Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Mit lehet tenni? Hisztis és...

Jázmin anyucija kérdése:

Mit lehet tenni? Hisztis és makacs a majdnem 4 éves lányom. Már sokszor nem tudom, mihez kezdjek vele. Még soha nem vertem meg, nem is szándékozom, de már sokszor elborul az agyam, és kiabálok, de az sem számít.

Figyelt kérdés
Ha valami nem úgy történik ahogyan ő szeretné, akkor már sír, nem szól hozzánk.Ha elmegyünk tesómékhoz vagy anyáékhoz, fél óráig könyörgöm neki, hogy most már menjünk, akkor is sírva jövünk haza, játékait nem pakolja el maga után, mert nem bírja... Ha valami nem tetszik, mindenért sír. Szerencsére azt nem csinálja, hogy vásárláskor hisztizzen, ha valamit nem veszek meg, de más minden van. Kb. fél éve van ez.
2010. szept. 25. 18:47
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

Kedves Kérdező!

Ha előtte nem volt ilyen,akkor azt tudom mondani: korral jár.

Egyébként,a lassan 4 éves fiamnál bevezettük azt,hogy ha nem rakja el a játékait(természetesen nem rögtön első szóra várom el),akkor én berakom a "kukába" (ez egy kartondoboz,amibe ha bepakoltam,akkor felrakom a padlásra/el előle akárhova,ahol nem talál rá) és kb 1 hónap múlva előveszem,amikor nem látja(pl alvás közben kipakolom neki).

Remélem segítettem:)

2010. szept. 25. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 Kaileena2 válasza:
100%

Nyugodj meg minden gyerek ilyen,de majd kinövi.Ha nem akar jönni felkapod és viszed.Ez vagy 3-tól 6 éves koráig tart,de közben majd enyhül ahogy elkezd értelmesebbé válni.

Ne kényeztessétek nagyon el mert azt foglya hinni,hogy bármit megkaphat és megtehet.Sajnos néha nem árt egy pofon,de azt csak akkor amikor tényleg úgy gondolod,hogy betelt a pohár,egyébként meg szidd le ha rosszat csinál és ne zavarjon,hogy sír max fél óra múlva leülsz beszélgetni vele és egy ekkora gyerek lehet,hogy holnapra el is felejti.

2010. szept. 25. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Amikor besokallok beküldöm a szobába, és csak ülhet az ágyon, aztán mikor megúnja jön, és bocsánatot kér, mondja, hogy szeret, és többet nem fog hisztizni. De ez csak egy-két óra, és megint történik valami, amiért van oka. Felkapni sajna nem tudom nagy pocakkal. :) Apukája ha jelen van, akkor megfogja, és nem érdekli, hogy sír, megyünk haza, de mikor ketten vagyunk, nagyon nehéz vele.
2010. szept. 25. 19:01
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

Ejj, akár a saját fiamról olvasnék:)))

Ő is 4 lesz novemberben.Egyelőre próbálkozok mindennel, nyilván ami nem jön be azt fölöslegesen erőltetem hosszú távon, rá kell jönni, h nála mi hat.Ő is egy egyéniség, nem szabad beskatulyázni, h "gyerek".

Enyém is az apjára hallgat, rám nem...

Bár én nagy pocakkal is simán felemelem meg minden, nagy ritkán kap egy sallert is mikor már nagyon nagy dührohama van vagy bánt....persze ezt nem kell drasztikusan elképzelni.

Aztán mire kitapasztalom, h rá mi hat kezdhetem elölről, mert most 40+2 hetes vagyok és jön a tesó....ki tudja,lehet sőt biztos, h nála meg egészen más válik majd be...

2010. szept. 25. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

Ha nagy a pocakod - kisteso jon - akkor lehet a kezdodo feltekenyseg jele is, bar inkabb sima hisztinek gondolnam. Szerintem a leghatekonyabb, ha ilyenkor nem foglalkozik vele senki, mert mindaddig, amig a hisztizese odafigyelest valt ki beloletek, addig "erdemes" hisztiznie. Ha a hisztijen atneztek, mint a levegon, akkor rajon, hogy ezzel nem megy semmire es abbahagyja. Ha hisztizni kezd, es nem szolsz hozza egyaltalan, akkor hamarabb abbahagyja, mintha nekiallsz konyorogni fel oran at. Gondolkozz el ezen kicsit. O hisztizik, te otthagyod, o abbahagyja mert senki nem szol hozza, beke van. VAGY: O hisztizik, te konyorogsz neki, o tovabbhisztizik, te tovabbkonyorogsz neki, o tovabbhisztizik, te tovabbkonyorogsz neki, o tovabbhisztizik, de ideges leszel... Jo jatek, addig is vele foglalkozik mindenki :D.

A jatekok elrakasa korul pedig tenyleg a kukazsak egy jo modszer :)

2010. szept. 25. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Köszi mindenkinek! Megfogadom a tanácsokat! :) Most este pl. a játék elrakásnál ismét "nem bírom elrakni" volt a válasz, mondtam, akkor mennek a játékok a kukába. Akkor már jött, segített. A hiszti is így lesz, nem foglalkozom vele.
2010. szept. 25. 20:50
 7/13 anonim ***** válasza:
76%
Nálunk sajna nem vált be az, hogy átnézek rajta, vagy nem veszek róla tudomást. Én őrültem meg egy idő múlva. Igy én elég keményen rákiabálok, hogy "fejezd be a hisztést most azonnal". Érdekes, mert befejezi. :) 3 éves lány.
2010. szept. 25. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Kialakulóban van az önálló akarata, amit folyamatosan tesztel - abban a tekintetben, - hogy "meddig mehetek még el?".

Azt tanácsolom, hogy "ne vegyél tudomást" a hisztérikus rohamokról, - "Ha nincs közönség, idővel elmarad az előadás!"

Ahol eredményt kell elérned rövid távon, ott meg azt javaslom, hogy a gyerek kitűzött céljait használd fel arra, hogy befolyásold a viselkedését.

Ha nincs célja, "gyárts" Neki "célokat", - amelyekre később tudsz hivatkozni. Nagyon szeretne valamit a gyerek? - Kösd feltételekhez! -De ügyelj arra, hogy amit megígérsz Neki, az belátható idő belül teljesüljön.

Ezzel a stratégiával viszont fennáll annak a veszélye, hogy egyre nagyobb horderejű célokat fog kiagyalni a Lurkó, - óvatosan kell eljárni abban a tekintetben, hogy milyen kaliberű célok elérésére szoktatod rá a gyereket.

Nehéz eltalálni az egészséges arányokat, de megpróbálhatod ezt is, ha látsz benne fantáziát!

2010. szept. 26. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

...Egyébként Te is elsütheted azt, hogy "Rendben van Kislányom, - akkor én sem fogom ... tudni, amikor szeretnél ... csinálni!"


- Nem baj, ha már kicsi korában megszokja a gyerek azt, hogy mindenért meg kell dolgozni, tenni kell valamit.

Jobban fog működni a későbbiekben is az értékítélete az ehhez hozzászoktatott ifjúnak.

2010. szept. 26. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Köszi! Igen, ez gyakori nálunk, hogy akkor nem veszem meg, vagy akkor én sem... de csak addig tart. Akkor hatásos, egy óra vagy még annyi sem, és jön az újabb hiszti. Sokszor elmondok neki ötször valamit, és mint aki meg sem hallja. Vagy ha látom, hogy nem oké valami, kérdezem mi a baj, inkább elmegy, nem válaszol. Sokszor olyan kis édes, jó kislány,de sokszor mint egy kisördög.
2010. szept. 26. 20:23
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!