Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » A kisfiam (14) egyházi fiúgimn...

A kisfiam (14) egyházi fiúgimnáziumba (Budapesti Piarista) akar jelentkezni. Lehet, hogy meleg? Vagy mi a baja?

Figyelt kérdés
Azt mondja, ott jó a sportélet meg ilyesmik.
2009. ápr. 9. 14:21
1 2 3
 11/28 anonim ***** válasza:
92%

Gondolom az iskolajukban beszeltek errol a jo hiru kozepiskolarol nekik, es ezert gondolta, hogy ide fog jelentkezni. Engedd abba az iskolaba, lehet hogy valamelyik baratja is abba fog jelentkezni, ezert tetszik neki is ez a suli, valamint a sport miatt is.

Amugy a torna se egy igazan fius sport, szerintem. Tudom, hogy mennyi fiu tornaszik, es olimpiat nyernek, de megis igy gondolom. Persze, valaki balettra iratja be a fiat, az meg durvabb.

Szoval engedd a fiadat ebbe az iskolaba, es ilyen "meleg" dolgokra ne is gondoljal, orulj neki es legy buszke ra, hogy jo tanulo es jo sportolo egyben!!!

2009. ápr. 11. 01:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/28 anonim ***** válasza:
94%

Szia!

Megértem az aggodalmadat, hisz te vagy az édesanyja, te láttad őt felnőni, minden egyes rezdülését ismered!

Szerintem ilyenkor egy igazi jó anya fia beszélgetés tudna sokat segíteni, ami nem a támadó gyanakvó hangnemen alapszik! Finoman kérdezz rá, hogy miért pont ebbe a suliba szeretne menni?! Oda mennek a barátai, vagy a sport miatt, vagy egyszerűen érdekli az egyház? De először hagyd beszélni, hallgasd meg, hagyj nyíljon meg teljesen előtted! Beszéljetek meg mindent és amit tanácsolok, hagyd hagy éljen és csinálja amit szeretne! Még nagyon fiatal, nem elég érett még ahhoz, hogy véglegesen eldöntse mi szeretne lenni! Van még ideje és ami nem a legutolsó szempont, hogy van és lesz még pályaválasztási lehetősége!

2009. ápr. 11. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/28 anonim ***** válasza:
93%
Attól, hogy egyházi iskola még lehet normális. A tesóm is fiú suliba járt (nem egyházi) és már megnősült. Akkor minden fiú suliba járó meleg? Lehet, hogy mennek oda barátai vagy hallotta, hogy ott vannak jó lehetőségek a sportolás terén. Esetleg megkérdezheted, hogy mi motiválja és hogy hogy áll most a vallással. Lehet, hogy te nem is tudsz róla, de benne kialakult az Istenhit. Lehet, hogy neked erről nem beszél vagy nem is mer, mert tudja, hogy te nem vagy hívő és nem érdekel ez téged.
2009. ápr. 12. 03:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/28 anonim ***** válasza:
39%

Próbálj elé több lehetőséget tárni!

Mutass be neki több jó (neked megfelelőbb) sulit, pl. keress rá a neten, vagy vannak ehhez kiadványok, könyvek. Keress meg egy pályaválasztási tanácsadót.

Szerintem is elég bizarr, hogy egy nem vallásos család gyereke egy ilyen korlátolt közösségbe kívánkozik!

Én is minden erőmmel próbálnám lebeszélni!

Nem szeretném, ha gyerekem egy ilyen normarendszerbe nőne fel, és ilyen értékrendet tanulna, és ha bezárkózott lenne ettől......


