Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Fiam aki serdülő korban van...

Fiam aki serdülő korban van most éppen nagyon kezelhetetlen. Nem akar tanulni /pedig jó eszű/. Mindig csavarogna, semmi nem köti le. Ha megbüntetem fel sem veszi. Jártam már vele psziologusnál is . Hová forduljak segítségért?

Figyelt kérdés
2009. jún. 23. 09:47
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Ismertem egy srácot, aki pénzjutalmat kapott a jó jegyekért. Ez is egy megoldás.

A másik, hogy nem tudom, mennyire vannak tanári ambícióid, de az én húgom kedvenc szórakozása sem a tanulás, de mikor én elmagyaráztam neki (lehetőleg minél érdekesebben az ő nyelvén) akkor tetszett neki, érdekelte, és meg is értette.

Meg lehet szabályokat is hozni, olyanokat, amiket mindketten be tudtok tartani, pl ha nem vagy túl szigorú vele, akkor csak akkor mehet ki, ha felmondta neked a tananyagot. Ha szigorú vagy, akkor csak akkor mehet ki ha 4-es v. 5-ös dolgozatot visz haza.

2009. jún. 23. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
80%

Éreztetni kell vele, hogy jelen pillanatban még te vagy a szülő, te tartod el, gondoskodsz róla megkap gondolom mindent amit szeretne. A leckekikérdezés jó ötlet, és ha nem tanulja meg nem mehet sehova! Manapság divat az is, hogy a gyerekszobában számítógép, tv ki tudja még mi van így az se igazán büntetés, ha ott kell lenni. Én biztos megtenném ha súlyos a helyzet, hogy vagy megszabnám mennyit lehet használni(pl.: gép lejelszavazása) vagy pedig teljes eltiltás egy időre. Azt te érzed, hogy mennyire kell szigorúan fogni.

Bár nem tudom mennyire súlyos a helyzet de a pszichológus lehet túlzás volt egy kicsit és az is elképzelhető, hogy a gyerek ebből azt szűrte le, hogy te nem tudod kezelni a helyzetet ezért még többet enged meg magának.

Sok sikert! :)

2009. jún. 23. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:
Meg kell mondani neki , ha nem tanul nem lesz valószínűleg semmi belőle csak utcaseprő vagy ilyesmi. 12 éves vagyok és ha egy 4-est haza viszek akkor már azt mondják a szüleim, hogy nem lesz hova mennem jó suliba továbbtanulni... Engem CSAK ez hajt a tanulásra, na meg hogy ne szégyelljem a jegyeimet.
2009. júl. 1. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Hát igen amit leírtál teljes mértékban így van.És tanulj is ,mert a tudást nem veszi el senki sem!Sok sikert a tanulmányaidhoz és a saját kariered épitéséhez!
2009. júl. 3. 02:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!