Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Hogy kezeljem azt, ha Juniorké...

Hogy kezeljem azt, ha Juniorként egy másik frissen felvett Junior folyamatosan engem kérdezget, és emiatt nem tudok haladni a saját munkámmal?

Figyelt kérdés

IT-s meló. Engem is 3 hónapja vettek fel, még bőven betanulófázisba vagyok, amikor sok plusz munkát kell belefektetnem. Viszont 2 hónapja felvettek mellém egy másik Juniort, aki alapvetően egy okos ember, de átképzete magát az IT-ba programozónak, és emiatt nagyon sok alapvető dologgal nincsen tisztába. És folyamatosan engem kérdezget 5-10 percenként ha elakad. Sokszor napi több óra ment el ebben a két hétben, hogy valamit magyaráztam neki. Úgy, hogy én is Junior vagyok. Ami a legrosszabb, hogy a napi meetingeken soha nem is mondta, hogy én segítettem neki, hanem hogy megoldotta a problémát.


Viszont elegem van ebből a helyzetből, nem tudom miatta a munkámat végezni. Mit tegyek? beszéljek a manageremmel? De azt meg hogy? Ez olyan kényes téma. Vagy csak szimplán ne írjak vissza a Junior kolegámnak?



márc. 10. 17:21
 1/10 anonim ***** válasza:
86%
Beszelj a fonokoddel
márc. 10. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
91%
Első körben neki mondd meg, amikor kerdezget, hogy ne haragudj, de nem tudok most ezzel foglalkozni, mert sok a dolgom, kérdezd meg xy-t, hátha neki van ideje segíteni. Ennyit tudsz tenni, húzd meg a határokat.
márc. 10. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
91%
Jelezd a főnöködnek, hogy akadályoz a munkában. Mert még a végén téged fognak kirugni, mert nem teljesítesz jól
márc. 10. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
59%

Ne válaszolj neki, ghostingold, aztán ha van egy szabad időablakod, akkor válaszolj neki, de napi max 2x.


Ha kérdezné miért nem válaszoltál korábban, akkor mondd hogy nem volt időd válaszolni.


Jó dolog segíteni másoknak, de lábon azért ne lődd magad.


Egyedül csak a feletteseidnek vagy köteles válaszolni.


Ha meg irodában személyesen megy oda az asztalhoz, akkor vegyél fel egy ba**ott nagy fejhallgatót.

Ez legtöbb helyen azt jelzi elfoglalt vagy ne zavarjon senki.

márc. 10. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
85%
Ajánlj neki kétnaponta fél órát, amíg meetingeltek (vagy ahogy érzed, lehet ez mondjuk heti 2-szer fél óra, vagy napi negyed óra) és mondd, hogy akkor foglalkouol vele, addig neked más dolgod van.
márc. 10. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
93%

#5 vagyok. Ja és a standup-okon vagy ahol be kell számolnod a munkádról, említsd meg, hogy beütemeztél napi negyed óra (vagy ahogy tervezitek) meetinget az adott kollégával, hogy segíts neki.


Nem jó megoldás az, hogy nem segítesz a kollégának.

Teljesen rendben van jelezni, hogy te ezzel foglalkozol és értékeljék (mondd, hogy heti x órát ezzel töltesz, könyveld el stb)

Ha a főnök azt mondja, hogy ne tegyél ennyi órát bele, akkor beszéljetek hárman (főnök, kolléga, te) hogy akkor mi lenne a megoldás, mennyi órát kéne rá szánni erre és kinek.

márc. 10. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
79%
Első körben a kollégának jelezd, hogy nem tudsz azonnal minden alkalommal segíteni, illetve hogy gyűjtse össze a kérdéseket, ne 10 percenként jöjjön hozzád. És igen, ahogy valaki írta, vagy ő vagy ha ő nem, te említsd meg, hogy segítesz neki.
márc. 10. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
41%

Na ne már. Egy junior ne egy másik juniort kérdezgessen a feladatai kapcsán. Nem mondták nektek, hogy kérdés esetén kit kellene keresni?

Nagyon szép hogy segítesz neki, de alapvetően nem a te feladatod lenne, főleg ha gátol a saját munkádban. Még az is lehet, hogy valójában nem optimális válaszokat adsz a kérdéseire, hiszen te is kezdő vagy.

Amíg időd engedi, pár aprósággal segíthetsz neki, de egyébként meg mondd meg neki, hogy nem érsz rá és irányítsd át ahhoz, akitől tényleg kérdeznie kéne.

márc. 11. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Hát pedig ne hagyd, hogy a saját munkád rovására menjen! Ne segíts neki állandóan, mert hozzászokik, és onnantól kezdve egy perc nyugtod nem lesz tőle később sem.

A másik meg, szólj a főnöködnek, hogy miatta nem haladtál a feladataiddal. Hadd lássa csak, hogy egy hozzá nem értő hülyét vett fel.

márc. 11. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
52%
Akkor te nem junior vagy, hanem medior technikailag. Kérj fizetésemelést!
márc. 13. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!