Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Túl korán benőtt a kisfiam...

Túl korán benőtt a kisfiam nagy kutacsa. Mennyire aggódjak?

Figyelt kérdés

Kisfiam 10. hetes és benőtt a kutacsa:( A kicsi is, a nagy is.

Eléggé aggódom, hogy nagy baj lehet belőle.

Tapasztalat?


2009. márc. 25. 16:05
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
63%

Nem hiszem, hogy baj lenne belőle, hisz a még nem benőtt kutacs csak annyiban más, hogy jobban kell vigyázni, "funkciója" nincs.

Ha még csak 10 hetes a kisfiad, gyakran jártok védőnőhöz vagy dokihoz tanácsadásra, legközelebb kérdezd meg, vagy ha nagyon aggódsz, hívd fel, majd ő megnyugtat. :)

2009. márc. 26. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
100%
Biztos vagy benne hogy benőtt? Én is azt hittem a kisfiamnál, mert nagy, kerek és csontos feje volt születésétől (nem is tudott normál úton megszületni), és én máig nem tudom kitapintani a kutacsot. Védőnő megnézte és szerinte ott van és rendben van. Mindenesetre szépen fejlődik (lekopogom), most öt hónapos.
2009. márc. 26. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
100%
Az én fiamnál is csak akkor volt észre vehető, ha szomjas vagy éhes volt! Volt, hogy én is napokig nem éreztem neki! Később már tudtam, ha érzem, hogy puhább neki akkor bizti szomjas! Szerintem sem nőtt még az be neki csak minden rendben a babóval és azért nem érzed!
2009. márc. 27. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 A kérdező kommentje:

Sajnos az orvosok állapították meg. Nagykutacs: zárt

Arra lennék kiváncsi, hogyha valaki hasonló cipőbe járt, akkor mi történt a kisbabájával??? Mekkora baj volt, kellett -e műteni????

2009. márc. 27. 12:37
 5/21 anonim ***** válasza:
37%

HA orvos állapította meg, mondta volna, ha baj van..

Ugyan már, miért kéne ezért műteni, és azt hogy képzelnéd el, kilyukasztják a koponyáját?!

Ne aggódj, ha a doki nem mondott semmit, örülj, hogy hamar túl vagytok rajta:)

Első voltam.

2009. márc. 27. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
90%

Szia!

Megint én (első és utolsó)

Utána néztem kicsit a neten..


"A kutacsok jelentősége az, hogy hajlékonyságuk megkönnyíti a szülést és lehetővé teszi a koponya későbbi növekedését.

A kutacsok idővel megkeményednek. Míg a hátsó és oldalsó kutacsok esetén ez kb. hat hónapos korban történik, az elülső kutacs csak a harmadik év közepe táján kezd megkeményedni, teljes osszifikáció (csontosodás) pedig csak a késői huszas évkor és 50 éves kor között következik be." (wikipedia)


"A nagykutacs (a csecsemő "feje lágya", rombusz alakú, a fejtetőn középen a homlokcsont felső széle mögött) a 2. életév végén záródik, a kiskutacs (háromszögletű, az előbbi mögött a nyakszirtcsont felső széle előtt) viszont már a születés utáni 2. hónapban. A varratok teljes elcsontosodása azonban lényegesen később, kb. a 2.-3. évtizedben következik be." (mimi)


Szóval nem hiszem, hogy az összes kutacsa benőtt volna, tényleg mondták volna, ha baj vanb, hidd el! A gyerekdokik akkor is szólnak, ha nincs is semmi, tapasztalat... Nyugi!!

2009. márc. 27. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 A kérdező kommentje:

Az orvos annyit mondott, hogy "dupla felkiáltós" ez a kutacs.

Mivel a nagykutacs 1-1,5 éves kor között záródik és mi még csak 10. hetesek vagyunk.

Hetente kell nézni a fejkörfogatát.

Én a "korai záródott kutacsra" elég durva műtéteket találtam.Pl.: csónakfejűség és hasonló.

Szóval tényleg félek, hogy meglékelhetik a picike fejecskéjét:((((

2009. márc. 27. 13:55
 8/21 anonim ***** válasza:
100%

2. vagyok, az alábbi babanet-es fórumot találtam. Kicsit régi, de többen írnak, akik hasonló problémával küzdöttek. Esetleg fel tudod velük venni a kapcsolatot. Ja, és orvosokat is javasolnak.


[link]

2009. márc. 27. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
100%
Néhány tanítványommal fordult elő ilyen, anamnézisből tudom. Ilyenkor az okozhat problémát, ha túlcsontosodik a fej, hiszen akkor eltorzul a csont formája. Ha úgy döntenek az orvosok, hogy műtét, akkor se kell pánikba esni (te jó ég, én is ezt tenném, nem osztom az észt) mert a beavatkozással helyre tudják tenni a fejecskéjét. Nem lesz fogyatékos és nem fog látszódni sem. Kívánom a legjobbakat!
2009. márc. 30. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 A kérdező kommentje:

Kedves utolsó válaszoló!

Köszönöm a bíztatást! Ha műtétre kerülne sor, akkor egy műtét vagy műtétek sorozatára lenne szükség????

2009. márc. 30. 20:20
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!