Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Hogyan kezeljem a problémát?...

Hogyan kezeljem a problémát? (óvoda)

Figyelt kérdés

A kisfiam fél éve jár óvodába, de még mindig gondok vannak. Először nagyon könnyen beilleszkedett, de most rosszalkodik, egy bizonyos kisfiúval szinte minden nap verekednek. Ebédnél feláll, türelmetlen, délben nem tudják elaltatni (ráadásul nem hagyja a többit sem aludni). Próbáltuk neki elmagyarázni, jutalmazni, büntetni. Semmi nem használt, nagyon öntörvényű.

A mozgásigénye nagy, ez is közrejátszhat talán. Értelmileg a társai felett áll (ezt nem a szülői elfogultság mondatja velem), az óvónénik is meglepődtek az elején, hogy mennyire értelmes és tájékozott.

Nincs ötletetek? Nem valószínű, hogy hiperaktív, mert ha valami érdekli, nagyon jól leköthető. Hogy lehetne rávenni, hogy "szabálykövetőbb" legyen?


2011. jan. 24. 11:20
1 2 3 4
 11/32 A kérdező kommentje:

Teljesen igazad van, óvónéni hozzáállása kissé negatív az ügyben. És jellemző, hogy akkor van gond, ha ő a délutános.

Egyébként most két nap aludt, mert van egy jó fej dadus nénink, aki beadta neki, hogy nem kell aludni, csak becsukjuk a szemünket és pihentetjük egy kicsit. Mire kinyitjuk, itt is lesz anya. Erre elaludt kétszer is, és most boldogan meséli, hogy neki nem is kell aludni az oviban, csak pihentetni a szemét. :D

2011. jan. 27. 06:02
 12/32 anonim ***** válasza:
33%

Nézd legyen pár év az életében, amikor nem elvárásoknak kell megfelelnie. Anyuka vegye a fáradtságot, ne adja be állami intézménybe, ahol követelmények vannak és elvárások, hanem maradjon otthon vele és kirakózzon meg játsszon vele. (vagy vegyen fel bébiszittert, akinek meg lehet mondani, mit csináljon a gyerekkel) De ha erre lusta vagy nem tellik rá és igénybe vesz egy szolgáltatást (ami nem kötelező), akkor tanítsa meg a gyereknek, hogy ott követelmények vannak és elvárások. Mert pont ez az óvóda lényege. Hogy nem a gyerek szabja meg, mihez van kedve, hanem az óvó néni. És ezért adja be normális szülő, hogy ezt megtanulja a gyerek, hogy nem az van, amit ő akar.

ha feküdni kell csendben, akkor feküdjön csendben. Ha színezni kell meg puzzlet rakni, akkor ezt csinálja.

Nem mellesleg, sok szakember véleménye is ez. Nem minden gyerek alkalmas az ovira és a szabálykövetésre. Ezért nem is kötelező oviba adni a gyereket. Ez egy szolgáltatás, ami ha nem tetszik, nem kell igénybe venni.

De az, hogy 25 gyerek és anyuka diktálja, mit kéne csinálnia az óvónőnek, azért vicces. Még gondolatnak is.

Ezt még te sem gondolhatod komolyan, hogy az óvónő alkalmazkodjon 25 gyerek kényéhez kedvéhez. Mert szegény gyerek, hadd legyen pár éve, amikor úgy ugráltatja a felnőtteket, ahogy tetszik. Igen otthon anyukát meg apukát.

2011. jan. 27. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/32 anonim ***** válasza:

Az óvónő nem azért van ott, hogy csendespihenő alatt külön foglalkozást tartson! Nagyon sok gyerek alszik az oviban. Aki nem annak is szüksége van egy kis pihenőre. Egész nap a gyerekek egymáshoz alkalmazkodna, meg a felnőttekhez, hatalmas a zsivaj, a nem alvóknak is szüksége van egy kis pihenésre, ami nem jelent alvást. Abba meg gondoljatok bele, ha az óvónő megengedi a nem alvóknak, hogy játszanak, azt nem lehet csendben, vagyis nem működik. Ennek akkora varázsa lenne, hogy azok sem aludnának akik tudnak hiszen vonzóbb játszani. Nagyon nehéz, mert az óvónő egyedül van a csop.szobák kicsik, nehéz megoldani, hogy a csoprt fele játszon, a másik fele aludjon. A játék, még ha csak szinezésről van szó, az is papírzörgéssel meg zajjal járna, és sok gyerek van aki igényli az alvást, az ő anyukáik sem örülnének neki, ha felébresztenék őket.

Nálunk nagycsoportban van az a rendszer, hogy aki szépen csendben pihent (nem kötelező aludni) az ébresztés előtt fél órával kaphat könyvet és nézegetheti. Bevált.

2011. jan. 27. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/32 anonim ***** válasza:

Szolgáltatás? Gondolkodjál már kedves óvónéni.

