Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » 8 éves lányom elég problémás....

8 éves lányom elég problémás. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Szóval...A gondom az,hogy a lányom 8 éve ellenére néha úgy viselkedik,mint egy kamasz.Mindenáron számítógépezni akar,de én még nem engedem.Telefont akar a szülinapjára,de nem tudom vegyek-e neki.Ha azt mondom,nem,kiakad és elkezdi rágni a fülem.Szerintetek ezeket a dolgokat meg kéne engednem neki vagy nem?Nem kicsi még az ilyen kütyükhöz?Ő azt mondja,hogy az osztálytársainak is van már mobilja,ezért szeretne ő is.Elég konzervatív vagyok a gyereknevelés terén.Nem vagyok túlságosan hagyományőrző,de vannak tradíciók a családban(pl.:hazajönnek suliból egyből házi feladat,8-kor fekvés.)Ő mindig azt mondja,hogy olyan mintha börtönben lenne,meg ehhez hasonlók.Nem tudom mit csináljak,nem akarom,hogy olyan legyen,mint a mai tizenévesek,akik már 11 évesen nem szüzek és csak a net meg az msn létezik a számukra,de lehet,hogy ezzel csak azt érem el,hogy megutál?Szerintetek?
2011. jan. 3. 09:15
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:

Szia!

Örülj ,hogy ilyeneket kér.Nem smink,puder,magassarkú és még lehetne bőven sorolni.

A tanulásos ,leckés időt semmiféleképpen nem másitanám meg.

A telefont teljesen jó dolognak tartom.Mert ha baj van az iskolában fellehet hivni anyut... Nekem volt olyan,hogy elestem és a sulimban a tanárt ez nem érdekelte.Állitolag tulreagáltam.Higgyétek el nem,nem kaptam levegőt.Azt hiszem,akkor pont nem volt nálam telefon,és kinlodtam...(bár lett volna nálam telefon!) Ez nagyon praktikus,nekem régóta van,és elengedhetetlennek tartom,hogy hogy ne legyen nálam.

A számitogép sem rossz,a suliban is lesz majd info.(bár még évek).Ha én nem gépeztem volna nem tudnék semmit. Meg oda kell gyakorlat.Természetesen mértékkel,szerintem egy nap 1 óra.Ahogy be akarja osztani a tanulás és az alvás között. Remélem segitettem. És a lányod ,sem fogja magát "börtönben" érezni.:) Alkudjatok ebben meg,és később több gépezés legyen ,hogyha többet tanul.:)

Sok sikert!

(saját vélemény,ki mit vél...) 13.L

2011. jan. 4. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:

A telefon szerintem nem korai! Tényleg hogyha baj van, akármi történhet vele:S egy telefon nem a világvége..:) csak a legrosszabb esetet vázolom, hogy miért lenne jó! egy kis régi telefon is jó lehet nem muszáj a full extrás!

a számitogéppel kapcsolatban azt tudom mondani, hogy engedd neki ne éjjel nappal csak napi fél órát kb:)

és ha esetleg interneten járkálna akkor csinálj egy jelszót és ha látod hogy milyen oldalra szeretne femenni és te azt engeded, beirod a jelszót és kész:D

