Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Ha egy adott pszichológiai...

Ha egy adott pszichológiai kórkép több eleme ráillik a gyerekre, de nem mind, akkor mi van?

Figyelt kérdés
jelen esetben a hiperkinetikus magatartászavar. némelyik nagyon is passzol, egypár viszont nagyon nem. tudom, vigyem el szakemberhez...jártunk korai fejlesztőbe majdnem 2 évig, ahol most már midnent rendben levőnek találtak, én mondjuk enm....mindenesetre júniusban kellett menni utoljára. (egyébiránt a hiperkinetikus szindróma szóba se került mint diagnózis ott, igazából semmilyen diagnózis nem volt). és finoman szólva aggódom, mert más a gyermekem, mint a többi, ez nyilvánvaló, hiába a fejlesztés.
2011. aug. 3. 15:04
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:

Egy szempont: az orvosok érdekeltek abban, hogy problémát (betegséget) diagnosztizáljanak (pénz, ill. statisztika miatt állami pénz).

Ettől függetlenül érdemes különféle szakemberek tanácsát kikérni (ha jól értem, már meg is tetted, legalábbis egyik irányban), te pedig összegezd magadban mindezt, plusz hallgass megérzésedre, mi legyen a további teendő.

Amit mindenképpen javaslok -bár feltételezem, hogy eddig is megtetted-, hogy foglalkozz vele mind többet, éreztesd vele szereteted, mutass figyelmet iránta (amikor beszél, olyankor is), NE fejleszd (esetleg szakember tegye), engedj inkább maximális időt számára, hogy KIFEJEZHESSE SAJÁT MAGÁBÓL benyomásait, érzelmeit, főként szabad, kötetlen játék során, meg amikor beszél. Türelem, figyelem, szeretet, önkifejezése támogatása (lelki kibontakoztatás) - ezeket tartom kulcsszónak.

2011. aug. 4. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 A kérdező kommentje:

köszi a válaszokat.

aki azt írta, én akarom ráhúzni a gyerekre a betegséeget: elhiheti, hogy nem így van! nem ismerek nagyobb kínt ennél, minthogy éjjel már aludni sem tudok miatta. rémeket látok, hogy majd elkallódik stb. én lennék a legboldogabb ha nem kellene ezen aggódnom....

én sosem képzeltem el magamnak semmilyen gyereket, nem az zavar, hogy nem ő a társaság középpontja. én magam is csak baráti társaságban tudok feloldóni, idegenekkel elég gátlásos vagyok. és azt, hogy nem tud beilleszkedni gyerektársaságba, nem úgy értem, hogy nem játszik együtt másokkal, tudom, hogy ebben a korban ez még nem vagy alig jellemző. de pl. a játszón az ekkora vagy még fiatalabb gyerekek is néha azért kergetőznek, adogatják egymásnak a homokozócuccokat, egymás után mennek a csúszdán, nevetgélve...az enyém, ha csak megközelíti egy gyerek, elhúzódik, ha sokan vannak, akkor menjünk haza....néha trükkel le tudom szerelni, de van hogy nem. tudom, hogy érzékeny, ezzel sincs bajom. csak azzal, hogy sokszor olyan zaklatott, nem tudom máshogy kifejezni, és a beszédmódja is olyan, szinte várom, mikor robban ki belőle valami nagy feszültség....

sosem akartam erőszakkal megváltoztatni, mindnig cska finoman ösztötnöztem, amit nem akart, nem erőltettem, sőt én vagyok az, aki a családdal szemben úgymond "megvédi", pl. nem erőltetem, hogy hagyja el a pelenkát, gondolom, majdcsak eljön ez is, nem veszem el tőle a cumit erőszakkal, mert ha elkeseredik, akkor nagyon kell neki, meg persze alváshoz is...mindig türelmesen igyekeztem hozzáállni, amúgy nagyon okos, fantáziadús kislány, a korát mesze meghaladja a gondolkodása (nagyon sokat is foglalkoztam/foglalkozom vele, mindig is igényelte az átlagon felüli foglalkozást). remélem, igaza van annak a válaszolónak, aki azt írta, hogy teljesen átlagos, érzékeny gyerek. még ha így is van, és persze neki is vannak ilyen és olyan napjai is, van amikor nem annyira aggaszt, van hogy megőrülök az aggodalomtól, szóval, még ha így is van, mivel az anyja vagyok és a legjobban szeretem a világon, igenis aggódom érte.

