Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Hogy lehet kiskamasz gyerek...

Hogy lehet kiskamasz gyerek tempóját növelni?

Figyelt kérdés

Okos aranyos, rendes kisgyerek. De borzasztóan lassú. Már az iskolában is nagy gond ez. Soha nem tudja befejezni a dolgozatait, pedig még plusz időt is kapott rá többször. Ezért a jegyei sem jobbak hármasnál. Amit megcsinál, az általában jó, de nincs ideje befejezni. Itthoni tanulásoknál is órákig üldögél a házi feladat felett. Alig marad ideje játszani, sőt gyakorolni esetleg mást.


Már nem tudom, mit tegyek. Egyébként sportol, ahol gyors a mozgása. Hihetetlen jól és gyorsan gokartozik élőben és a számítógépen is. Szóval csak olyan dolgokban lassú, ami muszájból kell csinálnia. De ami kötelező, kötelező, ezen változtatni nem tudunk.

Nem igazán tudom, mit mondjak már neki. Hogy inspiráljam?

Már gyerekagykontrollon is volt, de semmi javulás.


Valami ötlet?


2011. ápr. 23. 02:16
 1/8 Legszi válasza:
87%
Szerintem érdemes memóriát fejlesztő játékokat játszani vele. Vagy társasozni vele úgy, hogy megadott időre kell neki válaszolni. Mindig egy kicsit rövidebbre... Esetleg B vitamin komplex kúrát tartani, az rengeteg mindenre jó. Jobb az agykapacitás, az állóképeség, erősíti az idegrendszert...
2011. ápr. 23. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
82%
Lehet hogy fáradt.Mennyi idős?
2011. máj. 1. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

12 éves.

Lehet, hogy fáradt, de ki nem fáradt az iskolaév utolsó heteiben? A többi gyerekhez képest, ő sokkal, sokkal lassabb, és nemcsak az iskolaidőszakban.

Mintha nem lenne semmi időérzéke.


A reakcióidőt csökkentő játékokon már rég túl vagyunk. Ügyes minden ilyesmiben. De ott, ahol koncentrálnia kell, sokkal lassabb. Én a magam részéről nem is bánom, ő ilyen, de a suliban ez nagyon kiütközik. Ott van egy időtartam, ami alatt teljesíteni kell. Egy ideig van tolerancia, aztán meg jön a türelmetlenkedés.

2011. máj. 3. 23:22
 4/8 anonim ***** válasza:
64%

Fontos lenni figyelni egy ideig, hogy mennyit alszik,eszik,iszik... 8-10 alvás kéne(különben lehet koncentráció hiány)

Meg ha sokat ül a gép előtt az is káros... adj neki könyvet, tanulj vele nagyon sok verset,memória játékok, versenyezz vele házi feladatoknál stb. lehet, hogy csak el van lustulva... igazából így konkrétumok nélkül elég sok mindentől lehet =)

2011. máj. 6. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Szívesen írok konkrétumokat. A segítség fontos számomra. Tényleg falba ütköztem eddig mindig ezzel a problémával. Pontosan mire gondolsz konkrétumokra?


Keveset számítógépezik, mert korlátozva van nálunk a képernyő előtt ülés (TV, szg), nyilvánvaló okokból.

Már több könyvet kapott olvasni, s szívesen is olvassa, de itt is belép a 22-es csapdája. Mivel lassú a házi feladatoknál is, szinte semmi ideje nem jut olvasni vagy játszani. S ha mégis, akkor is inkább arra inspirálom, hogy menjen inkább levegőre, mozogjon, hisz az is nagyon fontos. Egyszerűen nem fér több dolog - így ebben a tempóban - bele az életébe.

8 órát szokott aludni.


Ha együtt tanulunk, valamivel gyorsabb, mert sürgetem, és nem hagyom kizökkenni a koncentrációból, de amint felállok mellőle, visszaesik. Már nem olyan kisgyerek, kicsit nonszensz, hogy még mindig mellette kell üljek tanuláskor, ezért nem teszem minden alkalommal.


Valójában szerintem az a baj, hogy nagyon könnyen ki lehet billenteni a koncentrációból. Álmodozik, a körülötte lévő dolgokra azonnal reagál (pl. elrepül az ablak előtt egy madár), de az előtt lévő feladatra borzasztó sok időt fecsérel. S nemcsak az ülős feladatokra gondolok, mint pl. a házi feladatok, hanem minden más olyan dolog, amire egy kicsit is oda kell figyelnie (pl. beágyazás, játékai elővétele a szekrényből, vagy ezek elrakása stb.)

A sportban nagyon gyors, ahol futni kell. Vagy szg-es autós játékban, hihetetlen ügyes és gyors reflexszel reagál.


Az még a baj, hogy ő ebbe már beletörődött, ellentétben velem. Ő már elkönyvelte magát, hogy sokkal lassabb a többi gyereknél, s ő ezért butábbnak tartja magát. S ez szomorít el leginkább, noha szerintem szó sincs erről. Ha van ideje rá, akkor olyan mennyiségű dolgot tanul meg vagy csinál meg, hogy én is csak pislogok meglepetésemben.

Viszont minden más elmarad.


Nem tudom, elég részletes voltam-e?

2011. máj. 11. 09:21
 6/8 A kérdező kommentje:

Ja, még annyit, hogy a memóriájával nincs különösebb gond. Sok magolósat tanulunk, főleg idegen nyelvű szavakat. De a versek is jól mennek neki. Sőt szinte minden jó jegye ilyen magolós produkcióból van.

Hogy mennyit eszik/iszik? Szerintem normálisan, mint más gyerek. Sőt itthon is ebédel és a suliban is. :-)) Egyébként egy vékony testalkatú kisgyerek, és mint már mondtam a mozgásban nagyon ügyes és gyors.

Egy ideje szed Omega 3-at.

2011. máj. 11. 09:26
 7/8 anonim ***** válasza:

Szia!

Nekünk is ugyan ez a gondunk. Mi pszichológushoz hordtuk egy ideig, és ott is megállapították, hogy lassú. Azt is, hogy figyelem zavaros, de ennyi

Szerintem, az ilyen gyerekekkel csak türelmesnek kellene lenni, hagyni, hogy kibontakozzon az ami érdekli, és nem rájuk erőltetni mindent... Az én fiam is fáradt, ha hazajön a suliból, lemarad a többiektől, nem érti az angolt, és legalább egy hét, mire három verszszakot megjegyez...

2011. júl. 28. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:

Hahó!

Hasonló cipőben járunk és nem tudjuk mi sem a megoldást. De nagy érdeklődéssel kérdezem, mi lett a vége/megoldás? Hol tartotok? Hogyan folytatódott az életetek ez ügyben? merre orientálódott a gyerkőc?

2022. okt. 5. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!