Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Magatartászavaros gyermekek...

Magatartászavaros gyermekek szülei! Csak én vagyok vele úgy, hogy ha a gyerekért megyek az iskolába már előre gyomorgörcsöm van, lehet, hogy beképzelem, hogy a tanítónéni és köztem feszültség van a gyerek miatt?

Figyelt kérdés

Születési okokból kifolyólag hiperaktív gyermekem van.

Sokszor érzem magam tehetetlennek,hogy semmiféle nevelési módszer nem válik be itthon.Nagyon stresszel,hogy a gyermekem viselkedésést nem tudom "megfelelteni" ,mert nagyon eltér az átlagostól.


2011. márc. 28. 14:24
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:
100%
Speciális, neki való iskolára nincs lehetőség? Sokkal jobb lenne neki is, és magadat is megkímélhetnéd a gyomorgörcstől!
2011. márc. 28. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 A kérdező kommentje:

Azt mondták a nevelési tanácsadóba,hogy olyan nagy gond nincs vele (súrolja a hiperaktív határt),nem kell elszeparálni,hanem integráltan oktatni.

Nem agresszív,csak bohóckodik és nem mindig figyel a kérésekre,intelligenciája átlagos,nincs is a közelben sehol speciális iskola,viszont sok másik iskola van,talán valahol egy olyan tanárnénivel aki tudná kezelni és elfogadni,mert úgy érzem,hogy ő csak egy problémaforrás az iskolában,nagyon tud fájni ez egy szülőnek...hogy segíteni nem tudok,tehetetlen vagyok,hogy nem boldogul .

Alapjában ő mindenhol ez a bohóckodód ,mozgékony kisfiú,lehet,hogy ezért kár iskolát cserélni,mert lehet,hogy máshol még rosszabb lenne a helyzet,kétségbe vagyok esve,hogy még évekig ez megy majd.

2011. márc. 28. 14:40
 3/31 anonim ***** válasza:
100%

Kedves Első Hozzászóló!

Tudom, hogy a jószándék vezérelt, amikor megírtad ezt a választ, de hidd el, hogy ez nem megoldás. Mi kipróbáltuk. Olyan osztályt nem lehet találni, ahol pontosan egyfajta súlyosságú és ugyanazon gonddal küszködő gyerekek vannak. Sajnos ezekbe az osztályokba ömlesztve kerülnek, és sok közöttük az olyan gyerek, aki tényleg kezelhetetlen és agresszív, emiatt nem fogadják máshol. Lehetetlenné teszi ez a helyzet a tanulást, pedig a hiper gyerekek amúgy jó eszűek.

A balul sikerült próba után újra normál osztályba íratam a gyerekemet, és megvívtam a harcunkat. Gondolj csak bele! Muszáj valamilyen szinten alkalmazkodnia, hiszen a valós életben sem fogják másként kezelni, mint a társait.

2011. márc. 28. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/31 A kérdező kommentje:

14:49-es


Megkérhetlek,hogy írj egy kicsit a "harcaitokról"?

2011. márc. 28. 14:54
 5/31 anonim ***** válasza:
Első vagyok! Igen, csak jót akartam! Persze én értelek, csak sajnos nem sok pedagógus van erre kiképezve! Barátnőm gyermeke is hiperaktív, ő egész reálisan látja a helyzetüket és ő is azon az állásponton van, hogy a "sima" pedagógusok nem mindig képesek megfelelően foglalkozni a hiperaktív gyerekekkel. Mert nem ezt tanulták, erre külön képzések vannak! Másrészt van, hogy a többi gyerek is kárát látja ennek, hiszen a pedagógus próbálja lekötni a hiperaktív gyereket, a többi viszont addig lehet,hogy unatkozik, szétszéled stb. Ezért is nem szoktak "örülni" a pedagógusok, ha hiperaktív gyerek van az osztályban!
2011. márc. 28. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/31 A kérdező kommentje:

Ezt a nem örülést már az oviban is igen jól érzékeltem szülőként...

És most is érzem...kétségbeejt,elkeserít.Nem mondják ki,csak érzem egy-egy gesztusból,egy-egy odamondásból.

