Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Hogy kezeljem ha a saját...

Hogy kezeljem ha a saját családom utálja a gyerekem?

Figyelt kérdés
Van egy súlyos magatartás és figyelemzavaros ADHD-s kiskamasz gyerekem. Látom a nagyszülőkön, testvéreken, az apján és az ő családján is,hogy egyre kevésbé szeretik. Nem szeretik ha náluk van, nem beszélgetnek vele ha itt vannak, már nem játszanak vele, hozzá se szólnak, mintha itt se lenne. Nekem ez borzasztó rosszul esik, már említettem nekik de azt mondják, hogy semmi bajuk vele. Tudom,hogy nagyon más mint a többi gyerek és ennek oka is van, mégsem fogadják el,hogy másképp viselkedik. Tény,hogy nehéz vele beszélgetni, mert sokszor álomvilágban él, de nem direkt, hanem a betegségéhez tartozik, és ahogy kamaszodik egyre tapintatlanabb, visszabeszél. Úgy gondolom, hogy a szeretet és figyelem megvonása a lehető legrosszabb, mégse érdekli őket. Borzasztóan el vagyok keseredve, nem tudom hogy segítsetek rajta.
máj. 9. 08:47
1 2 3
 21/24 anonim ***** válasza:
100%

19-re:

"Emlékszem egy esetre, mikor a Balatonnál nyaraltunk. Egy napra lejött utánunk anyukám az élettársával."


Vagyis ők keresték a ti társaságotokat, nem ti az övékét. Én alighanem már a kapuban azzal fogadtam volna őket, hogy ha azért jöttek le, hogy kötekedjenek a gyerekemmel, akkor most forduljanak vissza.


Ill. valószínűleg a nyaralás tervezésekor mondtam volna, hogy egyeztessünk a nyaralás időpontját illetően azzal a megkötéssel, hogy amíg ott vagyunk, nem jönnek le (gondolom, egyébként övék a nyaraló, ha nem így van, be sem engedtem volna őket).


Ha a gyereked problémás, az nem azt jelenti, hogy mindenki elől menekülnöd kell. Ők is tudják, hogy ilyen a gyereked, ha nem akarják elviselni, ne járjanak a nyakatokra. Olyan felkiáltással sem, hogy "de hát ez a mi nyaralónk". Akárkié, ha odaadja másoknak mondjuk egy hétre, akkor elvárható, hogy addig ne zavarja ott őket. Akkor inkább ne is adja oda.

máj. 13. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/24 A kérdező kommentje:

#19 köszönöm a válaszod, valószínűleg javulni fog.


A 20-as hozzászóló pedig szégyellje magát, egyáltalán nem neveletlen bunkó a gyerek. A többit már nem kommentálom.

máj. 14. 08:51
 23/24 anonim ***** válasza:
38%
De, neveletlen és bunkó.. Rengeteg ADHDs gyerek van, én is ismertem olyat, aki rosszul nevelte és elnézett neki dolgokat. Ez nem felmentés, ugyanúgy le kell szidni érte és elmagyarázni a dolgokat egyből, mint egy átlag gyereknél. Nem hülye, csak lassabban tanulja meg, mint más a matekot. Én még külön kértem/kérem is, hogy ne nézzenek el ilyesmit, nyugodtan lehet haragudni, ha rosszat tett/mondott/bántott mást szavakkal vagy tettekkel. Akkor viszont kiálltam érte, hogyha az én értékrendembe belefért, amit tett/mondott, viszont akkor is az első a beilleszkedés volt, pl suliban mások a szabályok, mint otthon.
máj. 18. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/24 anonim ***** válasza:
55%
Az első és legfontosabb lépés az, hogy próbáld megbeszélni a családtagokkal, hogy miért érzik ezt, és próbálj türelmesen megértést és empátiát mutatni velük szemben. Lehet, hogy egyszerűen nem értik az ADHD-val járó kihívásokat és nehézségeket.
máj. 28. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!