Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Túl korán benőtt a kisfiam...

Túl korán benőtt a kisfiam nagy kutacsa. Mennyire aggódjak?

Figyelt kérdés

Kisfiam 10. hetes és benőtt a kutacsa:( A kicsi is, a nagy is.

Eléggé aggódom, hogy nagy baj lehet belőle.

Tapasztalat?


2009. márc. 25. 16:05
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
100%
Úgy tudom 2 műtét, de van ahol elég 1 is. Ugye a csontosodás 2 éves kor körül fejeződik be. Ez függ attól, hogy mennyire csontosodik a fejecskéje. Nem lesz baj, gyakran előfordul ám ez.
2009. márc. 30. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim válasza:
100%
Az én fiammal is ez történt és súlyos beszédhibás lett! Figyelj a mozgására és a beszédére. Keresd fel a Korai Fejlesztő Központot, ha nem úgy fejlődik ahogy kellene. Minél hamarabb. Mi műtét nélkül megúsztuk, csak egy kicsiot nehezebben megy a tanulás (helyesírás), de ettől még ugyanolyan okos és szeretnivaló gyerek. A fej problémákat pl. csúcsos koponya lehet orvosolni egy jó fodrásszal (pl. bubifrizura)
2009. jún. 6. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 A kérdező kommentje:

Kedves utolsó válaszoló!

Kérlek írd le, hogy pontosan mi a helyzet veletek. Hogy derült ki, mi derült ki, stb...

Nagyon aggódom, kérlek írj!!!!

2009. jún. 6. 15:18
 14/21 A kérdező kommentje:

Ha még valamilyikőtök visszanéz ide: megműtötték a fiamat 7 hónapos korában. Fültől-fülig történt a bemetszés, Debrecenben. Most 13 hónapos és 2010.áprilisban kell mennünk kontrollra.

11 hónaposan szaladt, tündéri, műtétet hamar túlvészelte.

2010. febr. 12. 15:36
 15/21 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Nagyon örülök Nektek és persze továbbra is szorítok hogy minden OK legyen! Üdv és kitartás!
2010. febr. 18. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 A kérdező kommentje:

Megint írok, hátha valakit érdekel.

Most 3 éves a fiam, volt 1 műtét és lesz még, mert már az összes varrat ELCSONTOSODOTT:((((

Benyomatképződés is látható a koponyán.

Nem tudom, hogy még hány műtét lesz és miért csontosodik ennyire, de ez van.

Viselkedése elég problémás. Akaratos, hisztis, öntörvényű, keményfejű, hiperaktivitás összes tünetét mutatja és figyelemzavaros erősen.

Nem tudom mi lesz felnőttkorában:(((((

2012. febr. 2. 08:49
 17/21 anonim ***** válasza:

Kedves anyatárs! Ahogy elkezdtem olvasni, éreztem, hogy írni fogok... Mert az nem lehet, hogy 10hetesen csontosodik a kutacs és ne parázz, mert ez normális, stb. Együttérzésem! Ehhez képest az én 13 hónaposomnak alig van baja. :-) Igaz, öt hónapig nem látta gyerekorvos, úgyhogy nem tudom mikor tűnhetett el a kutacsa.

Veletek mizujs egy év elteltével?

2013. nov. 19. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 A kérdező kommentje:

Szia, de, elcsontosodott 3 hónapos korára, torzan nőtt a feje, lamdoid craniosynostózissal műtötték 8 hónapos korában.

Most 5 éves lesz, nemsokára kell mennünk az újabb kontrollra.

Sok, ilyen rendellenességben szenvedő babának már az anyaméhben elcsontosodik.

Műtét nélkül fogyatékos lesz a gyerek.

2013. nov. 20. 08:32
 19/21 A kérdező kommentje:
Egyébként a gyerekedet is műtötték? ugyanez a rendellenesség áll fent nála?
2013. nov. 20. 08:33
 20/21 anonim ***** válasza:
Hogy vagytok azóta? Hogy van a fiad?
2019. aug. 25. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!