Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » 7 eves länyom nem akar egyedül...

7 eves länyom nem akar egyedül aludni, mit tegyek?

Figyelt kérdés
A nagymama mellet alszik, ill. ha Ö nincs velem akar csak aludni. Ez azert is nehez mert külföldre költöztünk es a Mama nem maradhat itt örökre. A pärom pedig elöbb- utobb hiänyolna engem is.
2009. nov. 8. 15:50
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

beszéld meg vele, hogy miértt van erre szüksége. lehet, hoyg érte valami. ne tiltsd el teljesen, de legyen ünnep, amikor nem kell egyedül aludnia. ha igénli legyél vele, amíg elalszik, és tudja, hogyha nem érzi jól magát vagy rosszat álmodik, akkor átmehet, de meg kell próbálnia egyedül. sokan jutalmaznak, táblázatot vezetnek, ahol jelölik, hogy mennyire volt ügyes, és ha egy héten pl. négyszer kibírta egyedül, akkor elmentek moziba jutalomból, vagy egy víziparkba...később lehet ezt a számot növelni, pl. csak akkor van jutalom ha minden alkalommal kibírta.


amúgy nem kóros a dolog és ha kibírod aldhatsz vele, bőven van ideje még felnőni. nálunk a gyerek kétéves, velünk alszik, még nem gondolkodom, hogyan szoktassam át.

2009. nov. 8. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
60%

Mi sokáig úgy altattuk a gyerekeket. Mellettünk elaludtak és utána átvittük őket a saját szobájukba. Elmondtuk nekik, hogy csak addig maradnak amíg elalszanak. Ez bevált. Aztán mikor mindkettőnek külön szobája lett, akkor megbeszéltük, hogy elég nagyok már el tudnak aludni egyedül is és nem volt gond. Igaz általában amíg elalszanak addig a nappaliban vagyok, mert onnan nyílik a szobájuk. Alvás előtt viszont a mi ágyunkban van az esti mese.

Esetleg éjjeli fényt próbáltatok, vagy valami alvós plüsst?

2009. nov. 9. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
talán fél egyedül..kiskoromban én is féltem éjszaka, ezért egy kislámpa égett a szobámban egész éjjel, hogy ne legyen sötét... próbáljátok ki, meg esetleg vegyetek neki egy nagy plüsséllatot, valami olyat, amit szeret, és mondjátok,hogy ő lesz az alvótársa mostmár... nekem egy hatalmas lovacska volt :)
2009. nov. 10. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a tippeket, hasznälhatonak tünik a jutalmazos modszer ki fogjuk probälni. Azt mär mondta a Länyom is, hogy fel ejszaka egyedül, de hogy mitöl azt nem tudja megmondani. Ejszakai feny van a szobäjäban most is, de ez nem eleg sajnos. Csak attol felek minel toväbb huzom ezt a dolgot annäl nehezebb lesz, ezert radikälisnak kell lennem.
2009. nov. 11. 15:16
 5/5 anonim ***** válasza:
Nekem régen volt ugyanez a bajom. Anyukám úgy oldotta meg, hogy egy kb. 20 perc alatt elégő gyertya világított a szobámban, és nagyon halkan zenét hallgattam. Nem rockot meg hasonló, hanem nyugtató zenét. Később elhagytuk a zenét, majd a gyertyát is.
2009. nov. 15. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!