Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » 8 éves lányom elég problémás....

8 éves lányom elég problémás. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Szóval...A gondom az,hogy a lányom 8 éve ellenére néha úgy viselkedik,mint egy kamasz.Mindenáron számítógépezni akar,de én még nem engedem.Telefont akar a szülinapjára,de nem tudom vegyek-e neki.Ha azt mondom,nem,kiakad és elkezdi rágni a fülem.Szerintetek ezeket a dolgokat meg kéne engednem neki vagy nem?Nem kicsi még az ilyen kütyükhöz?Ő azt mondja,hogy az osztálytársainak is van már mobilja,ezért szeretne ő is.Elég konzervatív vagyok a gyereknevelés terén.Nem vagyok túlságosan hagyományőrző,de vannak tradíciók a családban(pl.:hazajönnek suliból egyből házi feladat,8-kor fekvés.)Ő mindig azt mondja,hogy olyan mintha börtönben lenne,meg ehhez hasonlók.Nem tudom mit csináljak,nem akarom,hogy olyan legyen,mint a mai tizenévesek,akik már 11 évesen nem szüzek és csak a net meg az msn létezik a számukra,de lehet,hogy ezzel csak azt érem el,hogy megutál?Szerintetek?
2011. jan. 3. 09:15
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%

Amit leírtál az alapján tényleg olyan mint egy kamasz.

Szerintem meg nem vagy konzervatív,mióta elavult egy gyereket úgy nevelni,hogy a kötelezettségeinek legjobb tudása szerint tegyen eleget,sőt még kipihent is legyen másnap iskolában?!


Szerintem ott van a gond,hogy nem beszélgetsz vele eleget ezekről a dolgokról.Csak a szabályokat (börtönt) látja,de nem érti miért van erre szükség...

Mond el az érveidet,ne dühből amikor felhúz,hanem csináljatok minél több közös programot pl bevásárlást,csak hogy minél többet legyetek kettesben,és beszélgetni tudjatok.

8 évesen elég értelmes hozzá,hogy megértse az értékrendeket,és igazodni tudjon hozzájuk.Én így csinálom, van egy 8 évesem,igaz fiú,de jól kijövünk.

Vannak szabályok,amiket minden körülmények között betartunk,és vannak olyanok amiket rugalmasan kezelhetünk.Ezt a gyerekem is tudja,mondja el az érveit,én mindig meghallgatom,ha meg tud győzni akkor OK,mehet amit szeretne.

Telefon....ugyan minek az neki?? A környezetünkben is már minden gyereknek volt saját telója,de mi csak most vettünk a fiamnak,mert mostanában többször van 1/2,1 órát egyedül,itthon meg nincs vonalas telefonunk.Meg is mondtuk a gyereknek,hogy eddig azért nem kaptál,mert nem kell neked mások után menni,te így is értékes vagy.De most tényleg szükséged van rá,hát megkaptad.Ugye azért nem is vagyunk olyan rossz fej szülők??:))

2011. jan. 3. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
Úgy,ahogy leírtad tényleg nem vagyunk azok.Azért jó tudni,hogy mások is gondolkodnak még így,mert én egyre csak azt látom,hogy a 3.-os gyerekeknek 5 megapixeles kamerájú androidos mobilja van és a lányok fele ki van sminkelve 8 évesen.
2011. jan. 3. 09:53
 3/17 anonim ***** válasza:
100%

Add meg neki azt az illúziót,hogy saját maga hozhat döntéseket,hogy ne érezze magát börtönben.Ne szólj bele minden dolgába,inkább húzódj meg a háttérben,figyelj rá,és terelgesd finoman a helyes út felé.

Pl írtad a számítógépezést,hogy nem engeded,gondolom azért mert félsz,hogy olyan tartalmakhoz jut amit te nem szeretnél.Egyszerű a megoldás,engeded meg neki,de figyelsz rá,hogy mivel foglalkozik.

Az enyém korlátlanul használhatja a gépet amire szeretné,de mindig tudom,hogy mivel foglalkozik.Sok hasznos infót szerez ám az érdeklődési körének megfelelően,állatokról,Lego-ról.Csak figyelni kell a háttérben.

