Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » 15 eves lanyom szerelmes a...

15 eves lanyom szerelmes a neveloapjaba? Mit csinaljak vele?

Figyelt kérdés
5 eves kora ota a jelenlegi parommal vagyok,tehat igazabol O nevelte fel a lanyom. Most megis ferfikent tekint ra? Egyre durvabb a helyzet. Van erre megoldas?
2011. jún. 7. 11:17
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 1/117 anonim ***** válasza:
7%

Kemény szitu.

Én nem nagyon látok más megoldást,mint szétválni,vagy valami bentlakásos iskolába küldeni a lányt,mielőtt baj lesz,de mindenekelőtt pszichológushoz vinni a gyereket,mert ez nem normális gondolkodás.

2011. jún. 7. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/117 anonim ***** válasza:
77%

Ez nagyon durván hangzik!Lehet párod, túl figyelmes vagy nem tudom.Ilyen korban nagyon szeretik a lányok, hogy ha egy férfi oda figyel rájuk.

Megkérdezhetem, hogy ez a dolog, hogyan nyilvánul meg?

A korabeli fiúk nem érdeklik?

2011. jún. 7. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/117 anonim ***** válasza:
100%
Írj le néhány olyan cselekedeted, amiből arra következtetsz, hogy szerelmes! Enélkül csak elhamarkodottan ítélkeznénk.
2011. jún. 7. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/117 anonim ***** válasza:
52%
Hát igen...
2011. jún. 7. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/117 A kérdező kommentje:
Eloszor csak olyan aprosagokkal kezdodott,hogy egyre tobbet kereste a parom tarsasagat.(Elotte nem nagyon volt jellemzo ra). Aztan sokszor csak ugy beleult az olebe. Sem en,sem a parom nem tudtuk hova tenni a dolgot es eleg kenyelmetlenul ereztuk magunkat. Parom meleste,hogy kb 3 hete szajoncsokolta a lanyom,persze utana azt mondta,hogy veletlen volt. Erre tegnap lebukott,hogy leskelodik a parom utan a furdobe es kozben magat fogdosta.(Persze nem mondtam neki,hogy lattam,amit csinalt,hirtelen kopni-nyelni nem tudtam. Szoval nem tudja,hogy tudom.) Kezdek nagyon aggodni! :(
2011. jún. 7. 11:31
 6/117 anonim ***** válasza:
100%

Elég drasztikusnak tartom, amit az első mond. Az viszont érdekes lehet, hogy a lányodnak milyen a kapcsolata az igazi apjával.Nekem az ugrott be először, hogy kettőjük viszonya problémás lehet, zavarok vannak benne a férfi-nő kapcsolattal kapcsolatban (aminek ugye az apa-lány kapcsolat az alapja), és valahogy ez úgy "csapódik le", hogy szerelmesnek érzi magát a párodba.


Szerintem igazából ne csináljatok semmit, tutira ki fogja nőni. Üljetek le vele, és magyarázzátok el neki, hogy amit érzés nem szerelem, mert az ember nem szerelmes abba, aki felnevelte. Ha bármilyen formában "tolakodik" a páros felé, hárítsatok határozottan, de soha ne megalázóan!


Remélem, minél előbb kinövi a dolgot!

2011. jún. 7. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/117 anonim ***** válasza:
100%

Lehet, hogy van a lányban egy jó adag apakomplexus.

Először el kéne vele beszélgetni, hogy ez tényleg így van-e.


Aztán tisztázni kéne, hogy a párodnak ő olyan, mint a gyereke, tehát ne is reménykedjen, és nyugodjon bele, hogy soha nem lesz viszonozva a fellángolása. Másrészt tudatosítani, hogy ti együttmaradtok, tehát kettőtöket se tud szétmarni (ha netán vannak erre utaló próbálkozások).

Beszélni kell vele, hogy a legtöbb lány a tanára iránt érez ilyen viszonzatlan, reménytelen szerelmet, és ez csak annyit jelent, hogy ő lesz a minta később, ilyen férfit fog majd keresni, ha idősebb lesz.

El fog múlni ez a lángolás, neki meg meg kell őriznie a méltóságát, a higgadtságát, mert később igen kellemetlen lesz számára, ha nem így tesz. Bizony, ez is a nővé válás része, hogy ilyen helyzetben megtanul viselkedni, nem bonyolódik bele mindenféle praktikákba, megőrzi a méltóságát, mert még többször is előfordulhat, hogy olyanba esik bele, akivel nem lehet semmi.


Ezt persze teljesen őszintén, még ha ő tiltakozik is.

Ebben az esetben kifejezetten üdvös lenne, ha többet mehetne a barátnőivel nyáron csavarogni, esetleg egy-egy házibuliba, hátha találkozik egy fiúval, és erre a betegségre is legjobb gyógyszer a kutyaharapást szőrével.

2011. jún. 7. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/117 anonim ***** válasza:
78%
11:32-essel teljesen egyetértek!
2011. jún. 7. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/117 A kérdező kommentje:
Elhagyni a mostani parom nem szeretnem,egyebkent is van egy 3 eves kislanyunk. A nagylanyom kapcsolata jo az apjaval,surun talalkoznak,beszelnek telefonon. Bulizni is szinte minden hetvegen jar,jo tanulo,egyaltalan nincs rovid porazon fogva. Lehet,hogy kinovi..oke..de azert megiscsak durva szerintem,hogy a neveloapjara onkielegit. Megprobalok beszelni vele,ha hazert a sulibol. ez igy nem mehet tovabb.
2011. jún. 7. 11:45
 10/117 anonim ***** válasza:
32%

Több megoldást tudok, ebben a sorrendben:


1. Megbeszélni a lányoddal, hogy ez nem oké, szükség szerint pszichológushoz vinni

2. Tudatosítani a lányodban, hogy a párod hozzád tartozik. Ha ő a vetélytársad kíván lenni, akkor te a családban elfoglalt pozíciódnál fogva fogsz dönteni arról, hogy elkülönítsd őket egymástól

3. Végső eset: Ha a párod benne van és te nem vagy féltékeny típus, akkor engedd, hogy viszony legyen köztük. Jó eséllyel elmúlik majd.

2011. jún. 7. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!