Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Mit tegyek? 4 éves kisfiam...

Mit tegyek? 4 éves kisfiam annyira féltékeny a kistestvérére, hogy elviselhetetlen. Folyton üti, nem engedi semmivel játszani, hisztizik. Már pszichológusra gondoltam, mert az őrületbe kerget, ma is egész délután állt a bál.

Figyelt kérdés
2011. szept. 2. 21:59
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
100%

Ranschburg Jenőnek volt egy nagyon jó példája a testvérféltékenység érzékeltetésére. Ha ismered már, akkor bocsi, ha még nem, akkor talán segít valamit annak a megértésében, hogy mit érezhet a nagyobb gyerek ilyenkor.

Tehát: Képzeld el, hogy a férjed, akibe szerelmes vagy, egy szép napon hazaállít egy nálad jóval fiatalabb nővel. Mosolyogva közli, hogy változatlanul imád téged, de itt ez a kislányka, aki ezentúl itt fog veletek élni, és ő már előre örül, hogy milyen jó lesz ezután. Szegény kicsi lány még butuska, meg ügyetlenke is. De te biztosan megszereted, mert okos nagylány vagy már. Engedd, hogy a ruháidat hordja, meg "játsszon" néha a konyhában veled, használja a tusfürdődet, vagy hallgathassa a kedvenc CD-idet...És nem szabad vele veszekedni, vagy utálatosnak lenni, mert ha sírni fog, akkor büntetést kapsz...

Persze a helyzet nem ugyanaz testvérek között, de az érzés igen. Csak szülőként nehéz elfogadni és megérteni, hogy egy kisgyerekben ugyanolyan féltékenység, és indulat tombolhat a saját testvérével szemben, mint egy felnőttben a "vetélytársa" iránt.

Ez persze nem azt jelenti, hogy hagynod kellene bántani a kicsit, vagy ne borulhatnál ki, ha egy perc nyugtod nincs a testvérháború miatt. De talán valamivel türelmesebben fogod kezelni, ha belegondolsz, hogy a nagyobb mit érez.

2011. szept. 3. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 A kérdező kommentje:

Ismerem a könyvet, próbálom megérteni a helyzetet.

Otthoni munkára vagy hobbira nincs időm, levelezőn tanulok, sokat kell arra is készülni, ezért is vagyok türelmetlenebb sokszor, mert kéne tanulni is, de nem tudok. És ez már így sok. A tanfolyamot nem akarom feladni. És ha halasztanék, sem lenne jobb.

Egyébként az elején nem volt annyira vészes, de ugye a kisebbik is növekszik és ő is a nagyobb játékaival akar játszani, rosszabbodott a helyzet.

2011. szept. 3. 22:42
 13/18 anonim ***** válasza:

És megkérdezted a nagyfiad, miért csinálja?

Az én fiam nem volt 3 éves és az első jelnél, megkérdeztem és nagyon pontosan elmondta az érzéseit, sérelmeit, bánatát.

És amiket elmondott, teljesen igaza volt, megoldást kerestünk a dologra és nincs testvérféltékenység azóta sem. Kb 1 napig tartott nála.

Kommunikáció, egy ekkora gyerekkel már kéne tudnod. és el kéne tudnia mondani, mi pontosan a problémája. Aztán megoldani és kész.

Nem pszichológus kell neki, mert mit gondolsz ő mit csinál? Beszélget vele, furcsa, hogy egy idegenre van szükséged, hogy beszélgessen a saját fiaddal, mert te nem vagy képes rá. Persze ha tényleg nem vagy képes rá, akkor kérj meg egy idegent, de mit fog ez megoldani?

2011. szept. 4. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:

szerintem hülye példa, de én is ismerem.


Nálunk 3 éves és 16 hós a két fiú. Bármennyit is foglalkozom a naggyal, nem elég. Mindig többet voltam a naggyal, a kicsi meg örül, ha kap pár percet. Irtó féltékeny a nagy, bármit is csinálok, csak ő ülhet az ölembe, csak őt foghatom. Eleinte nem bántotta, csak mikor a kicsi rákapott a játékaira. Sajnos látom, hogy a kicsi is belemar, üti a nagyot, nem is lehet tudni, ki kezdte. Ha elkülönítem őket, mennek egymás után.

Csak annyit tudok mondani, hogy nem szabad ütni, és vissza kell adni a játékot és tilos elvenni a kicsitől. A kicsinek is tilos elvenni a nagytól!!

2011. szept. 5. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim válasza:
Próbáld meg hogy veszel neki játékokat amivel tényleg csak ő játszhat vagy próbáld meg őket külön tartani mást nem tok
2011. szept. 5. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:

Szia! Ezeket én kérdeztem. Majd megőrültem a naggyal, olyan féltékeny volt. A doktornőnk homeopátiás készítményt javasolt: LACHESIS 30 CH. Nagyon bevált, de elsőre felerősítette a "tüneteket". Mára teljesen normalizálódott a helyzet. A pici 3 hónapos.


http://www.gyakorikerdesek.hu/gyerekvallalas-neveles__kisgye..


http://www.gyakorikerdesek.hu/gyerekvallalas-neveles__kisgye..

2011. szept. 8. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
3 napig kellett 5 golyót adnom.
2011. szept. 8. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 Megmondomatutit94 ***** válasza:
0%
Lődd ki egy katapultból!
2011. okt. 2. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!