Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Mi lehet a baja a maximalista,...

Mi lehet a baja a maximalista, nulla kudarctűrűrő képességgel rendelkező, okos, de gyakran dührohamokkal küzdő 11 éves kisfiamnak?

Figyelt kérdés
2011. aug. 26. 16:46
 1/10 anonim ***** válasza:
71%
Az, hogy maximalista, nulla a kudarctűrő képessége és dührohamai vannak...
2011. aug. 26. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Maximalista, és nulla a kudarctűrő képessége. Ilyenkor a legnehezebb nekik, mert még erős a gyerekkori szülőknek, felnőtteknek való megfelelési vágy, ugyanakkor már lassan kezd serdülni, és a társainak is mindenáron meg akar felelni. Majd az élet szép lassan megedzi.
2011. aug. 26. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Azt kérdezed, hogy mitől van, hogy maximalista, nulla kudarctűrőképessége és dührohamai vannak?


Asperger szindrómás, most hallottam a rádióban, Pécsen vagy egy doktornő, aki ilyen gyerekekkel foglalkozik és kurzusokok megtanítja, hogyan tűrjék a kudarcot, ne legyenek maximalisták és hogyan fékezzék a dührohamaikat.

2011. aug. 26. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! :)

Melyik rádióban hallottál erről az asperger dologról?

2011. aug. 26. 17:08
 5/10 anonim ***** válasza:

Természetesen a Kossuth rádióban.

Egyébként én ezelőtt nem hallottam az Aspergerről meg erről a betegségről, de ez egy nagyon hosszú műsor volt, egy kisfiúval is volt egy hosszú beszélgetés, aki pont ezeket a tüneteket mondta el.


Persze lehet semmi köze a fiadhoz, de élénken bennem él ez a műsor, mert egészséges gyerekek szülei is sokat tanulhattak belőle. De ott a műsorban szereplő kisfiú és anyukája pont ezeket a tüneteket mondta el és hogy a terápián ezt tanítják meg kezelni.

2011. aug. 26. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
2011. aug. 26. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Asperger szindróma ennél sokkal összetettebb, hogy három-négy tulakdonság alapján ilyet mondj valakiről. Kicsit ideggyenge. Te mennyit kiabáltál vele eddig? Vagy az apja esetleg? Sokat kikapott kiskorában, vagy esetleg most, mert igy kezeled a dühös hisztiket? Ezek a rohamok nem hisztik inkább? Mert nem mindegy. Mert hisztizni ugy tud a 12 éves keresztfiam, hogy kétségbeejtő. A mamájával szájal, ordit, csapkod. De korántsem aspergeres, az biztos.
2011. aug. 27. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Az Asperger-szindróma az autizmus "enyhébb" változata, sok egyéb tünete is van. Pl. a szociális képesség hiánya, az arc szinte mimikátlansága, az érzelmek kimutatásának hiánya stb. Voltál már vele szakembernél? Ne várj addig, amíg nehezebben kezelhetővé válik.
2011. aug. 27. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
87%
Mielőtt ilyeneket írtok gondoljátok már végig, hogy vannak hipok is az oldalon-mint én- és már láttam magamban ennyi tünet után az autizmust..még tesztet is töltöttem ki..de aztán rájöttem, hogy tuti nem az, mert csak a kérdező tünetei vannak nálam is...ideggyengeség lehet tényleg..engem sokat szidtak kiskoromban, mindig maxot vártak..suliban úgy búcsúztak, hogy jólegyek mert hanem akkor kutyavilág lesz..köszi :o)
2011. aug. 27. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! :)

Örülök, hogy ilyen sokan segítettek.

Mivel oxigénhiánnyal született, ezért biztosan ideggyenge. A maximalizmusa sajnos nem az elvárások miatt alakult ki, hanem szerintem öröklött tulajdonság.

Nagyon nehéz eset! Látszólag minden rendben van vele, de iskolai környezetben megzakkan. Tavaly a második félévben viselkedése miatt magántanuló lett... Mindemelett kitűnő tanuló. Engem az bánt, hogy az orvosok és a pszichológusok csak széttárják a kezüket! Senki sem tudja mi a baja!

2011. aug. 28. 21:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!