Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Mit tegyek ha a fiam nem...

Mit tegyek ha a fiam nem akkar tanulni mindig a barátaival lóg 8 kor jön haza és nem akkar semmit sem tnulni?

Figyelt kérdés
2011. márc. 7. 18:30
 1/10 anonim ***** válasza:
Mondjuk menj vissza az időben pár évet, és neveld meg.
2011. márc. 7. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Neveld meg. Mi az már, hogy a fiad irányít? Mond meg neki, hogyha nem javít a jegyein jelentősen, akkor elvonod tőle a zsebpénzt(már ha adsz neki), és eltiltod a délutáni mászkálásoktól. Viszont ha van valami hobbyjam pl foci vagy ilyesmi...attól semiképpen se vond meg, mert ha ilyet tennél nem lenne miért tanuljon, ha azt sem csinálhatja amit tényleg szeret és nem vesz el sok időt az életéből. Legylél bele határozottab, ne hagyd hogy ő irányítson. Bár ilyen korban már ezt nehezebb kezelni.

Ha semm9i sem segít, hagyad csak, had bukjon meg, és majd az talán ráébreszti.

2011. márc. 7. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Had kérdezzem meg, mennyi idős a fiad? Mert ez sem mindeggy.
2011. márc. 7. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
15
2011. márc. 7. 19:37
 5/10 anonim ***** válasza:
És milyen jegyei vannak a fiadnak? Mert az sem mind1, hogy 3 tárgyból bukik, vagy néha becsúszik egy 2-3mas. Amúgy azt tudom javasolni, hogy ne engedd el. Miután tanult, és megcsinálta a leckéjét mehet, de addig sehova.
2011. márc. 8. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Én így kezdeném:


napi rend...


7.00 kel ugye..

olyan délután 1kor kb hazaér (ha nem akkor told el..)

3ig veled tanul (ha kell neki segítség,ha nem egyedül...)

utána otthon sép stb OLVASÁS,pakolás

5től olyan 7ig kimehet...

szerintem..

13.L


(csak igy saccra irtam :) )

2011. márc. 8. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Beszélgess el vele (veszekedés nélkül!), kérdezd meg, hogyan képzeli el a jövőjét, miért nem érdekli a tanulás, van-e valamilyen problémája, aminek a megoldásában tudnál neki segíteni. Vázold fel neki, milyen következményei lesznek, ha ellazáskodja a középiskolai éveket. Helyezd kilátásba, hogy ha nem tanul tovább, munkát kell vállalnia, mert nem fogjátok eltartani. Én valahogyan így csinálnám.
2011. márc. 8. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
amikor hazajön az iskolából szájábanyomsz egy nagyadag spenótot megfogod a kezecskéjét és elsétáltok az asztalához és eléraksz egy kupac konyvet és rázárod a szobá és este 8-ig nem engeded ki !!!!!
2011. márc. 9. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Ennyi idősem már nehéz nemevli a gyereket, ha edig nem tetted. Semmiképp ne tedd azt amit íz utolsó írt (bocsi, nem azért mondom..) mert akkor még ellened is fog fordulni, és már csak azért se jönne haza suli ztán egészen este 10-ig. Keress fel egy nevelési tanácsadót.
2011. márc. 9. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Én ugyanilyen voltam, mint a Te fiad. Mégis egy Cum Laude doktori címmel fejeztem be az egyetemet.


Én magamtól jöttem rá, hogy fontos a tanulás. Szerintem a fiadnak is csak idő kérdése.

2011. márc. 17. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!