Egyszer pl jött haza a suliból,hogy a többiek beszélnek egy frankó új PC játékról.Én magam szereztem be neki,közösen megnéztük,mivel agresszív volt közöltem vele,hogy ez szerintem nem fog tetszeni neki,ó de sajnálom.....És lám tényleg nem kellet.De a suliban nem azt mondta másnap a társainak,hogy Anyám nem engedi,hanem azt,hogy tudom miről van szó,de NEKEM nem tetszik.Nem volt rossz érzése felém,és ez nagy különbség....

Vagy ha öltözködési gondjaitok vannak abba se mond azt,hogy nem engedem,hogy olyan ruhát hordj!!Inkább mond azt,hogy szerintem a te stílusodhoz nem illik Kicsiszívem..,de próbáld fel megnézheted magad is.

Ne csak tiltó anyuka legyél,hanem legyél hiteles szülő,akinek a szavára érdemes hallgatni,mert sosem mond butaságokat,meg lehet beszélni vele mindent,és amit lehet azt a józan ész határain belül rugalmasan kezel.

2011. jan. 3. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
100%

"a lányok fele ki van sminkelve 8 évesen"

Látok én is ilyesmit,a szomszéd kislány 11 éves,sminkeli magát,androidok "felnőtt" telefonja van,a 39-es lábára női csizmát vettek,az anyja ruháit szeretné suliba hordani....

Közben meg hisz a Mikulásban és a Jézuska néniben (!!),az úton 5 éveseknek való babakocsit tologat,rózsaszín babahordozóban viszi a babáját ha autóval mennek valahova a szüleivel...

Én borzasztóan sajnálom,mert nagy zavar van szegénynek a buksijában,amit Anyuék nem oszlatnak el....Akkor most nagylány,vagy kislány??

Csoda-e ha nyugtatókat kell szednie,mert nehezen kezelhető az iskolában,és otthon is??

2011. jan. 3. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:
Hát...Igen.Tény,hogy a gyereknevelés nem egyszerű dolog.Nekem 3 gyermekem van, a 8 éves lányom a legnagyobb.Minden nap újabb és újabb kihívásokkal szembesülök,ha a suliból és az oviból hazaérnek.De ki lehet bírni.Rend van a gyerekeim fejében.Nincsenek magatartási problémáik,a suli is megy.Ha valaki elronthat egy gyereket,az a szülő.Szerintem ott nem csak a kislánynak van gond a fejével,hanem a szülőknek is.
2011. jan. 3. 11:25
 6/17 anonim ***** válasza:
89%

Azért tényleg elég vaskalaposnak tűnsz és én is azt tartom valószínűnek, hogy megutál, bár nem is ezt, hanem, hogy csak azért is belemegy olyan dolgokba, amibe nem lenne nem szabad.

Én első körben leülnék és együtt átbeszélném a szabályokat, mi az ami miatt úgy érzi magát, mint egy börtönben. És kompromisszumot kötnék, mi az, amiben lehet engedni, mi az, amit meg kell értenie, hogy úgy kell legyen.

Én engedném számítógépezni, de nem vennék telefont. Biztos van más kütyü, ami hasonlóképp menő dolog és hasznosabb, mint egy telefon.

Mindenképp ülj le vele beszélgetni és hallgasd meg, ne vágj közbe, ha úgy gondolod, ne is reagálj azonnal. És ne utasítsd el vagy mondj nemet azonnal. hárítsd el, hogy meg kell beszélni apával, átgondolom. és amiben, lehet engedj.

Mondjuk ne egyből házi feladat, pihenjen egyet suli után egy negyed órát-fél órát, aztán álljon neki a munkának. Jó persze vigyázni kell, ne csússzon ki a kezed közül, de szerintem vannak pontok, ahol lehetsz lazább.

Végül is tényleg ez nem börtön, ahol percre pontosan kell történnie mindennek, mert ez is a büntetés része.

2011. jan. 3. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
51%
Az én fiam 7 éves,és tavaly karácsonyra vettem neki egy telefont.Nem egy méregdrága telefonról beszélek egy egyszerű kis készülék.Amikor megkapta nagyon örült,amikor lebeszélte a kimenőt kb.2 nap úhy ahogy volt ment a telefon a játékos dobozba.A számitógépet viszont én engedem.
2011. jan. 3. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:

Mikor hazaérnek,kapnak időt enni,mesét nézni,nem percre pontosan abban a pillanatban kell leülniük,ahogy hazaérnek,általában fél órát várok ezzel.Tudom tényleg néha elég szigorúan fogom őket,de ha olyan a dolog meg lehet velem egyezni.Csak az a baj,hogy ha nemet mondok,akkor jön,hogy"anyu légyszi,na légyszi"és mikor még fél óra kérlelés után is nemet mondok,akkor van az,hogy ez egy börtön.