amúgy a szakemberekről annyi a vélemyénem, vbár a fejlesztőben kedvesek és aranyosak voltak, de pl. ha a védőnőn vagy a gyerekorvoson múlt volna, akkor se a neurológushoz, se dévény terápiára, se a koraiba nem jutottunk volna el, mert szerintük nem volt semmi baj. megjegyzem, furcsa, hogy olyan terhességi és szülési előzményekkel, amiket leírtam, még csak azt se mondták, hogy na jó, anyuka, szerintem nincs baj, de ha nagyon aggódik, végül is voltak itt gondok, vigye el ide meg oda a maga megnyugtatására.....amúgy se a koraiban se a dévényen nem kellett fizetnünk egy árva garast sem, szóval ezekre a helyekre bizony nem azért kellett járnunk, hogy tejeljünk.

2011. aug. 5. 16:43
 13/14 anonim ***** válasza:
Akár én n is írhattam volna ezt a kétségbeesett kérdést. Az én fiam 3 éves. Én 100%-ig biztos vagyok benne, hogy nem hiperaktív de vmi kegyetlenül som törödést igénylő fiam van. Bár toxémiás voltam és alig emlékszek olyan percre amikor ne sírt volna. mi mindig fogtuk vmire, vagy a hasa fájt, vagy a foga, vagy fújt a szél vagy bármi, sokszor már azon gondolkodtam hogyan lehetek ennyire szar anya. Hozzáéteszem rengeteget vártunk rá, ő a mindenünk. Tényleg el kell fogadni a gyermekünket olyannak amilyen,. A fiam most lett szobatiszta 3 évesen, 1 hét alatt. ASzt hittem, hogy sosem lesz az, mert rá sem ült a bilire. Gyerekekkel erőszakos, kivéve eggyet, akit barátjának tekint. Nagy szíve van, de 3 évesen éppen annyira gyűlölni is rettentően tud. Hjaaaj én egy nevelési tanácsadót tervezek, mert enkünk semmi sem jön be. Nem bírok vele. Felesel, kiabál velem, nem fogad szót. A lányom aki fél éves, éppen z ellentétje. És attól, hogy nekem mennyire jólesik az amilyen kis kedves velem, szinte lelkiismeretfurdalásom van, mert a fiamnak órákon át bábpztam akár, csakhogy jól érezze magát mert amint abbahagytam a játékot vagy nem volt olyan inpulzív a játék máris üvöltött :( Már egyedül játszik, csak ilyen nehéz eset ...mi így szeretjük, de néha a falra mászok és még oviba sem jutott be helyhiány miatt.
2011. aug. 5. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:

"amúgy se a koraiban se a dévényen nem kellett fizetnünk egy árva garast sem, szóval ezekre a helyekre bizony nem azért kellett járnunk, hogy tejeljünk."


- Erre már írtam korábban, hogy a STATISZTIKA (!) nagyúr! Az után kap pénzt az olyan intézmény, akiknek nem kell fizetniük a szolgáltatásért, ergo érdekük regisztrálni, kivizsgálni a pácienst. De mint írtam korábbi bejegyzésemben: javaslom is a megnyugtatásodra, kedves kérdező, hogy vizsgáltasd ki néhány különböző orvosnál, majd összegezd, azok után mi a benyomásod.


Neked is és a legutóbbi beírónak is üzenem: sokat teszek a gyermeketekért, türelemmel, odaadással, ezért

NE hibáztassátok magatokat -utóbbi kedves beíró megtette-, ha mégis úgy látszik adott esetben, hogy nincs igazi siker. Valójában minden odaadó , szeretetteli próbálkozásotoknak meg van a pozitív hatása; az más kérdés, hogy gyakran vég nélküli foglalkozást igényelnek egyes (akár sérült, akár átlagos) gyermekek, és elégedetlenségüket jelzik. A gyerek nem hibás ilyenkor, de ti sem, ilyen esetben, ez a meglátásom. Elismerem kitartásotokat, nem a legkönnyebb munka a ti gyermeketek nevelése. A gyerek részéről is hősies a helytállása, ezt is muszáj kiemelni.

2011. aug. 6. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!