Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Miért nem eszik 2.5 éves kisfiam?

Miért nem eszik 2.5 éves kisfiam?

Figyelt kérdés
Már teljesen kikészülök.6 hónapos koráig csak szopizott,aztán kezdtem a hozzátáplálást mint mindenki más.Az elejétől kezdve bármivel kínáltam sírt és köpte ki az ételt.Már mindenféle trükkel próbálkoztam,de semmi.Most ott tartunk,hogy kb 4-5 féle(gyümölcs-hús) bébiételt hajlandó megenni.Semmi gyümölcs,semmi főzelék.1 db kiflit semmit se eszik.Joghurt,puding amit eszik.Voltunk vérvételen,minden ok.Orvosok azt mondják,majd fog senni.Az a gond,hogy semmit sem hajlandó megkóstólni.Teljesen tanácstalan vagyok.Amúgy súlyra is jó(13 kg ,90 cm)értelmes gyerek.Van vmi ötletetetek???
2011. szept. 15. 16:13
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
100%

Teljesen vond meg a joghurtot, pudingot. Semmi nasi, csak a kaja. Kénytelen lesz enni, nem fog éhen halni. Csak nagyon kitartónak és következetesnek kell lenned, nem szabad megtörni és mégis csinálni neki valami neki tetszőt, csak azért, hogy egyen.


Enni fog, ha nem kap mást.

2011. szept. 15. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
78%

Ha semmi nem használ,max.1 pár napig ne adj neki semmit.Ha

könyörög,akkor se.Egyszerűen röhögj rajta,ha enni kér már a kajából,miután 1-2 napja nem evett.


Sokkterápia.Hatásos.Utána már biztos enni fog.Lehet,hogy durvának találod,de a végtelenségig nem csinálhatjátok ezt.Nagyon erősnek kell lenned.Kitartás!

2011. szept. 15. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 A kérdező kommentje:
Köszi a tanácsot.A védőnő is ezt tanácsolta,hogy éheztessük ki,csak vizet kapjon 1-2 napig.Meglátom mi lesz...
2011. szept. 15. 19:34
 4/21 anonim ***** válasza:
100%
vannak gyereke mint pl az enyém is,hogy egy joghurt,1 alma elég hogy ne egyen ebédet vacsorát.az enyém 4 hónapig nem evett.én sem adtam neki semmit.néha evett pár kanál ebédet de ennyi,ma már meglehet beszélni vele,ha megeszi az ebédet lesz nasi is,ma este pl megtalálta a túrórudit,de előtte volt már a sajtos szendvicse,mondtam ha megeszi,megeheti azt is,nagyon szépen megette,és nyelte le az utolsó falatot mikor ő saját maga mondta,hogy lenyelem és ehetek ugye?mondtam persze,de már csak 1 hari jutott a túrórúdinak.én a színeket használtam,hogy egyen,süniket csináltam fogpiszkálóval,és igy ettünk játékosan,ketchupot raktam a tányérjára,meg majonézt fehér csíkot meg pöttyöt,imádta eltüntetni őket a szendviccsel,közben pedig jóllakott.gondolom már ezeket is próbáltad.a súlya nem arról árulkodik,hogy éhezne,az én fiam vékonyabb,de nála se találtak semmit.én az oviban bízok egy kicsit a húzó erő remélem megteszi hatását.
2011. szept. 15. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
78%
A lányom 4 évesen 13 kiló, sokat szenvedtünk az evéssel, de nem akart semmit. Nem kapott se nasit, se semmit. Vittem én dokihoz, vérvételre, stb, de mindent rendben találtak úgyhogy ennyi. Annyit csináltam, hogy egyfélével kínáltam, nem tettem elé a fél hűtőt. Ha kellett evett, ha nem hát nem. Hamar rájött, hogy ez van nincs más és eszegetett.
2011. szept. 15. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
100%
Két éves a fiam, ő is rettenetes rossz evő. Tejet nem issza meg, így muszáj neki joghurtot, pudingot adnom helyette. A gyümölcsöket szereti szerencsére, de főzeléket nem hajlandó enni. Ha minden kötél szakad, és olyan éhes, hogy csak hisztizik, sütök palacsintát, azt szereti kakaóval. Enni általában csak úgy hajlandó, ha olvasok neki valami mesét, vagy esetleg nézheti a Tom és Jerryt. Kiflit, zsemlét csak szétmorzsálja, meg nem eszi. Kenyéren egyedül a mézet szereti. Ha napközben nem eszik eleget, akkor éjjel nem győzünk kelni. Minden étkezés kész tortúra.
2011. szept. 16. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
100%

NEm szabad, hogy a pici rájöjjön, hogy Ő mondja meg mit csináljon a szülő. Persze, látja, hogy ha nem eszem meg, akkor kapok mást, maximum egy kicsit hisztiznem kell érte é smár előttem is van. Tényleg kegyetlenségnek tűnik, hogy nem adunk neki enni, de meglátjátok, ha elé teszitek és nem eszi meg, akkor elveszitek előle és folytatódik a nap. Később újra elé teszitek, ha akkor sem kell, akkor újra mehet tovább a nap. Ezzel rövid távon nem tesztek jót a gyereknek, de hosszú távon nagyon is. MEgtanulja, hogy tőletek függ, hogy mit és mikor eszik. Az éhség pedig (mint tudjuk) nagy úr. Ha valaki éhes, még a száraz kenyeret is megeszi.


Kitartás! És legyetek következetesek!

2011. szept. 17. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
Pont ugyanezt csinálta a fiam:( az asztalra tettem a laptopomat, vagy a tv elé ültettem, mikor elkezdett mesét nézni, a szájába tettem kis falatokat. Magától az életben meg nem kostolt volna semmit! Azóta eszik sokkal több félèt. Levest, főzeléket egyáltalàn nem, de nem adom fel! Eddig zöldsèget sem evett, mostmeg a rakott kelkáposzta a kedvence és a zöldséges vagy brokkolis rizs. A gyümölcsöt simán beleturmixolom a vaniliás danone pudingba, vagy tejbedaràba, teszek hozzá még vajaskekszet, fahéjat vagy kakaóport és megvan a friss gyümölcs. Cikkekre vágva nem eszi meg, semmilyen gyümölcsöt.
2011. okt. 10. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
Mi lett veletek? Éheztetted? Evett utána? Az én kisfiam is nagyon rossz evő, ezért érdeklődnék!
2011. okt. 19. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 A kérdező kommentje:
Szia.Pont tegnap ajánlottak 1 dr nőt,pszichológus.Az unokatesóm ismerőse felhívta és felvázolta Neki,hogy mi a problémánk.Azt mondta sajnos ez lehet pszichés probléma.Akár egy olyan apró dolog is kiválthatta amire mi szülők nem is gondolnánk.Holnap hívom és kérek tőle időpontot.Úgy gondolom veszteni valóm nincs,1 próbát megér.A Te kisfiad mit eszik?Mi a gond Vele?
2011. okt. 19. 14:35
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!