Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Fiús anyukák! Hogyan kezeli...

Fiús anyukák! Hogyan kezeli gyermeketek az ilyesmi helyzeteket az iskolában?

Figyelt kérdés

Ötleteket várnék,hogy mit tanácsolhatnék a 8 éves fiamnak.

Pl:

-Elveszik a sapkáját,és 3-4-en dobálják a feje fölött amíg ki nem akasztják.(a barátai)

-Eldugják a cuccait.(a barátai)

-fogócska játékban összebeszélnek és mindenki őt kergeti,mert ő a legkisebb.(a barátai)

-az iskola mögött kötekedik vele 3 nagyobb gyerek,a barátai továbbsétálnak.(a barátai)

-Közlik vele,hogy miattad veszített tesin a csapat,mert tetű lassú vagy.(a barátai)

-Napköziben kilopják a temperáját a padjából,kikenik vele a Wc-ben a csempét,és szemrebbenés nélkül ráfogják.Nem is napközis.(valamelyik osztálytársa)

-Elsétálva mellette beszólnak,hogy de ronda vagy vöröske.(nagyobb gyerekek)

-Mókából közlik,hogy apád zsidó,anyád meg kukázik.(nagyobb gyerekek)

-Nem engedik ki a kapun,addig amíg nem könyörög vagy sír a tehetetlenségtől.(a nagyobbak)

-Tesi után öltözve beleköpnek a nadrágjába, na most már felveheted.(nagyobb gyerekek)

-Van nálunk drog,kell-e?(!!! sztem nincs náluk,csak vagánykodnak)(nagyobb gyerekek)

-Beszólnak neki a mosdóban,hogy te egy mocsok gazdag paraszt vagy,tudjuk hol laksz,megkeresünk.(etnikum)

-Kölcsönkérik az ceruzáját radírját,amire ráírják a nevüket,és közlik,hogy mindig is az övék volt.(etnikum)

-Az osztályba besétálva azt látja,hogy egy nagyobb gyerek turkál a táskákban,szól a pedagógusnak,mire a gyerek közli vele,hogy ezért kinyírlak.(etnikum)


Komolyan mondom megőrülök,mert minden napra jut valami incidens.A gyerek már tiszta lelki-beteg.Mi a fenét csináljak,vagy mondjak neki??

Elegem van!!!


2011. febr. 15. 10:06
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Gyakorlati megoldásként a másik sulit ajánlanám!

Akár másik városban is.

Plusz elvinném pszichológushoz, tegye rendbe a kis lelkét.

És be kell íratni valami önvédelmi tanfolyamra, karate, box, hasonlók, hogy meg tudja védeni magát.

2011. febr. 15. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
100%
Csatlakozom az előttem szólóhoz, mivel túl sok az incidens az iskolában valóban az iskolaváltás lenne a legjobb megoldás, és a pszichológus is szükségeltetik ennyi trauma után. Szegénykém, nagyon sajnálom.
2011. febr. 15. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
100%
Ez durva.Úgy látom , hogy itt nem a kisfiadat kellene megváltoztatni, a környezettel van probléma. Ha nálunk ez lenne Én másik iskolába íratnám a gyerekemet, és megkérdeznék egy nevelési tanácsadót is , hogy Ő mit ajánl az új suli kezdése előtt. Ne hagyd hogy a gyerekedet lelkibeteggé tegyék.
2011. febr. 15. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
100%
Talán fordulj az iskolavezetőséghez. Nagyon megértelek, velünk is történnek hasonló dolgok és teljesen tanácstalan vagyok. Mikor szóltam az ofőnek, hogy milyen obszcén dolgokat mondanak a gyerekemnek azt mondta "két füle van, az egyiken be a másikon ki" mármint a gyerek ne vegyen tudomást. Ilyen hozzáállásnál kihez merjünk fordulni.
2011. febr. 15. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 A kérdező kommentje:

Nincs lehetőségünk sem másik sulira,sem önvédelmi sportra.:(

Csak pszichológusra...

