Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » A gyerekem bántj a többieket...

A gyerekem bántj a többieket három és fél éves, gyámhatóságon fel akanak jelenteni, mit tehetek? Vagy mire számithatok, akiket bánt azok 5 évessek vagy idősebbek?

Figyelt kérdés
A gyermekem egy évvel ezelőtt a játszótéren többször több gyereket ha begurult. Valamit nem kapott meg megharapott, szerencsére ezt már kinőttünk, most a löködés van napirenden rosszabb esetben pedig egy kézzel fojtogatás. Bár önvédelem volt mert rajta feküdtek. Mit tehetek?a szülők mondták hogy mivel nem első eset..stb.feljelentenek a gyámhivatalnál vagy a rendőrségen.vagy valahol.ha még lesz ilyen.mit várhatok ha feljelenteke.tudni kell hogy a lányom három és fél éves a másik vagy a többiek 5 évesek vagy annál idősebbek.köszönöm
2011. júl. 26. 21:35
1 2 3
 11/21 anonim válasza:

01:26-nak:

A könyv: Adele Faber& Elaine Mazlish : Testvérek féltékenység nélkül


*****


16 L



* Automatikusan eltávolított tartalom.
2011. júl. 27. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:

Egyébként a gyermekpszichológus is hasonlót csinál. 1 órán keresztül "szedi ki" a gyerek dühét. Van egy játszóházikó és mindenkit megszemélyesít a gyermek majd nyugodtan verekedhetnek, dühösek lehetnek.

Az én fiam is tele van agresszióval sajnos. Én magamtól vittem a tanácsadóba amikor láttam minden igyekezetem kevés. Elfolytotta az agressziót, de mégis benne maradt és a leglehetetlenebb helyzetben kijött rajta elég durván. 3 évesen vittem. Azt mondta korai és egy darabig csak mi mentünk be, majd mégiscsak kíváncsi lett a fiamra és alig múlt 3 amikor elkezdte nála a terápiát. Azért korainak mondják, mert nem minden gyerek beszél folyékonyan tisztán 3 évesen és nem tudják vele elmondatni a dolgokat. De nálunk teljesen nagyfiúsan beszélt így hamarabb elkezdődhetett a terápia. Végülis a lényege a probléma gyökerének felfedése volt, hagyta kibontakozni a játékterápiával. És bizony volt az agressziónak alapja, annyira hihetetlen múltbéli dolgok okozták, és ezt mind előtudta vele hozatni. Ami sokat segített nekünk. Valamint az is, hogy ott abban az egy órában az összes agresszióját "kiélhette", és gyakorlatilag ez elég volt a következő 1 hétig.

2011. júl. 27. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
72%
Ezek szerint a normális gyerekeknek tűrniük kell az agresszív társaik viselkedését?
2011. júl. 31. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
70%
7-27 6.15:nincs igazad,jogilag is tehetnek lépéseket.Ha a gyámügyhöz fordulnak-pláne ha több szülő-tenni fognak lépéseket.Pl.neveslési tanácsadóba iránytják őket,vagy kötelezik valamilyen kezelésre(gyermekpszichológus).Ha az én gyerekeim valamelyikével csinálná,biztos,hogy nem hagynám annyibanFojtogatás?Jézusom,azért ez túl megy azon a határon,amit én elfogadok.
2011. júl. 31. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:

Nos, az, hogy lefényképezed a horzsolást a gyereked lábán, nem jelent semmiféle bizonyítékot, viszont az, hogy lefényképezik, hogy fojtogat, az egyértelmű.

Javaslom, hogy vidd idegen környezetű játszótérre, figyeld meg, hogy ott hogy illeszkedik be, stb.

Otthon mit tapasztal? Könnyen lehet, hogy bennetek van a hiba. Ez lehet valamilyen betegség tünete is. vidd "sportolni" minél többet.

2011. aug. 7. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 A kérdező kommentje:

sziasztok igen sok meglátás..nem szó szerinte bántani akarja..vagy fojtogatni,ugy kapta el egyszerüen.és akkor ha teszenk a szülők valamit,hogy gyerekpszichologushoz kerüljünk...attól mi még megyünk a játszóra,közel van..nem fogok elmenni.stb)próbálom valamikor máshova is vinni,de nem fogom mindig)a fojtogatás miért lenne egyértelmü,??2-3 centis folt a nyakán,ami akár attól is lehet hogy megvakarja..én is tudok egy egyszerü vakarással elérni.nos akkor mi van:

?

nem mondta senki sem hogy türniük kell a gyerekem viselekdsét,de ha egyértelmüen a gyerekem ellen nevelik az övéket.nem köszönnek neki,játékot nem adnak neki,az enyém meg mindent odaad nekik)de maguktól a gyerekek nem haragudnak az enyémre, 10 perc mulva ment és játszott a gyerekemmel.és mi van ha ugy lépnek a gyerekem fejére hogy kitörik a nyaka?jah...annak nincs ugy nyoma!

2011. aug. 7. 12:37
 17/21 A kérdező kommentje:
nem maga a fojtogatást fényképezték le,hanemutána a foltot a nyakán..arra is akárki azt mond amit akar..ha engem megtaposnak..hááát nem tudom)ok persze ne verekedjen...aláirom.nekem sem tetszene ha az én gyerekekmet bántanák.de mi van az ovodában?ott nem nyul senki sem a másikhoz...:D ugye? és milyen az iskola?nem egyszerü az élet.az enyém kisebb a nagyobbak meg cukkolják?mit csináljon?nézzel el minden felett.félre ne értsetek nem azt mondom hogy verekedjen..mert én sem értek vele egyet!
2011. aug. 7. 12:39
 18/21 A kérdező kommentje:
a gyerekem már nem bántja a többieket..sőt nagyon jó.ha kezébe van valami,és ki akarják venni akezéből..nagyon okosan tájékoztatja a feltételekről..a többi nagyobbb "okosabb" gyereket.: mondja nekik..ha elkéred odaadom,ne tépd ki a kezemből.már probléma nincs aminek nagyon örülök)köszönöm a kedves hozzászólásokat:)
2011. aug. 29. 12:49
 19/21 anonim ***** válasza:
Ügyesek vagytok! :)
2011. aug. 30. 05:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
Többet kell vele foglalkozni,hogy érezze törődsz vele.
2016. jún. 29. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!