Még ha lepontoztok akkor is! Segíteni szeretnék, és a kérdező véleményekre kíváncsi! (mindenkiére)

2009. ápr. 12. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/28 anonim ***** válasza:
87%
Hát ha amiatt akar menni, mert meleg, azzal semmit sem tudsz kezdeni. Biztosan nem egyszerű megbarátkozni a gondolattal, már ha így van. Ha pedig nem ez az oka, akkor az egésznek semmi jelentősége, végülis ha jó és erős suli, akkor nincs gond.
2009. ápr. 15. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/28 anonim ***** válasza:
89%
Szerintem elég bizarr összemosni azt hogy egyházi iskola és hogy biztos meleg. A Piarista tényleg jó hely, vagy nézd a pannonhalmi bencés középiskolát egy sor zseni került ki onnan és lett családjuk. De ha egy egyszerű gépipari technikumra gondolsz ahol jó ha 30 tanulóból 1 lány vagy egy sem. Ne aggódj!
2009. ápr. 17. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/28 anonim ***** válasza:
89%

Ugyan miért lenne meleg? Látszik, hogy nem sokat tudsz erről. Nekem unokatesóm (velem egy idős) meleg. A melegek általában nem barátkoznak fiúkkal, lány barátaik vannak (mint ahogy a lányok is lányokkal barátkoznak), velük jobban megtalálják a közös hangot. Ha a fiad meleg lenne, esze ágában nem lenne fiú iskolába menni. A fiúk sokkal hamarabb észreveszik, ha valaki meleg, és bizony keményen kicikizik ilyen korban, tehát nem tenné ki magát ennek. Unokatesóm is csak lányokkal barátkozik, akik a barátai, azok mind lányok (én gyakran mondogattam, hogy ő a legjobb barátnom, mert tényleg olyan volt, pedig fiúsan néz ki), más kérdés, hogy persze nem nője van, hanem pasija. Inkább arról lehet szó, hogy a fiadat MÉG nem túlságosan érdeklik a lányok, és egy fiú suliban nem is kell velük nagyon foglalkozni, csupa fiú között szerintem tök jól érzi magát egy ennyi idős srác. Majd elkezdik érdekelni a lányok, ha eljön az ideje. A fiúk amúgy is később érnek.

Mellesleg én is egyházi suliba jártam egy ideig (az koedukált volt mondjuk), pedig mi sem vagyunk vallásos család, csak legjobb barátnőm is oda jelentkezett, és meg kell hagyni, az egyházi középiskolák bizonyos szempontból humánusabbak, gyerekcentrikusabbak, családiasabbak. Már persze annak, aki oda illő, legalább is a miénk sajnos ilyen volt, engem kiutáltak, mert rocker voltam, de a társaság tényleg nagyon jó volt, más suliban nem voltak ilyen közvetlenek a "nagyok" az elsősökkel pl. Ha meg a fiad arra hivatkozik, hogy jó a sportélet, akkor szerintem ez elég egyértelmű indok, ha egyszer sportol.

2009. ápr. 17. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/28 anonim ***** válasza:
88%

Ja, előző vagyok. Még annyit, hogy a Piarista fiúk aztán nagyon nem melegek. Én egy pécsi egyházi gimibe jártam, na mi se voltunk szentek, tanév vége felé lehetett talán, hogy elmaradt pár óránk, na léptünk is át a szomszéd kocsmába, na kikkel találkoztunk? A pesti Piarista fiúkkal, hát nagyon nem tűntek melegnek, ahogy azok udvaroltak :) Szóval hülyeség, hogy melegek járnak ilyen helyekre. Meg eleve, hogy aki egyházi suliba jár, azok mind ilyen kis angyalkák lennének. Mi se voltunk azok, ők se.

Amúgy nálunk nem firtatták, hogy a szülők mennyire vallásosak, kértek ugyan keresztlevelet, de még az se volt feltétel.

2009. ápr. 17. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/28 anonim ***** válasza:
86%
Nagyon jo suli,es az tovabb tanulasnal jol jon. Nekem a volt baratom oda jart es hidd el nem volt meleg:) Arrol nem is beszelve,hogy nagyon sok fiut csak 18 eves kora korul kezdenek erdekelni a lanyok,de akkor is altalaban a haverok a fontosabbak meg es megse melegek.
2009. ápr. 17. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/28 A kérdező kommentje:
Köszönöm a sok választ, most már sokkal nyugodtabb vagyok.
2009. ápr. 22. 18:14
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!