Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Mit tehetnék 7 éves lányom...

Mit tehetnék 7 éves lányom minden reggel hasfájásra, hányingerre hivatkozva hisztizik?

Figyelt kérdés
Feltételezem iskolába nem akar menni.Vagy tesiórára nem akar menni,vagy uszni...Orvosi kivizsgáláson tul vagyunk,minden negativ.Én szerettem volna további vizsgálatokat,de a gyerekorvos azt mondta,higyjem el csak szórakozik velem,mondjam azt majd elmúlik,és egy idő után abba fogja hagyni az idegesítésemet.Akkora hisztit csinál,már öklendezik,nem egyszer kisirt szemekkel érünk suliba,reszket,nem birja abbahagyni.Én már van hogy orditok vele,mert már nem tudok mit tenni,ma már a kocsiba megszoritottam a combját-amit nagyon bánok-mert a vezetésre nem tudtam figyelni,elönt a meleg,remeg a kezem.Ő ezerrel ordit a fülemtől 20 centire,nem birom már.Tanitőnénik nagyon aranyosak,Ő jól tanul.A suliban biztos hogy minden rendben,a tanitók is tudják mi a helyzet,mert többször őket is kijátszotta hasfájásra hivatkozva,de felvilágositottam Őket,hogy z úszás ki van fizetve,ne engedjék hogy ne vegyen részt rajta.Volt hogy azt mondta hogy a tesi cucca nincs ott.7 éves.Mi lesz később?Amit nem akar megtenni,hasfájásra hivatkozik.Létezik hogy ennyire elszánt egy 7 éves,vagy folytassam a kivizsgálást,esetleg pszihológus?Vagy legyek türelmesebb?!
2010. nov. 12. 09:26
1 2 3 4
 1/37 anonim ***** válasza:
100%
beszélgess ne ordíts! Biztos van valami baja amiről nem mert szólni eddig. Nem zaklatják bántják a társai? Szeret oda járni?
2010. nov. 12. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/37 anonim ***** válasza:
61%

Van a suliban iskolapszichológus? Érdemes lenne felkeresni, szerintem ő fog tudni tanácsot adni, hogy hogy kezeld a helyzetet.


Mi lesz később? Szerintem kinövi egy-két éven belül, mert látni fogja, hogy óvodás a viselkedése, és ciki lesz a kistársak előtt. A lényeg, hogy ne érjen célt a hisztijével, előbb-utóbb csak ráun...

2010. nov. 12. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/37 anonim ***** válasza:
100%

Lehet csak nem szeret sportolni. Van ilyen, én se szeretek, én is mindig a legolcsóbb kifogásokat kerestem, hogy ne kelljen. Aztán elintéztem valahogy, hogy felmentésem legyen. Hány éves? Nincs baj az alakjával?( igen! már a legkisebbek is odafigyelnek erre) Lehet nem szeret fürdőruhában lenni mások előtt. Miért kell erőltetni valamit, amit nem szeret? Nem kell mindenkiből sportoló legyen. Én is megegyztem anyámékkal, hogy sport helyett megtanulok zongorázni, azt azóta is imádom.

Az iskolapszichológis nagyon jó ötlet, lehet neki elmondja, amit neked nem mer.

23/N

2010. nov. 12. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/37 anonim ***** válasza:
100%

Valami tuti nincs rendben.

F Várkonyi Zsuzsa: Már százszor megmondtam! c könyvét nagyon ajánlom - a gyerekek-szülők, szülők-szülők, gyerekek-gyerekek közti játszmákról, és azok feloldásáról szól.

Nyilvánvalóan NEM a hasfájás a kislányod baja (de képes valódi tüneteket is produkálni, lásd: hányás) - de van valami más, ami helyett ezt alkalmazza. Rá kéne jönnöd (beszélgetés, Gordon-módszeres kommunikáció) hogy mi a valódi gondja, utána tudod kezelni.

2010. nov. 12. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/37 anonim ***** válasza:
100%
Lehet, hogy annyira stresszel valamin, hogy attól fájdul meg a hasa. Tudod, az a bizonyos gyomorgörcs, amikor félsz valamitől. Én is a testnevelésre illetve az úszásra vezetném vissza. Próbáld felmérni, hogy miben jó, és inkább abban az irányban fizesd be valamire. Nem kell neki feltétlenül úszni járni. Pláne ha ilyen dolgokat vált ki belőle a dolog.
2010. nov. 12. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/37 anonim ***** válasza:
100%

Valami nincs rendben, hidd el.

És én elhiszem, hogy a hasfájás, hányinger nem csak kitaláció. Lehet, hogy az orvosi leletei negatívak, de nekem pl akkor is nagyon fáj a hasam, ha izgulok, vagy ideges vagyok valamiért.

A kislány valamit nem mondd el neked, nem érzi jól magát.

Szerintem is a legjobb lenne szakemberhez fordulni.

2010. nov. 12. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/37 anonim ***** válasza:
100%

09:39 bocs nem láttam, hogy írtad a korát, még álmos vagyok.

Mindegy a lényeg ugyanaz, valamiért nem szereti, ki derítheted az okát ( nyugodt beszélgetés, iskolapszichológus) vagy nem kell erőltetni. Még olyan picike, hadd csinálja már azt, amihez kedve van. Ha tanúlni nem szeretne megérteném az aggódásod de mi a fenének muszáj egy 7 éves kislánynak úsznia, ha nem akar? Mikor elkezd kamaszodni, úgyis figyelni akar majd az alakjára, akkor majd elkezd ilyesmit sportolni, addig miért kell erőltetni?

2010. nov. 12. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/37 anonim ***** válasza:
100%
*kiderítheted
2010. nov. 12. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/37 A kérdező kommentje:
Köszönöm a gyors válaszokat!Az úszást szerette volna,el is ment apával előtte az usziba,felmérték a terepet,és tetszett neki,ezért befizettük.Előtte hip hoptáncra járt,befizettük az 1 havit,a 2.óra után kitalálta hogy nagyon fáj a lába,nem akar járni.Ugrott a pénz,nem adják vissza,csak orvosi igazolással ha beteg,jóváírják.Szórakozik velünk,azt hiszi lopjuk a pénzt.Én következetes próbálok lenni,ha egyszer valamit akar,csinálja végig,legalább az adott hónapot,mert anya apa sokat dolgozik hogy neki legyen minden.Isibe szeret járni,a tanitónéni azt mondja hogy amikor elmegyek,rá 5 percre abbahagyja a cirkuszt,szóval nekünk szülőknek szól a balhé.Sokat beszélgetünk vele,sok barátnője van,át is járnak hozzánk,ő is megy.Köszi a könyv címet az előttem szólótól,megveszem,és utánna nézek mi az a Gordon módszeres kommunikáció.
2010. nov. 12. 11:12
 10/37 anonim ***** válasza:
100%

"Én következetes próbálok lenni,ha egyszer valamit akar,csinálja végig,legalább az adott hónapot"

Azért ez egy kicsit szemet szúrt. Ha veszel magadnak egy testápolót és kiderül, hogy nem bírja a bőröd, azért elhasználod, mert ki van fizetve???

Én elvinném pszichológushoz, mert tuti, hogy pszichés okok miatt fáj a hasa. Ha utál sportolni, akkor ne sportoljon. Lehet, hogy 2 év múlva imádni fogja.

És bizony, légy türelmesebb, remélem, hamar rendeződik a dolog.

2010. nov. 12. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!