Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » 2 és fél éves kisfiamnak, ha...

2 és fél éves kisfiamnak, ha problémája van, sokszor rohamot kap. Ez mennyire számít normálisnak?

Figyelt kérdés
Pl. Most bárányhimlős, és nem tud enni, sem inni, sem cumizni, mert a szájában és a nyelvén is vannak hólyagok. Du. nem tudott elaludni, így este 7-kor már annyira fáradt volt, hogy a gyors zuhanyzásnál hisztirohamot kapott.. Rúgott, harapott, karmolt... (Le kellett fogni, hogy egyáltalán picit lemossam, siettem, talán 15 msp volt, közben mindig próbáltam mondani, mit csinálok, nyugtatgatni...) Szörnyű volt.. látszott rajta, hogy totál nincs magánál... Ez az egész borzalom (bárányhimlő, nem evés, rosszul alvás) 4 napja tart, gondolom már nagyon kimerült... Máskor is volt hasonló eset, pszichológusnő szerint normális... De én nagyon aggódom, mert borzasztóak ezek a magánkívüli rohamok, és félek, nehogy vmi ideggyengeség legyen... Vmi nyugtató esetleg?
2011. máj. 11. 21:00
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Láz, fájdalom, éhség, fáradség egy felnötett is kikészitene nem hogy egy 2 évest, a beteg felnőtek sincsenek maguknál betegen ez normális viselkedés csak azért vagy megijedve mert téged is lestrapált a beteg ápolás.
2011. máj. 11. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Köszi a biztatást!
2011. máj. 11. 21:49
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

Ha makkegészséges lenne, akkor is épp mostanság lép be a dackorszakba, vagy már benne van nyakig. Rémálom lesz, de mire elballag a gimiből,könny szökik majd a szemedbe, ha visszagondolsz a jó kis babás dackorszakra:-))

Ha ilyen sz@r közérzet, koplalás,nem alvás után van még ereje, meg kedve csípnirúgniharapni akkor stramm kis pasi, és nincs semmi baj az idegeivel. Kitartás, türelem, tízigszámolj, nagylevegő, jobb jön majd utána.:-)))

2011. máj. 11. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm!!! :)
2011. máj. 11. 23:37
 5/14 anonim ***** válasza:

Minden rendben lesz miest meggyógyul. Most már te is ki lehetsz idegileg, és érzékenyebb vagy. Normális. Ő is így érez és nem is tudja hova tenni ezt még nem tudja feldolgozni hogyan is tudná .

Én kismama voltam mikor már egy hónapja beteg voltam hörghuruttal. Fájtam köhögtem, nem aludtam gyógyit nem mertem, kibuktam. Éjjel ültem a földön magamon kívül sírva. tök fura volt anyum meg ült velem szemben, és olyan volt az egész, mintha baba lettem volna ő pedig az én anyum. Próbálta vígasztalni a kismama lányát :-)

Még mi felnőttek is kikelünk magunkból, ne lepődjünk meg a kicsinken, ha megteszi főleg ha okkal teszi.

2O évesen voltam bárányhimlős szinte egyik percről a másikra. Dolgozni mentem frankó két óra múlva ráz a hideg, 3 óra múlva elzavartak a dokihoz. És innen is csak 2 hét múlva jöttek elő a pöttyek végre addig csak a véremet vették. Nagyon kellemetlen egy betegség volt, ez az kettő ami igen kikészített.

Nyugodj le, ha tudsz, próbálkozz mindenesestre, minden rendben lesz, elfog Neki múlni és visszamegy a régibe !

2011. máj. 14. 03:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Addig rendben is van, hogy ha beteg, ilyen .De előfordult már akkor is ilyen viselkedés, amikor egészséges volt... csak éppen nem úgy történt vmi, ahogy ő szerette volna...
2011. máj. 15. 09:57
 7/14 anonim ***** válasza:

hát sztem ez egészségesen is normális ennyi idős ygereknél, nemhogy betegen....amúgy dackorszaknak hívják. ;)

az én kislányom is szokott ilyen szimpatikus rohamokat kapni, sikongva bömböl, közben kántálja hogy nem nem ! és nem lehet mit kezdeni vele. ő ált. ha hisztirohamot kap, feljön az ölembe, de ott is folytatja ezt a műsort....míg meg nem nyugszik. ilyenkor bár esz az ideg (terhes is vagyok mellette a 25. hétben), de nagyon nyugodtan viselkedem vele, halkan beszélek hozzá (amikor már eljutott abba a stádiumba, hogy egyáltalán érdemes bármit mondanom), ez ált. megnyugtatja egy idő után. egy-egy ilyen roham után ált. nincs semmi baja a továbbiakban. ő június végén lesz 2,5 éves.

2011. máj. 16. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
Köszi! :)Igen, tudom, h dackorszak, csak nem tudom néha, mi fér ebbe bele... :)
2011. máj. 17. 10:14
 9/14 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Az én fiam is 2,5 éves,hasonló tünetekkel:)!

Sajnos tényleg ezzel a korral jár...

Az én fiam is sokszor visít,ha nem úgy van valami,ahogy ő szeretné,ezeket próbálom "leszerelni",kedves hangon megkérdezem,hogy mi a baj,vagy ha nagyon nem megy,akkor mehet a szobájába,és ülhet 5 percig az ágyán.

Legtöbbször 1 perc után jön hozzám megkérdezni,hogy mikor jár le a bünti:)?!

Ha most beteg,akkor viszont a sok türelem és babusgatás a megoldás,én sokszor az ölembe veszem,és 2,5 éve ugyanazt a dallamot dúdolom neki,attól megnyugszik,vagy a zenélőmaciját zenéltetem,azt már a pocakban is szerette:)!


Sok sikert és jobbulást!

(az én fiam februárban volt himlős)

2011. máj. 17. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
:) Köszi szépen!!! :)
2011. máj. 18. 16:22
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!