2011. márc. 28. 15:04
 7/31 anonim ***** válasza:
100%

Hát voltak harcok bőven! Már az oviban elkezdődött. 6 hetes volt a kistesó, amikor rendkívüli szülőit hívtak össze a fejünk fölött. Ott elmondták a kedves szülők, hogy szerintük az ilyen gyerekek tüneteit a szeretethiány, elhanyagoltság okozza. Megvádoltak azzal, hogy nem gondoskodunk a gyerekünkről, nem játszunk vele, sőt, még játékai sincsenek. Az óvó néni pedig egyetértett velük.

Előfordult az is, hogy nagycsoportos ovisként hazafelé biciklizett a fiam, amikor 2 felső tagozatos leszedte a kerékpárról, és összerugdosta. Az ok? Előző nap, amikor érte mentem, szaladt elém, és véletlenül fellökött egy kislányt. Az Ő bátyjai verték meg. Az óvódavezető szerint nem szabad haragudni rájuk, mert csak gyerekek, a fiamnak meg amúgy is sok vaj van a füle mögött.

A helyi iskolával nem is próbálkoztam, a szomszéd városba írattam be. Nem titkoltam semmit, azt mondták, készséggel fogadják, de egy iszonyat lett belőle. A káosz akkor robbant ki, amikor a gyerekem arra kért, reggelente én is kísérjem be az osztályba, úgy, mint az egyik osztálytársát szokták. Az a kisfiú cukros volt. A tanító néni nem akarta megérteni, hogy amire annak a gyereknek fizikailag van szüksége, arra az enyémnek lelkileg. Kitiltott a teremből, és kezdődtek a cirkuszok. Odáig fajult a dolog, hogy mivel nem kísérhettem be, az első órát végigordította. Egy napon arra mentem vele reggel a suliba, hogy néhány gyerek szülei sorfalat álltak, és nem engedtek be.

Akkor vittem el egy speciális suliba. Ott is ígértek fűt-fát, de nem tudták kezelni az általuk felvett gyereket. Veréshez folyamodtak. Fakanállal kékre-zöldre, hurkásra verték a gyerekemet (egyházi iskola).

Magántanulói státuszba vetettem, és elkezdtem megoldást keresni.

Végül leköltöztünk vidékre, találtunk egy jó sulit, ott kezdte a 4. osztályt. Nem volt egyszerű. Többet voltam raporton fél év alatt, mint más szülő 5 gyerek mellett életében. De kitartottunk. Szerencsére a tanárok és főleg az igazgató velem együtt kereste a megoldást, és megszerették a fiamat. Ahogy kialakult közöttük ez az érzelmi vonal, lassan minden változni kezdett. Ott fejezte be a nyolcadikat.

Most 17 éves. Nem mondom, hogy problémamentes, de nem is extrém eset. Kicsi korában nem gondoltam volna, hogy valaha normálisan fogunk élni.

2011. márc. 28. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/31 anonim ***** válasza:
100%

Kedves Első!


Én azt tapasztaltam, hogy ehhez nem szaktudás kell, hanem empátia, segítőkészség, odafigyelés és szeretet. Az utolsó suliban megvoltak ezek, pedig csak egy normális sima általános.

2011. márc. 28. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/31 A kérdező kommentje:

Bevallom nagyon,nagyon,nagyon kimerültem idegileg,nem látom,hogy mi lesz ebből később,csak ekörül forog már minden,azt hiszem kezdek pszichésen kikészülni tehetetlenségemben,a sok kritika,illetve ki nem mondott,de jól érzékelhető feszültség.

Egyébként itthon úgy veszem észre,hogy javul a kisfiam viselkedése,egy picit mindig jobb,haladunk,de már elkönyveltetett ő rossz gyereknek...

2011. márc. 28. 15:13
 10/31 A kérdező kommentje:

15:10-es

Elsírtam magam,annyira átérzem.

Beleképzelem magam abba maiket írtál,hát ...


:-( ,gondolom lelkileg nagyon nehéz volt nektek is.

2011. márc. 28. 15:17
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!