Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » A kisfiam 6 éves sokszor...

A kisfiam 6 éves sokszor előfordul, hogy elalvás előtt hasra fordul és úgy dörzsöli magát az ágyhoz egyértelműen örömszerzés céljából. Hogyan kezeljem ezt a dolgot?

Figyelt kérdés

A kisfiam 6 éves. Elalvás előtt v. ha unatkozik a fügyijét dörzsölgeti. Próbáltam vele beszélni már erről, de nem sok sikerrel. Lehet, hogy túl komolyan veszem?

Nagyon tanácstalan vagyok, mert nem tudom, mit kéne csinálnom.

(Úgy gondolom, hogy érzelmileg kiegyensúlyozott gyerek. Nem hiszem, hogy ennek a "tevékenységnek" a hátterében valami lelki eredetű dolog van.)


2009. ápr. 4. 21:47
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
100%

Igaza van az óvónőnek. ebben a korban jön elő először a szexualitás ösztöne, persze még tudattalanul. ez a dolog a kisfiú egészséges pszichoszexuális fejlődésének része. semmiképpen nem szabad ezért megszidni, vagy megszégyeníteni a gyereket. ez szépen le fog csengeni, majd legközelebb serdülőkorban jön elő ismét, tudatosan

(egy leendő tanár)

2009. ápr. 10. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
100%

Túl komolyan vezsed

De azt meg lehet tőle kérni, hogy mások előtt ne csinálja

2009. ápr. 14. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 A kérdező kommentje:

Mindenkinek nagyon köszönöm a válaszokat.

A cikket is elolvastam és nagyon tetszett.


Az óvónéninek külön üzenem, hogy akkor lett ebből igazán probléma (számomra), amikor a mi óvónénink szólt nekem, hogy alvásidőben dörzsölőzik a kisfiú. Én ezt már rég észrevettem ekkor, de én is úgy gondoltam, hogy nem kell ezért rászólni - különösen akkor, ha úgy érzem, egyébként meg minden más rendben van. Szóval pont az óvónéni miatt kezdtem el aggódni ... és az az igazság, hogy kicsit én éreztem magam megszégyenítve ... :o(


Hogy ne beszéljünk róla a kisfiammal, azon már túl vagyunk ... erről már nem lehetett nem beszélni és - sokótok szerint talán helytelenül - úgy gondoltam, hogy nem baj, ha ezt azért valamilyen keretek közé helyezzük ... megszégyenítés és irgum-burgum nélkül ...

(mint ahogy írta is egy másik anyuka, hogy megbeszélték, hogy az udvaron ne, stb ...


Szóval köszönöm.

Kicsit már nyugodtabb vagyok.

:o)

2009. ápr. 28. 23:58
 14/14 anonim válasza:
Egy fiú kamasz kor előtt még képtelen magának szexuális örömszerzésre.
2012. okt. 10. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!