2011. febr. 15. 10:20
 6/27 A kérdező kommentje:
Igen tartom a kapcsolatot a pedagógusokkal,a tanács szintén "két füle van,egyiken be másikon ki".Nem tudnak minden gyerek mellé pedagógust állítani.Miért ilyenek???Esküszöm nem értem!
2011. febr. 15. 10:22
 7/27 anonim ***** válasza:
90%
ha kiveszed a sulibol azzal csak azt mutatod neki hogy el kell futni a problemak elol es ha a fiu olyan tipusu akkor a masik suliban is piszkalni fogjak...ezen nem igazan lehet valtoztatni ha o nem akar ... mig vilag a vilag mindig voltak es lesznek is olyan gyerekek akiket "szivatnak" a tarsaik es sajnos ez most a te fiad amit egy anyanak nagyon nehez vegignezni szotlanul...hidd el nekem ha beleavatkozol azzal csak meg rosszabb lesz a szitu mert azert is bantani fogjak hogy rohant anyucihoz...mi felnottek el sem tudjuk kepzelni hogy milyen gonoszak tudnak lenni a gyerekeink kozossegben...esetleg azt tudod tenni hogy megfigyeled miben jo a te fiad (tanulas, sport vagy barmi) es ezt probald meg fejleszteni hogy azon a teren minnel jobb eredmenyeket erjen el mert ha buszke lesz magara akkor no az onbizalma es mar nem fogja turni hogy megalazzak
2011. febr. 15. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 A kérdező kommentje:

Utolsónak,igen az a véleményem mint neked,hogy bárhová vinném úgyis megtalálnák.Nem agresszív típus,érzékeny kisfiú.Ha máshova vinném akkor csak "elfutnánk" a gondok elől.És nincsenek illúzióim,hogy máshol másabbak a gyerekek.Ezeknek a gyerekeknek a nagy részét ismerem születése óta,ismerem a szüleiket,tudom,hogy "jólszituált" családokból származnak.

Azt is megértem,hogy a fiúk ilyenek,"kiskakasok a szemétdombon" akik folyton rivalizálnak egymással,hogy ki az erősebb a falkában.

Társas életet él a fiam,rendszeresen járnak egymáshoz több barátjával is már óvodás koruk óta...

Beleavatkozni meg tényleg nem akarok,mert akkor meg Anyuci pici fia lenne.(pedig megtehetném,mert ismerem mindet)

Hogy mindig szóljon a pedagógusnak az megint nem járható út,mert már azok is besokalltak,hogy mindig problémázik,hallgasson,aztán tegye a dolgát,mert nem tudnak foglalkozni vele van nélküle is elég bajuk,ennyi...

Meg is értem,már én is besokalltam....

Valami sikerélmény kell...jár versenyekre,mindig helyezést ér el,de az az évi 3 alkalom kevés szerintem a mindennapos elkeseredése mellett.

2011. febr. 15. 11:51
 9/27 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon nehéz okosat mondani. Az a helyzet, hogy a te esetedben, tényleg a pedagógusnak kellene segítenie a kisfiadnak. Mert nem is kell minden gyerek mellé pedagógus, de akinek szüksége van rá, amellett ki kell állni. Ha pszichológushoz viszed, ő is az iskola váltást fogja javasolni. Mert ebben a környezetben nincs esélye kellő önbizalmat szerezni. Ami nálunk működik az, hogy van egy anyuka akivel összebarátkoztattuk a fiainkat (8 éves az én kisfiam is). Így, ha van valami, ketten vannak. Persze ebbe a barátságba is beleszólnak a többiek, de ha gond van, azt meg tudjuk beszélni. A másik, hogy ha a szülők nyitottak, akkor elmondhatod nekik is ezt a problémát. Igen is, mondd el, hogy a kisfiadat kinek a gyereke bántja. (-A te gyereked tudtad, hogy ezt meg azt tette az én gyerekemmel? Megkérdeznéd őt otthon, hogy mit tud erről?)Az is lehet, hogy a gyereked nincs egyedül ezzel a problémával, csak a pedagógusok "süketsége" miatt senki sem tesz semmit. Még valami. Vannak gyerekek, akik nem tudják magukat megvédeni. Főleg, ha nem érzik, hogyha kell, akkor anya jön és az asztalra csap. Hiszen a gyerekeink önbizalma a biztos háttérből ered. S ha úgy érzi, anya meg apa nem védi meg, akkor egyedül érzi magát és egyedül is marad. Mint egy kis szélmalomharcos. Ne hagyd magára. Vidd el pszichológushoz és állj ki mellette, ha kell minden nap. Tanárral, szülővel , gyerekekkel szemben. Mert ez a dolgod. Az meg, hogy versenyeken jól szerepel, csalóka, hiszen ezzel is bánthatják. Az én gyerekem kapott ám ezért is az osztálytársaktól. Ám nekem szerencsém volt. A tanár nyitott volt a problémára és voltak szülők, akik szintén azt mondták, hogy tegyünk valamit! Összefogtunk és sikerült másik osztályba tenni azokat, akik szétzilálták a közösséget. Ám én gyanítom, hogy nálatok ez iskolaszintű probléma. Nagyon jó lenne egy másik iskolát keresni, mielőtt maradandó lelki sérüléseket (de akár fizikait is) szerez a gyermeked.
2011. febr. 15. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:
85%

