Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Hogyan kezeljem a problémát?...

Hogyan kezeljem a problémát? (óvoda)

Figyelt kérdés

A kisfiam fél éve jár óvodába, de még mindig gondok vannak. Először nagyon könnyen beilleszkedett, de most rosszalkodik, egy bizonyos kisfiúval szinte minden nap verekednek. Ebédnél feláll, türelmetlen, délben nem tudják elaltatni (ráadásul nem hagyja a többit sem aludni). Próbáltuk neki elmagyarázni, jutalmazni, büntetni. Semmi nem használt, nagyon öntörvényű.

A mozgásigénye nagy, ez is közrejátszhat talán. Értelmileg a társai felett áll (ezt nem a szülői elfogultság mondatja velem), az óvónénik is meglepődtek az elején, hogy mennyire értelmes és tájékozott.

Nincs ötletetek? Nem valószínű, hogy hiperaktív, mert ha valami érdekli, nagyon jól leköthető. Hogy lehetne rávenni, hogy "szabálykövetőbb" legyen?


2011. jan. 24. 11:20
1 2 3 4
 31/32 anonim válasza:
100%
felháboritónak tartom az óvónők hozzáállását a alig 4-éves gyerekekhez!Minek megy az olyan óvónőnek akinek nincs türelme a gyerekekhez?????Ha nem csinálja azonnal azt amit ők kérnek mint egy robot,akkor rögtön elkönyvelik kezelhetetlennek!Az számit jó gyereknek aki meg se mukkan nincs saját véleménye hagyja hogy mások belerúgjanak és nem próbálja meg visszaadni??????Azonnal minden egyes szóra ugrik amit az óvónő mond?Hát ezt még nekünk felnőtteknek is nehéz betartani nem még egy 3és féléves gyereknek!!!!
2011. szept. 5. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/32 anonim ***** válasza:
ez nem ide tartozik de 4en vagyunk testverek en vagyok a legkisebb. a legfiatalabb idősebbik testvéremet nagyon szerették itthon, mondhatni elkényeztették, tényleg ő kapta a legtöbb figyelmet. én meg csak felnőttem közöttük hogy apám szavaival éljek. az emliett testvérem nem járt ovodaba, max egy fel evet vagy amit muszaj vot nem tudom, de engem meg 2.5 evesen bevittek, mikozbem a testvereom meg otthon volt.. na mindegy. csak annyi hogy a batyam egy idegbeteg, antiszoc, eletkeptelen ember, aki elviselhetetlen, rendetlen, turelmetlen, es erdektelen nem hogy a kornyezete irant de sajat maga irant is. en viszonylag rendezett korulmeyek kozott elek, mar elkoltoztem, elem az onallo letet, mikozben a testverem a szuleim nyakan eloskodik. ez n feltetlenul az ovoda hianyaa miatt van, meg kozbejatszott az hogy tulsagosan szerettek, de azert kozossegekben mai napig keptelen viselkedni, pedig mar kozelebb van a 25hoz mint 20hoz.
2014. febr. 3. 03:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!