2011. jan. 5. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
Hello! Én 14 éves fejjel úgy érzem hiába tiltod meg a mostani 8 évesek már nem olyanok mint 5 évvel ezelőttiek. Teljesen változik az egész amíg én anno 7 évesen féltem már akár a 2. osztályost az én öcsém tavaly( 1. osztályos volt) 1 hónapja járt iskolába és szemrebbenés nélkül ugrott az egyik legagresszívabb évfolyam társam hátára és mondta neki hogy " gyí paci".Szerintem hiába tiltod meg neki ezeket a dolgokat mert mindig lesznek olyan gyerekek akiknek van/lesz olyan dolga ami nem igazán egy 8 éves korosztályához illik. Viszont ameddig csak lehet tiltsd és mond meg neki hogy ezt nem kapod meg és kész azt hogy mi a reakciója az már mind1 alszik rá és elfelejti. Viszont úgy is kinövi az már más kérdés hogy még 7-8 év...
2011. jan. 7. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
Kicsit szélsőségesen gondolkodsz. Családi tradíciók ide vagy oda, a számítógépet a tv-zést meg a mobiltelefont nem lehet teljesen eltiltani tőle, amikor az összes osztálytársa használja. Lehet, hogy még jól is jöhet ha elakarod érni őt. Nem szabad így sem az életnek sem a gyereknevelésnek hozzáállni, hogy "Nem akarom,hogy olyan legyen,mint a mai tizenévesek,akik már 11 évesen nem szüzek és csak a net meg az msn létezik a számukra." Nem így neveled, nem ezt látja otthon, akkor nem lesz ilyen! Korlátozd a számítógépezést, ma már vannak programok amivel csak bizonyos oldalakat tud megnézni. Ne tiltsd el ezektől a dolgoktól, úgysem lehet sokáig. Ha már a kamaszkornál tartunk. A kislányok sokkal előbb érnek, hamarabb akarnak függetlenedni, önállósodni, és ha jó viszonyt akarsz a gyerekeddel akkor nem csak tiltasz hanem rugalmasabb és engedékenyebb leszel, csak szabályokat is állítasz. Ne te döntsd el, hogy mihez elég nagy vagy kicsi! Legyél a bizalmasa, tarts a fejlődésével lépést, így kamaszkorban nem fogod elveszíteni.
2011. jan. 9. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 TKI Ibolya ***** válasza:
Hát szerintem nem vagy vaskalapos.Ne egy 8 éves gyerek hozza a szabályokat hanem a szülő.Az én lányom sem gépezhet nincs telefonja és nyolckor takarodó van.A mesét is megválogatom,hogy mit nézhet meg a tévében,napi fél órát nézhetik lefekvés előtt.Semmiről nincs lemaradva.Viszont sokat társasozom vele és a testvérével ,rengeteg közös programot szervezünk.Okos értelmes nagyszájú gyerek akinek helyén az esze és a szíve telefon és internet nélkül is.
2011. jan. 18. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim válasza:
Szerintem meg kéne neki mondani, MIÉRT nem engeded. Ha elmagyarázod neki az okot, lehet, hogy könnyebben elfogadja. Mobilt akkor vegyél neki, ha szükséges, addig ne, amíg csak divatból szeretne... Viszont szerintem a másik oldala az, hogy kicsit engedd szabadabra. Ahogy így leírtad egy nyolcévesnek lehet, olyan mint a börtön... Szerintem inkább mértéket kellene tartani mondjuk a számító géppel meg ezekkel. "Félóra gép, de utána gyere ki és társasjátékozunk" vagy valami ilyesmi...
2011. febr. 1. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:

Szerintem nagyon jó ahogy neveled a gyermekedet. Még csak 17 éves vagyok, de én is elitélem, amikor egy szülő megengedi a 7-8 éves lányának, fiának, hogy telefonnal járkáljon, vagy órákon keresztül a számítógép előtt üljön.

Egy dolgot tudok tanácsolni a telefonnal kapcsolatban, hogy kösd a tanulmányi eredményéhez. Ha megmondod neki, hogyha 4 év végén meg lesz a kitűnő (nekem anno annak idején ez volt a követelmény és teljesítettem), akkor kaphat egy telefont.

Nyári szünet alatt padig napi 2 órát számítógépezhet. Iskola időben pedig 1 órát este 7-8-ig és utána alvás.

És amikor ezt elmondod neki, (vagy akármilyen konfliktus közben) úgy beszélj vele, mint egy felnőttel. Kezeld hasonlóan, mint a párodat. Ettől majd idősebbnek érzi magát és lehet, hogy a viselkedése is megváltozik.


A tanácsokat csak azért adom, mert az öcsémet majdnem én neveltem. A szüleink csak anyagilag támogattak. Egy lakásban laktunk, de el voltunk hanyagolva. Én voltam az idősebb és átvettem a nevelő szerepét. Ezeket a praktikákat használtam én is...

Remélem tudtam segíteni! :)

2011. júl. 3. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!