Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Akinek hasonló a babája vagy...

Akinek hasonló a babája vagy aki járatos ebben, segítene, mi baja a babámnak és hogy lehet kezelni, illetve hová forduljunk?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Kicsilányom 3éves múlt októberben. Sokáig szobatiszta volt, de most újra bepisil. Ovis, ott is előfordul, de itthon nagyon durva. 15x is előfordul egy nap.

A történethez hozzátartozik, hogy az apukája elköltözött, mi is költöztünk, és most kezdte az ovit.

Mellette nagyon sírós, nagyon érzékeny, egyáltalán nem figyel semmire, iszonyat figyelmetlen, rendetlen, nem fogad szót. Sokszor csapkod, verekszik.

A pisilés van, amikor leguggol és a szőnyegre....pedig tudja, hogy nem oda kell.

Sokszor kezelhetetlen...

Pszichológushoz járunk, de ő is tanácstalan.

Próbáltuk büntetéssel, sarokba állítással, vagy az ellenkezőjét, ha jól csinált valamit, akkor jutalmakkal, de semmi.

Itthon olyan, mintha hiperaktív lenne, figyelemzavaros, viszont az oviban, pszichológusnál meg az ellenkezője.


Mi lehet ez?


2011. jan. 17. 12:24
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Az bőven elég ok, hogy az apukája elment... Gondolom, te is idegesebb, feszültebb vagy a szokottnál. Ehhez társul még az ovi is. Nem értem, a pszichológus miért tanácstalan... Az, hogy a szobatisztaságban visszaesett és érzékenyebb, figyelmetlenebb a régi énjéhez képest, sajnos az apahiány egyenes velejárója is lehet... Ha még bünteted is, sajnos csak mélyülni fog a dolog! Próbálj vele minél többet együtt lenni, ha lehet, mehessen néha az apukához is. Éreztessétek vele, hogy attól, hogy ti már nem vagytok együtt, őt még ugyanúgy szeretitek! Az is fontos, hogy ne érezze azt, hogy ő az oka, hogy apa elment! Az ovikezdés, a költözés meg erre csak rátetéz! Sok-sok türelem, sok szeretet és elfogadás kell most neki!
2011. jan. 17. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ez tuti idegi eredetü. Ö így próbálja elviselni, hogy elköltözött az apukája, söt ti is elköltöztetek. A környezetváltozás is sokszor negatívan hat a gyerekekre, felborul a biztonságérzetük. Édesanyám pl. ugyanennyi idös volt amikor a szüleivel elköltöztek. És elkezdte kirágni a ruháit mint egy kisegér. Nekik is azt mondta az orvos, hogy meg kell szoknia az új helyet és elmúlik.

Szerintem ne büntesd, inkább szeretgesd meg sokszor, az jól fog esni neki. Lehet, hogy elsöre nem lesz hatása de hosszútávon javulni fog a helyzet. Próbáld meg :)

2011. jan. 17. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Nekem hasonló volt a kisfiammal, 2 évesen szobatiszta volt, és az oviban kb. 4 évesen kezdődött, hogy bepisilt és bekakilt minden nap. Nem tudtam, hogy mit csináljak, kihez forduljak, többször beszéltem az óvónőkkel, de tanácstalanok voltak.

Aztán gyermekpszichológust kerestem és 4 alkalom után megmondta, hogy mi a baja a gyereknek, és kezelte is. Azóta is teljesen rendben van. Összesen 5-ször voltunk nála, az 5. alkalommal csak velem beszélgetett.

(neve: Pásztor Sándor 70/3173879)

2011. jan. 17. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Igen, a jó doki nem árthat. Ne büntetsd, elég nagy büntetésnek érzi a helyzetét így is, hisz az egész kis élete teljesen megváltozott, mintha a Holdra rángatták volna....még több figyelem, még több ölelés! Teljesen össze van zavarodva:( annyira sajnállak Titeket! Nem lehet megoldani, hogy ne menjen egy kicsit oviba? Igy talán rendbe tudnád tenni a lelkèt!
2011. jan. 17. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
18%
Hiperaktív
2011. jan. 17. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Az apuka lelépet, az anyuka idegbeteg (bocs gonolom te se viseled jól), ovi új környezet, nevelők, gyerekek akikhez alkalmazkodni kell, anyú sincs egész nap vele hogy kényeztese...

Szegény kicsi élete rengeteget változott egy felnött se viselné jól hát még egy ekkora gyerek.

2011. jan. 17. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Ennek a gyereknek rengeteg törődésre, szeretetre van szüksége. Óvónő vagyok, a kiscsoportosoknál amúgy is eléggé gyakori a bepisilés, a környezetváltozás végett. A lányodnak most teljesen felborult az élete, semmi másra nincs szüksége, csak a te szeretetedre, türelmedre és lassan minden rendben lesz.
2011. jan. 18. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Egyszerre több trauma is érte. Apukája elvesztése,költözés,ovikezdés. Ez nagyon sok egyszerre egy kisgyereknek,ne csodálkozz azon,hogy így viselkedik. Nagyon sok szeretetre és odafigyelésre lenne most szüksége. Egy kisgyereknek nagyon fontosak a megszokott dolgok,a jól megszokott napirend,környezet. Anya és apa egy egységet alkot számára,akik most külön váltak,új lakás,közösség. Sok türelemre lesz szükséged!
2011. jan. 18. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a tanácsokat!

Én nem vagyok ideges. Miért lennék? Az apjukkal nem volt jó! Akkor ideges voltam, ma már nem.

Szeretgetem én sokat. Olyankor nyugodtabb, persze.

És nem is a bepisilés a gond, hanem hogy megváltozott. Előtte egy tündér volt.

Az oviba imád menni, mert a tesójával van egy csoportban, és ha a kicsi nem megy, sír.

Tudom, hogy meg kell szoknia, csak olyan rossz a tehetetlenség, az állandó aggódás, nehogy összetörje magát. Ráadásul az óvónő is állandóan szekál, beszólogat, hogy miért pisil be... :-(

2011. jan. 19. 12:10
 10/10 anonim ***** válasza:
Nem valami megértő az óvónőtök. Talán neki kell tisztába tenni? Beszélj vele mindenképp,hogy ő is legyen türelemmel!
2011. jan. 19. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!