejött utánunk anyukám az élettársával. A párja direkt kereste az alkalmat, hogy beleköthessen a gyerekbe, pedig mindössze öt éves volt. Olyan volt nekem az a nap, mint valami végtelen idegveszültség. Ha kijött a teraszra én gyorsan bementem a gyerekkel. Külön megebéldeltettem, hogy ne tudja az asztalnál szekálni. Elmentem vele ebéd után a tűző napon sétálni. És folyton az órámat figyeltem, hogy mikor lesz már négy óra, mikor indulnak haza. Ez persze nem megoldás volt, hanem elhárító mechanizmus. Megoldást sajnos nem tudok. Nálunk úgy oldódott meg, hogy "kinőtte" az epilepszát, abbahagyhatta a gyógyszereket és megváltozott a viselkedése. Tehát a gyerek változott, nem a környezete tanulta meg elfogadni. Tudom, hogy ezzel nem segítettem neked, csak azért írtam, hogy az együttérzésemet kifejezzem. Bár nálunk már sok év eltelt azóta, még mindig átérzem a fájdalmát azoknak a családi összejöveteleknek. Ezért pontosan tudom, hogy mit érzel. Szerintem a valódi ADHD is javul az életkorral. Esetleg próbálkozzatok kognitív viselkedésterápiával.
máj. 11. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:
32%

Most őszintén, mit szeressenek rajta?

Beszélgetni nem lehet vele, gondolom, mivel egy neveletlen kis bunkó, programokra sem jártok együtt túl sűrűn.

Miért kéne szeretniük?

máj. 12. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!