Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » A gyerekpszichológus módszere...

A gyerekpszichológus módszere felháborító! Ti mit gondoltok a könyvben szereplő módszerekről?

Figyelt kérdés

Csak azért írok, mert a kezembe akadt a " Ki az úr a háznál" című könyv, amit egy gyerekpszichológusnő írt. Én föl sem fogom, hogy írhat egy pszichológus olyat, hogy ha a gyerek hisztizik, a szülői öleléssel kell lecsendesíteni. A szülői ölelés az, hogy teljesen mozgásképtelenné tesszük csemeténket. Ehhez előtte ORVOSI KONZULTÁLÁS kell, mert annyira veszélyes! Őszintén, milyen gyermekkora lehetett az ilyennek, aki teljes hierarchiai különbséget tesz a gyermek és a szülő között? Nem tiszteli a gyereket? Hát ezt nevezik szülő-gyermek kapcsolatnak, hogy a gyerek lent van, a szülő meg kilométerekkel fölötte?

Én 2 gyereket nevelek, és jár nekik az emberi tisztelet, az emberi méltóságuk tisztelete, és ez kölcsönös. Van persze, hogy élek tekintélyemmel, de egyébként teljesen egyenrangú kapcsolatban élek velük. Mit gondoltok?


2011. aug. 16. 09:09
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
73%
Ezzel a módszerrel semmi gond sincs. Miért kellene menekülnie a gyereknek? hogy ha menekül és olyat levág hisztizésben hogy veri magát a földhöz pl akkor te inkább hagynád hogy verje magát vagy lefognád hogy ne essen baja és még a hisztit is abba hagyja?
2011. aug. 18. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
100%
én is teljesen úgy néztem erre a dologra,mintha az ördögtől való lett volna.egészen addig,míg a kisfiam elkezdett hisztizni és kipróbáltam.nem szorítottam annyira,hogy kék-lila legyen,de szorosan átöleltem.először szabadulni próbált,de aztán csak sírdogált a karomban,majd hozzám bújt és megpuszilt.
2011. aug. 19. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
100%
Gyerekfüggő ez is. Azért nem jók ezek a könyvek, mert általánosságban írnak a nevelési módszerekről. Egy durván hisztis gyereket, pl aki már a saját testi épségét is veszélyezteti, nem baj ha lefognak, de egy kis nyöszörgős gyerekkel, aki megnyugodna pár szótól is, már nem biztos hogy jó ötlet. Ami az egyik gyereknél beválik, és nem okoz neki problémát, az lehet hogy a másik gyerekben félelmet kelt, vagy más károkat okoz. Régen volt a vízzel leöntős divat. A családban van egy kislány, akin az apukája alkalmazta ezt, mert vele is ezt csinálták, és akkor megnyugodott. Leburította a lányát vízzel, és a kislány olyan sokkot kapott, hogy nem tudott levegőt venni, utána meg azért sírt, mert nagyon megijedt. Ezért mondom mindíg, hogy az ilyen könyvek csak irányadóak, mindenki mérlegeljen mielőtt kipróbál valamit, mert mindenki a saját gyerekét ismeri a legjobban. A lefogásos módszer is működhet, ha olyan a gyerek, de ha neki ez traumát okoz, mert úgy éli meg, akkor már káros. Egy ismerősöm mondta, hogy nem az számít hogy mi történik a gyerekkel, hanem az, hogy azt a gyerek hogy éli meg. Pl van olyan gyerek akit ha a társai nem engednek ki a wc-ből, akkor nevet egyet, és van olyan gyerek is, aki ugyanez miatt úgy bepánikol, hogy nem tud utána megnyugodni, és hetekig, vagy évekig fél emiatt. Nem szabad általánosítani, és nagy hiba ha egy szülő egy neki szinpatikus módszert azért alkalmaz, mert a könyvet író pszihológus a saját gyerekein alkalmazva pozitív dolgokról számol be. Ha a könyvet író pszihológusnak pl alapban visszahúzódó, fizikai korlátozást nem toleráló gyerkőce lett volna, biztosan eszébe sem jut, hogy lefogja. Akkor egy teljesen más könyvet tudott volna írni.
2011. aug. 22. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
100%
Nekem tetszik a megoldás ha egyen rangúak lennénk a gyerekkel akkor bárhova mehetne vagy pedig ő is metílthatná hogy nem mehetünk sehova amíg kész nincs a vasalás :)
2011. aug. 22. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
100%

"Őszintén, milyen gyermekkora lehetett az ilyennek, aki teljes hierarchiai különbséget tesz a gyermek és a szülő között?"

Gyerek "NEVELES". Neked mit jelent ez a szo? Ha egy szinten kezeled magad egy ovodassal, akkor ott komoly bajok vannak.

2011. aug. 27. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!