Ez csak a lányom véleménye,a fiammal nincs ilyen gondom pedig ő is már 7 lesz.

2011. jan. 4. 07:38
 9/17 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Szerintem a számítógépezést megengedheted neki, hiszen később a segítségére lehet majd a tanulásban is, nem árt ha tudja használni. De csakis együtt üljetek le, és mutass neki olyan oldalakat, amiket ő is használhat.

A 8 órai lefekvés nagyon jó, én is 8 órakor fektetem a gyerekeimet, szünetben, pénteken és szombaton fent lehetnek 9-ig.

Telefont szerintem meg akkor kapnak majd, ha elballagnak általánosból, bár még akkor is egy kicsit korainak tartom.

2011. jan. 4. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
56%

Szerintem csak fel akar vágni egy fiú előtt, aki nagyon tetszik neki. Meg is lehet nyugodtan kérdezni őt, hogyha el akarja mondani, akkor simán meg is lehet beszélni vele.

De az tényleg illetlenség tőle, hogy olyan, mintha börtönbe lenne zárva... az én időmbe egyáltalán nem volt az ilyen helyénvaló (meg kell említenem, hogy csak 12 éves vagyok).

Azt viszont mondhatom, hogy néha tényleg jól jön a telefon, ha nem is, csak egy régi, használható, hogy vészhelyzet esetén tudja a szülőt értesíteni.

Az MSN, gépes dolog viszont tényleg nem nagyon normális. Gondolom vannak barátai, azokkal MSN-ezik. Mondjuk ezeket a barátokat egyszer el lehetne hívni a házba, és megismerkedni velük. Ha problémás a társaság, szépen le kell ülni, és beszélgetni a lánnyal, hogy ez így nem jó. Ha jó társaság, akkor meg lehet az jegyezni, hogy máskor is jöhetnek vagy mondjuk a lány elmehet sétálni velük, ne csak a gép előtt beszélgessenek.

A lecke iskola után meg tényleg nem a legjobb megoldás! Hagyni kell pihenni, de nem a gép előtt!... Mondjuk nézi a TV-t egy óráig, utána csinálja a házit. Egyébként nincs az iskolába napközi? A tanárok szerintem tudnának neki segíteni.

Szerintem csak egy jót el kell beszélgetni vele! Nekem is volt olyan korszakom (nem tagadom), de akkor elfogott a bűntudat, hogy azért mégis szeretem az anyukámat, jó lenne vele kicsit beszélgetni vagy segíteni neki. És lassan, fokozatosan leszoktam a gépről. És NINCS olyan, hogy megutálja az anyukát, csak unja, és csak később jön rá, hogy úristen, milyen izé voltam, ez neki fáj, én meg itt ülök a gép előtt. Csak egyszerűen az van, hogy a számítógép izgalmasabb, mint anya.

Lehet csinálni vele közös programokat! Kötelezni is kell, hogy mozduljon el a gép elől! Sütés, főzés, bevásárlás, kirándulás hétvégén egy közeli városba...

Ha ez nem tetszik neki, el kell mondanod, hogy egy anyukának fáj: ha a lánya a gépével érzi jól magát, és vele nem, nem foglalkozik azzal, ki ad neki kaját, ki veszi meg neki a cuccokat, könyveket, a ruháit, meg mindent, amit maga körül lát. És utána hagyni kell gondolkozni. A gépet meg jól kihúzni. Legalábbis a modemet vagy mit. És akkor gondolkozni fog rajta, és csak nem addig jut el, hogy ez igazságtalanság velem szembe, hanem addig, hogy ez tényleg fáj másnak, amit csinál.

Egyébként nem verekszik? Vagy kiabál?

(Jó, tudom, hogy egy 12 éves lánynak a kommentját nagyon nem kell értékelni...)

2011. jan. 4. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!