Az állam elkülönít egy helyet, ahová azok az emberek, akik nem olyan szerencsések, h. 5 éves koráig otthon maradjanak a gyerekükkel, mert dolgozniuk kell,hogy felnevelhessék azt aki majd megint dolgozni fog-beadhatják a gyereküket jobb híján.

Minimum, hogy az embernek legyen beleszólása, hogyan egrecíroztatják a gyerekét, és nem muszáj óvónőnek sem menni, mert aki nem képes mederben tartani az eseményeket, vagy lusta ehez, választhat más munkát már fiatalon. Számos esetben a gyerekek jobban szeretik a "tudományosan képzetlen" ezért spontán módon gyermekszerető, csupaszív dadust, mert ő tényleg azért van ott, hogy segítsen. Nehogy már 4 éves gyereket kezdjél spártai módszerekkel kezelni, anno nekik sem sikerült. És nem 25 féle tevékenységről volt-lenne szó, csúsztatsz, hanem 2-3 ról, amihez viszont már tényleg nem elég az udvaron cigizni és a kolleginákkal dumcsizni.

Persze erre jön a kérdés, hogy 80. nettóért mit várunk, hát nem sokat lehet, de aki erre a pályára lépett, korábban is tudta, hogy nem az Eldorado felé vezető útra tapos. A "differenciálás" varázsszó utáni nyomozást javaslok, ami Montessori óta a pedagógia része, és aminek sajnálatos apropót ad ZSolnai József tanár úr egy hete bekövetkezett halála is.

2011. jan. 28. 05:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/32 anonim ***** válasza:
48%

25 gyerek van egy csoportban, és ez bizony 25 féle igényt jelent, mégha vannak átfedések is.

És javaslom a Pisa felmérés tanulmányozását, ahol 25 országból talán a 23 helyre sikerül befutni diákjainknak. Illetve mondjuk a világ egyetemeinek listáját, ahol az ELTE bő egy évszázada még a legjobb 14-ben volt és mára sikerült letornásznia magát a 200. helyre.

Ja és háta hetenkénti tanárverések, gyermek által elkövetett brutális gyilkosságok sem azt mutatják,jó dolog differenciálni és beleszólást engedni a szülőknek, gyerekeknek a nevelésbe.

Én azt tartom,igenis már az óvoda követeljen a 4 évestől és akkor nem lesz gond az iskolában, mert hozzászokik, ha ezt kell csinálni nincs apelláta.

De egyébként is nonszensz, amit írsz, felnőtt igazodjon ahhoz, amit egy 4 éves eldönt? Nekem nincs kedvem aludni, színezni akarok és óvónő (mert azért van ott)csinálja, amit az a jó esetben 2-3 4 éves kitalál. De hát ott van a másik 22, akinek szintén nincs kedve aludni, de szófogadó, kezelhető gyerekek és csinálják, de észbe kapnak és azt mondják, oké ő színez, én akkor könyvet nézegetek,én meg autókat tologatok. Egyáltalán nem értem,hogyan gondolod ezt és józan ésszel végiggondolva hogyan írhatsz le ilyet?

2011. jan. 28. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/32 anonim ***** válasza:
05.54-es válaszolónak reagálnék a hozzászólására. Ha nem ismered az óvodai szokás-szabályrendszert és az óvodai nevelést akkr inkább maradj csöndben mert akkora marhaságokat írsz, hogy rajtad röhög mindenki.
2011. jan. 28. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/32 anonim ***** válasza:
2011. jan. 28. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/32 A kérdező kommentje:

Jó kis vitát szítottam, elnézést. Én egyébként alapvetően (bár lehet, hogy nem úgy tűnt), azzal értek egyet, hogy ne szóljon bele a szülő az óvodapedagógus dolgába, csak anyaként rettenetes érzés, hogy kezdték a gyerekemet beskatulyázni ("rossz gyerek"), pedig szerintem nem az.

Szóval szigorú szülő vagyok, és ezt várnám az óvónéniktől. is. Az udvaron csoportosulva cigiző óvónénik amúgy nálunk is mennek... És az én gyerekem is a dadus nénit szereti legjobban, végül ő vette rá az alvásra is. Szóval szerintem egyik oldalnak sincs teljesen igaza, sok probléma van a magyar közoktatással. És nagyon sok probléma a szülők hozzáállásával is...

2011. jan. 28. 15:04
 19/32 anonim ***** válasza:
Óvónő és óvónő között is vannak nagy különbségek, nem szabad általánosítani! Ha úgy érzed, gyermekednek jobb lenne másik óvónő, nyugodtan átviheted másik óvodába. Csendespihenő mindenhol van, ezt törvény írja elő. Óvónő személyiségén múlik, hogy oldja meg ezt a helyzetet, hogy az alvó és nem alvó gyerek is jól járjon. Ha gyermeked nem érzi jól magát az oviban, érdemes másikat keresni.
2011. jan. 28. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/32 anonim ***** válasza:

1247-nek,

Hűha, akkor szoktam ilyen agresszív válaszokat kapni, ha valamit nagyon eltalálok...

2011. jan. 28. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!