Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Majdnem 5 éves és cumizik....

Majdnem 5 éves és cumizik. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Szopja az ujját, és szerintem ilyen idős korban már azért hajlama kellene legyen arra hogy abbahagyja. De nincs.

Ráadásul minap a rokonoknál kapott egy cumit és most egész nap azt cumizza (rágja).

Hagyjam vagy ne?

Azon gondolkodtam hogy egy-két hétig hagyom, majd hirtelen "elveszik" a cumi.Hátha utána nem kell az hüvelykujja már.....

Ti mit tennétek....?


2011. ápr. 17. 08:47
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
27%

Szia!

Azt miért hagytátok h szopja az ujját?nem kellett volna,van olyan gyerek,aki az iskolában is szopni fogja mivel az ujja mindig kéznél van.ha a cumit elveszed akkor is ott lesz.

2011. ápr. 17. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
53%

Nem kell megijedni...

Én 6 éves koromig cumiztam,aztán egyszerűen magamtól leszoktam róla és kisbögréből,szivószállal ittam.


12/L

2011. ápr. 17. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudom, hogy mit tehetnél...sajnos.

Az én kisfiam is az ujját szopizta, de magától abbahagyta. Igaz, hogy észrevettem, hogy ha mondtuk neki, hogy már neki nem illik, meg ne csinálja nyilvánosan, akkor annál görcsösebben ragaszkodott hozzá. Most hogy már nem stesszeljük ezzel, szépen lemondott rólla önként. Ő is most lesz 5 éves és már idejét sem tudom mikor hagyta abba.

Inkább el kell terelni a figyelmét rólla, én úgy tapasztaltam. Neki az elalvásnál volt néha viszza-vissza térő, hogy önkéntelenül bekapta az ujját. De szerette a kezeit a nyakához dugni, mint egy cica, és úgy elaludni. mikor mondtam neki milyen édes amikor a nyakához teszi a kezeit, akkor már nem volt gond az ujjacskával sem, mert onnantól kezdve úgy alugt el, nem az ujjával.

Ami pedig a cumit illeti, szerintem nem fogja sokáig maga után hordani. Az ujjszopizós babáknak a cumi csak játék. Magától meg fogja unni...

Bár nem tudom milyen esze lehetett annak a rokonnak, aki egy 5 éves, vagy majdnem 5 éves gyereknek ad cumit ajándékba... Már bocs. Biztosan téged is bosszant.

2011. ápr. 17. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
23%

Miért hagytad hogy akkor a cumit elfogadja? vagy mikor megláttad nála rögtön elvenni.

5 évesen már elég értelmes hogy állandó mondogatássla leszokjon mindkettöröl, persze nem kell leszidni ha titokban meglátod, de mindig szépen mondogatni hogy ne. ùgy ahogy taknyot sem esszük, úgy az újjunkat sem szopjuk.

Habár nekem még kisebb sokkal a gyerekem, de unokatesóméknál minden nap azt mondták a 3 éves gyereknek (aki annyira szopta az újját, hogy hámlott a böre) hogy vasat kap a szájába, ha tovább szopja, mert elgörbülnek a fogai. lassan de leszokott róla.


cumiról akkor nehéz leszoktatni ha mindig kapja. mi csak alváshoz adjuk, így majd elöször a nappali alvásnál veszem el, aztán az estinél is, max pár nehéz éjszaka de leszokik róla, de másfél éves kora elött nem, mert a szopó reflex egy éves kora után kezd el tünni.

2011. ápr. 17. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
81%

Icipicit mást javasolnék, mint a többiek. :)

Egy öt éves gyerek már a csillagokat lehozná az égről egy dícséretért, sokkal hatékonyabb, mint leszidni.


Amikor látjátok, hogy NEM szopja az ujját, akkor dicsérjétek meg, mondjátok, milyen jó, hogy a kezével nem takarja el a szép arcát, lehet szépen érteni, amit mond, nagyon örültök, hogy most nem szopja az ujját.

Ha cumizik, akkor hagyjátok figyelmen kívül, mintha ott se lenne. (Szülői figyelem megvonása.) Esetleg mondd neki ilyenkor is, hogy nem érted amit mond, mert a keze a szájában van, illetve nem látod az arcát, de addig ne foglalkozz vele, amíg cumizik, hagyd ott.



Mivel egy gyerek semmi másra nem vágyik annyira, mit a szülei figyelmére, meg fogja tanulni, hogy ha nem szopja az ujját, akkor neki az sokkal jobb.


(Más okokból, más probléma miatt, nekünk gyerekpszichológus javasolta ezt a módszert, és viszonylag rövid idő alatt bevált.)

2011. ápr. 17. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%

szia.

utolsó szerintem nagyon jót írt. elnézést az offért, a kisfiam még csak 2 éves de nálunk is cumizik.

és azt csinálom amit az utolsó ért, nem értem amit mond...stb. mint fent.

már csak alváshoz használjuk. bocsánat nem dicsekedni akartam.

a mostani cumi el is tünhet - jó módszer, de kér másikat. vagy be lehet cserélni a varázslatos cumitündérrel egy könyvre. - ezt még nem próbáltam, de állítólag működik.

2011. ápr. 17. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat.Sok hasznos dolgot írtatok, megpróbálom hasznosítani.
2011. ápr. 17. 16:36
 8/16 anonim ***** válasza:
63%

Mar eleg reg volt, olyan 2-3 eves lehettem, de meg mindig emlekszem, hogy anyukam mit mondott, amitol rogton abbahagytam a cumizast. "Megtudja a Mikulas es megharagszik!" A Mikulast megsem haragithattam magamra :D

24 N

2011. ápr. 20. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:

Igen, a Mikulást nagyon tiszteli ő is. :)

De úgy néz ki ez a "vas" dolog bejön.

Elég volt néhány fogszabályzós képet mutatni neki. Azóta a cumit se nagyon láttam....

2011. ápr. 21. 06:44
 10/16 anonim ***** válasza:
Az én kislányom ősszel iskolába megy, nyáron lesz 7 éves. Pár hónapja szokott le a cumiról. Mi már évek óta próbáltuk odaadni a Mikulásnak, aztán a nyuszinak, aztán eldobtuk, majd szedtük elő és fertőtlenítettük, aztán "elhagytuk", de minden előkerült. Azt hittem, hogy soha nem hagyja abba, nagyon függő volt, ráadásul az én lányom nemcsak alváskor szopta, hanem rengetegszer, ami már nagyon idegesített. Aztán egyszer csak felkelt és azt mondta, hogy nem kell neki többet. És tényleg nem kellett. A középső lányom 4 éves, ő is cumizik ezerrel, nem úgy néz ki , mint aki holnap abbahagyja, de lehet ugyanúgy lesz mint a nővére. Lehet, hogy a tiéd is majd egyik napról a másikra fogja abbahagyni....
2011. ápr. 22. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!