"-Eldugják a cuccait.(a barátai)"

Te mit tennél, ha a munkahelyeden eltűnnének a cuccaid?

"-az iskola mögött kötekedik vele 3 nagyobb gyerek,a barátai továbbsétálnak.(a barátai)"

Te mit tennél, ha az utcán beléd kötne három nagydarab sötét fazon és senki nem tenne semmit?

"-Közlik vele,hogy miattad veszített tesin a csapat,mert tetű lassú vagy.(a barátai)"

Te mit tennél, ha a munkahelyeden minden mások által elkövetett hibáért is te lennél a felelős?

"-Napköziben kilopják a temperáját a padjából,kikenik vele a Wc-ben a csempét,és szemrebbenés nélkül ráfogják.Nem is napközis.(valamelyik osztálytársa)"

Te mit szólnál, ha a munkahelyeden szabadságod alatt lopással vádolnának meg a hátad mögött?

"-Elsétálva mellette beszólnak,hogy de ronda vagy vöröske.(nagyobb gyerekek)"

A munkatársaid nap mint nap azzal heccelnének, hogy ronda vagy, kövér, vagy éppen sovány, te mit szólnál?

"-Mókából közlik,hogy apád zsidó,anyád meg kukázik.(nagyobb gyerekek)"

Mit tennél, ha valaki a fiadra a debilis jelzőt aggatná, mókából?

"-Nem engedik ki a kapun,addig amíg nem könyörög vagy sír a tehetetlenségtől.(a nagyobbak)"

Te mit tennél, ha a három nagydarab sötét fazon nem engedne haza, még nem könyörögsz, vagy sírsz?

"-Tesi után öltözve beleköpnek a nadrágjába, na most már felveheted.(nagyobb gyerekek)"

Te mit tennél, ha a munkahelyeden az öltözőben valaki tönkre tenné a ruhádat?

"-Van nálunk drog,kell-e?(!!! sztem nincs náluk,csak vagánykodnak)(nagyobb gyerekek)"

Honnan vagy ennyire biztos benne, hogy csak hencegnek?

"-Beszólnak neki a mosdóban,hogy te egy mocsok gazdag paraszt vagy,tudjuk hol laksz,megkeresünk.(etnikum)"

A felnőtt világban nem elfogadott az életveszélyes fenyegetés. Miért gondolod, hogy gyerekek közt elnézhető?

"-Kölcsönkérik az ceruzáját radírját,amire ráírják a nevüket,és közlik,hogy mindig is az övék volt.(etnikum)"

Mit tennél, ha elvennék a pulóvered és azt mondanák, ez soha nem is volt a tiéd?

"-Az osztályba besétálva azt látja,hogy egy nagyobb gyerek turkál a táskákban,szól a pedagógusnak,mire a gyerek közli vele,hogy ezért kinyírlak.(etnikum)"

Te mit tennél, ha valaki az engedélyed nélkül turkálna a cuccaid közt és még meg is fenyegetne?

Az esetek nagy részében a felnőttek, rendőrséghez fordulnának. Miért kellene ezt a kisfiút magára hagyni?

Ha ezt élnéd át a munkahelyeden nem próbálnál meg, munkahelyet változtatni? Nem kérnél segítséget? Nem várnád a családodtól, hogy megvédjen?

Mert itt nem tudsz neki semmit sem mondani, hogy megoldódjon a probléma. Neked eleged van, gondold végig, hogy ő mit él át?

Te meg tudnád magad védeni hasonló helyzetben? Vajon elég lenne az egyik füleden be, másikon ki taktika?

2011. febr. 15. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!