Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » 2,5 éves fiam dühében mindent...

2,5 éves fiam dühében mindent a földhöz vág, kiabál, üvöltözik, hogyan tudnám leszoktatni róla?

Figyelt kérdés

MÁr az elviselhetetlenség határát súrolja a viselkedése és szerintem túl megy a dackorszak határain. Naponta több alkalommal, sokszor csak azért mert nem sikerül neki valami,máskor mert nem szabad olyan hisztirohamokat vág le hogy csak passogunk. Bárhol képes torka szakadtából sikítani, kiabálni, üvöltve "beszélni". hiába mondom neki hogy ha kiabál egy szót sem értek belőle, folytatja tovább. Ehhez még az is hozzájön, hogy amit maga körül talál a földhöz vágja, még akkor is ha az a legkedvesebb játéka, a lényeg hogy jó nagyot hajítson rajta. Nagyon nem értem ezt a viselkedést. KÉt variáció van, vagy büntetem érte, de akkor egész nap a sarokban áll (alvászavaros volt tőle), vagy nem veszek róla tudomást, de ez meg nem sok hatással van rá. Szerintetek mit kellene tennem? Nagyon ki vagyok már készülve ez miatt.... Már nem szívesen megyek vele sehova, mert mindenhol csak a hiszti van.

Amúgy okos, értelmes gyerek. Két évesen magától megtanulta az írott nagy betűket, színeket,jó pár számot is ismer, szóval nem buta gyerek...


2011. máj. 28. 23:45
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
8%
nesze neked babóóó
2011. máj. 28. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
40%
Mindenki azt mondja hogy a verés nem old meg semmit, de néha azért fel kell pofozni hogy normálisan viselkedjen, mert ha el van kényeztetve az később problémákat okozhat az életében, azt hiszi hogy neki majd mindent szabad, folyton bajba fog kerülni, ezért idelyében meg kell nevelni, szigorúbbnak kell lenni
2011. máj. 29. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
91%

nálunk csak a teljes ignorálás vált be. eszköznek használja a hisztit, eléri vele amit akar. kötélideg kell hozzá de megéri. a lányom csinálta ezt egy időben. felőlem ordíthatott, nem érdekelt. amit eldobott elvettem tőle. amíg még észnél volt megmondtam neki, hogy ezzel nem ér el semmit és ha folytatja becsukom a szobába és csak akkor jöhet ki, ha abbahagyta. így is lett. becsuktam szépen a szobába, ahol nem tud magában kárt tenni. étteremben is eljátszotta, oda néztem. boltban mindenért hiszti volt. mielőtt bementünk megmondtam neki, hogy ha hisztizik én őt felveszem és megyünk haza. meg is csináltam jópárszor.

felesleges verni, csak dühös lesz. tanulja meg, hogy a hiszti nem eszköz. van őneki esze, be fogja látni, csak kitartónak kell lenni. tanulja meg, hogy a szavadnak slya van és tanulja meg, hogy nem tud kibillenteni. lehet dühömben tőlem is elcsattanna egy pofon, de nem örülnék neki és próbálnám elkerülni, nem vezet eredményre.

én sokat néztem a Viasat műsorán a Szuperdadát, szerintem nagyon jó ötleteket adott.

2011. máj. 29. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
75%

Amíg rettegsz, addig ő győz. Egyszerűen ne vegyél róla tudomást, majd abbahagyja. Ha valamit eldob, büntesd érte - mondjuk zárz szobába, ahol nem tud kárt tenni magában, míg lenyugszik.


A hideg víz is jó megoldás, ha nagyon hisztizik - bár kissé aljas, de garantáltan befejezi. :)

2011. máj. 29. 06:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
75%

Ne vegyél róla tudomást,amíg látja,hogy ezekkel hatással van rád addig csinálni fogja!

A hideg víz megoldás lehet!

2011. máj. 29. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
19%

- hideg víz

- fenékre verés

- ignorálás

2011. máj. 29. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
50%

Én nemes egyszerűséggel a fenekére csaptam, hogy na most már legalább legyen miért ordítanod, majd beraktam a szobájába és rácsuktam a babarácsot, hogy ne tudjon kijönni. Mondtam neki, hogy hisztis gyerekkel nem vagyok hajlandó kommunikálni, szóljon, ha befejezte és értelmesen beszélgethetünk.

Nálunk ez a módszer bevált, igaz, nem volt soha extrém hisztis, de már a legelső próbálkozásokat letörtük így.

Amikor megnyugodott, megbeszéltük a dolgot.

2011. máj. 29. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 A kérdező kommentje:

Kézre verést próbáltam, már volt hogy a fenekére is ráhúztam, de csak dacosabb lett tőle.

MÁr kapott hideg vizet is, de ha ő hisztizni akar, akkor nem állítja meg hogy mondom neki felmosdatlak hideg vízzel, tök mindegy. Persze ilyenkor kap is hogy nehogy csak üres fenyegetésnek vegye. Az elején még bejött, de már immunis rá.

Már azt is próbáltam hogy a földhöz vágott játékait összeszedtem és látványosan bedobtam a kukába (mellé, de ő azt nem vette észre), azt hittem ez hatni fog. Akkor sírt is kegyetlenül, de aztán amikor valami megint nem sikerült (pl. egy játékot összerakni), akkor ugyanúgy földhöz vágta a játékát.

A szobába záráson is túl vagyunk, az még úgy ahogy bejön.

A figyelmen kívül hagyás a legjobb módszer, ezt tudom, de néha nagyon nehéz, ha pl. a játszótéren kiabál, sikítozik, vagy a boltban. Ilyenkor fel szoktam kapni én is ahogy az egyik válaszoló írta és mondom neki hogy ha kiabálsz, akkor megyünk haza, ha nem fejezi be akkor tényleg haza viszem. Sajnos legközelebb ugyanúgy megismétlődik. Ezért vagyok már nagyon kétségbe esve, mert már nem tudom mit kéne tenni.

Közben meg tisztában vagyok vele hogy ő lecsekkolja az én félelmemet és jól ki is használja...

2011. máj. 29. 09:40
 9/24 A kérdező kommentje:
A szuperdadából kiindulva most azt találtam ki hogy azokat a játékokat amiket ledobál beleteszem egy dobozba, hogy lássa megvannak, de mivel ledobta őket, nem játszhat velük. Jó lenne ha valami már bevállna végre. És akkor a sikongatással és kiabálással nem kezdtem semmit.... :(
2011. máj. 29. 09:43
 10/24 anonim ***** válasza:
65%

Az én lányom detto ezt csinálja. Ő is 2,5 éves.

Csak nekem még van egy 2 hónapos mellette. Őt is meg szokta "verni".

De mindent ő is a földhöz vág. Ha nincs a keze ügyében semmi, akkor keres valamit, vagy a szekrény ajtót kinyitja, becsapja:-)

ŐRJÍTŐ!

Én meg kikerekedett szemekkel szoktam megkérdezni tőle: - Kislányom, amúgy jól vagy, vagy hívjak orvost?

2011. máj. 29. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!