Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Mit tegyek hogy ne akasszanak...

Mit tegyek hogy ne akasszanak ki teljesen?

Figyelt kérdés
2 kisfiam van. 1ik 3 éves a másik 14 hónapos.igazi kisrosszcsontok.a nagyobbik nagyon értetlen.hiába szólok neki szépen hiába csúnyán ha kiabálok már az se hatja meg.majdnem hogy terrorba tartja az öccsét.folyton azt lesi mikor nem látom hogy bánthassa.sokszor aranyosan eljátszanak egy darabig aztán akkor újra kezdődik a vita h azzal ő akar játszani és nem elkéri hanem kikapja a kezéből.és akkor persze ő is visít.hiába mondjuk el h. nem szabad ne csináld mintha a falnak beszélnék,sőt annál jobban csinálja.ráadásnak a pici is nagyon akaratos.ha nem úgy van ahogy ő akarja akkor sikít.tudom hogy én rontottam el de nem tudom hogy hol hiszen mind a kettőjüket ugyan úgy feltétel nélkül szeretem nagyon és nem vagyok az az igazán engedékeny szülő sem.de azt sem akarom hogy idegbetegnek lássanak mert ez nem valami jó példa nekik!:S:(
2011. aug. 19. 14:20
 1/6 anonim ***** válasza:
Találj ki nekik büntetést, mondjuk le kell ülni tétlenül egy előre kijelölt székre/babzsákra (tehát nincs közben tv vagy autózás) 2 percre (barátnőm úgy csinálja, hogy minden gyerek annyi percre, ahány éves). Ennyi idő alatt lenyugszanak, és sokkal jobb módszer, mint a kiabálás vagy a gyerek megütése. Barátnőmnél nagyon bevállt, mi pár napja vezettük be, de már most van hatása.
2011. aug. 19. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Nekem két évesem van, én is a büntit szoktam választani. Leültetem a kanapéra gondolkozni.


Ha ez sem jön be, akkor az a büntetés, hogy elveszek egy kedvencet (könyv, mese, állatka, autó).


Nálunk nincs testvér, de a helyedben azt tenném, hogy ha kikapja az öccse kezéből a játékot, és nem akarja neki visszaadni, akkor az a bünti, hogy egyikük sem játszhat vele. És akkor nincs az, hogy kivételeztél valamelyik gyerkőccel, hanem egyikük sem játszhat.

2011. aug. 19. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
De az igazságtalan, ha mindkettőtől elveszi, mert ha mondjuk a kisebb játszott vele és elvette tőle a nagyobb, akkor miért az a szerencsétlen gyerek bűnhődjön azért mert elvette a másik?
2011. aug. 19. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Hát igen ez sem egy igazságos megoldás.azzal nincs gond mert elkérem a nagytól odaadom a kicsinek és megmondom h most ő játszik vele aztán te.néha megérti néha nem.:Sde köszi a válaszokat.a bünti jó ötlet de ha jók arra is kitaláltam már a megoldást.akkor jutalmat kapnak.:)
2011. aug. 20. 07:58
 5/6 Thekatamilla válasza:
egyszerű, nálunk is ez volt a helyzet. ez féltékenység. Ha éppen nem csinál semmi rosszat a nagyobbik, sokat mondd neki hogy mennyire szereted, hogy milyen okos, és hogy örülsz neki, hogy már olyan nagy hogy meg tudja osztozni a játékát. ettől a gyengédségtől közvetlenebb lesz a viszonyotok, így jobban fog rád hallgatni. és ne aggódj, ez idővel elmúlik :-)
2011. aug. 25. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
:)köszi.mindennap ezt csinálom:)
2011. aug. 26. 09:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!